Jump to content

Фабрична печка


Ansi

Recommended Posts

Здравейте,

 

колата ми е А6 4Г с фабриччна печка. В менюто на ММИ има два режима на работа warm и defrost. Каква е разликата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А печката затопля ли дигателя или само купето.

Преди имах друга кола с допълнително монтирана печка и тя загряаше и двигателят до 60 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричната печка е мокро Вебасто и топли и мотора. Няма с какво друго да работи, освен с нафта от резервоара. И не знам да има сух вариант въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като топли мотора след като запаля колко градуса трябва да показва, сега когато паля е на първото деление 50 градуса.Не трябва ли поне на 60 да е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази температура не зависи ли от това колко време е било включено Вебастото?

Според мен има логика в това колкото по-дълго време е работило Вебастото, толкова по-висока да става температурата на охлаждащата течност на двигателя.

Важна в случая ми се струва и околната температура. Нормално е да се очаква колкото по-ниска е тя, толкова по-бавно Вебастото да затопля двигателя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Няма нищо по хубаво зимата да влезеш в топла кола,мотора работи мн по меко на първо палене от колкото студен. Колега по горе е споменал, колкото по дълго е работила печката толкова ще е по висока температурата на антифриза, няма такава  зададена като константа..След 60 градуса печката минава на половин мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 има хора имат и могат да поставят.

https://www.olx.bg/ad/vebasto-webasto-vodna-pechka-CID360-ID47bzq.html#a455c5c3bd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проблем ли е ако я пускам в гаража печката? Подземен е с щора, не е херметически затворен, няма кой да се удуши вътре, ама тия предупреждения да не я ползваш в гараж ме притесниха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как могат да пушат тия печки, фар от самолет няма да сте спаси, камо ли да диша нещо живо. Аз бих си го спестил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Печката върши ли и обратната работа, ако съм пуснал на по-ниска температура - например 17 градуса, ще охлади ли леко колата през лятото ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...