Jump to content

Хвърляне на искри от генерацията.


Germanecaa

Recommended Posts

Хвърляне на искри от ауспуха ? Някой срещал ли е такъв проблем , с права генерация съм , катализатора не е махнат , хвърля искри при доста загрял мотор. 2.0 тди бкд 150х.п

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би случайно искрите да са доизгарящи сажди?А катализатора да е приключил жизнения си път отдавна?
Ако нямаш други проблеми покарай колата по-сериозно на дълъг прав път да се продуха и провери пак за искри след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , доизгарящи сажди са.Това признак на отишъл катализатор ли е ? Мисля да го изкормя но спира ме това ч че колата ще стане още по шумна ... а и с тези нови закони май ще се взема нов зa 1600лв  : D 

Редактирано от Germanecaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нормално е това, и моята е така след дълго каране във високи обороти. На доста дизелови коли съм го забелязвал ( със и без катализатори). Но на права генерация са доста повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съдя по Ваг Ком колата е на 220 000 реал :D а като го изкормя променя ли се нещо ( вървеж,разход,пушек,по-шумна?) колата също така е с чип ,извън Бг е правен ремапа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа е този ремап извън Бг.Ако беше правен тук нямаше сега да се чудиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мое огромно съжаление преди няколко месеца не наложи да се изкорми ДПФ-а и колата няма да пуши. До колкото знам колата ще изпушва,ако е неизправна. 
  Освен миризма на не изгоряла нафта, лек резониращ звук излизащ от ауспуха и по силно свистена на турбината друго не съм видял  и чул ( (като не включвам по мръсния въздух) . При мен се осети осезаема разлика във вървежа след махането му, но има снимка в друга тема и се вижда главната причина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, venomcorp said:

Нормално викаш....?

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Ами да много пъти съм се гонил с дизелови коли и всички до една хвърлят сажди/изкри след тормоза.  

 

@deox87 странно, на моята без катализотор и на още двама колеги с идентични двигатели, промяна в звука от турбината няма.

Редактирано от TeRRaNoiD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се чува как турбото свири, но с лек доловим звук, като направи пика и върна газта.

 

 Правил съм му профилактика преди месеци замеряно е десетки пъти и свички данни са перфектни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще взема един изкормен катализатор , моя да не го режа ще го дам за рециклиране мисля че е по добрия вариянт, за нов не си и помислям цената е колкото една турбина  :D а втора ръка да взема ще е на късмет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако катализатора ти е приключил химическия си жизнен път в миризмата и отровата на изгорелите газове няма да откриеш никаква промяна като го изтърбушиш.Колата може да стане една идея по-шумна,но едва ли ще е нещо сериозно,турбото е добър заглушител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата А3-ка няма катализатор и звука е съвсем приличен.И не хвърчат никакви искри от ауспуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...