Jump to content

Покупка на кола?


Recommended Posts

Здравейте,

След дълги колебания са спрях на 3 модела: Вектра Б 2.0, Пасат 4 1.8Т, А41.8Т, и трите 98-2000г.

Клоня към Векрата, тъй като след дълги ровения из форума, стигнах до извода че поддръжката на

Пасата и А4-ката са значително по-скъпи, а и ходовата им част (еднаква при двете) изглежда

по-кекава! Честно да си кажа винаги страшно съм се кефил на А4, но просто не е страх от всичките

проблемации, които споменавате!!! А имам Корса Б, и в общи линии само карам - сервиз не съм доближил! (да чукна на дърво<_<).

Моля дайте съвет!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа, колите които си си избрал са все от различен клас. Само Вектрата и А4 са приблизително един и същ. За вектрата... доста бакшиши са с тях, предполагам си се возил, за мен това е показание за издръжлив автомобил и лесен за пддръжка, щото бакшиш нема дда се прецака лесно. Май напоследък понамаляха обаче, не ги срещам много по улиците. Вземи пасат или ауди ако искаш комфорт и простор(особено в пасата). За А4 има много изписано във форума порови се малко, не им е толкова кекаво окачването както ти си мислиш, все пак немска машина е.

Изказвам некомпетентно мнение свързано с лични, странични наблюдения. Ако не държиш на лукса и качественото изпълнение на интериор и се плашиш от поддръжка, която несъмнено ще е по-скъпа при другите две, взимай Вектрата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова скъпо, вече има не малко места на който възстановяват носачите на А4 и Пасат 4, срещу 25-30лв. на парче, за което дават и 6м. гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова скъпо, вече има не малко места на който възстановяват носачите на А4 и Пасат 4, срещу 25-30лв. на парче, за което дават и 6м. гаранция

Насти, всеки твой пост е като мехлем за душата ми.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от друга страна също мога да похваля Вектрата тъй като цели три години карах една такава 98 лето само че 1,8 16V.

Колата си беше прекрасна и цените за поддръжката - нормални!

Но не мисля, че А4-ката е чак толкова по-скъпа за поддръжка и все пак е АУДИ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъста има Вектра 97-мо лето 2.0 1.6V CD Има я от 4-5 години и е много доволен...освен консумативи нищо друго не е сменял...а я кара доста. Аз съм чул че този модел Б има много проблеми с електрониката (незнам дали е вярно) :hilezh: За Пасата ти говориш за Б5 които влиза в производство 97-98 и е сходен по окачване а А4 Б5 ... А4-ката с 1.8Т определено е наи бързата от трите,ако е и с Quattro не си заслужава и да се мисли за др-те... Моята класация...А4,Пасат,Вектра :hilezh:

Качи се в 1.8Т Quattro 99-00 година ,покарая я...гаранция ще се влюбиш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее пич, стига с тая Вектра бре...

Поддръжката на А4 вече не е толкова скъпа, както допреди няколко години.

На мен ми се струва съвсем нормална.

И аз като тебе се чудих за такава Вектра, но:

Мой съвет: Пробвай и трите и ще стигнеш до моята класация а тя е: А4, Пасат, Вектра.

В момента в който пробвах А4 разбрах, че е много по-класна кола откъдето и да я погледнеш.

Качество на материали, сглобка, интериор, въобще всичко което се сетиш. Ауди си е Ауди :respekt: а Опел :hilezh:

Има само едно предимство Опела и то е че е по-широчко на задните седалки.

Иначе ако питаш мен перфектната кола от тия е Ауди А4 1.8 Т Куатро. Разхода е съвсем приличен. Мощен е мотора и все пак си в ниската категория на застраховките.... :D

Накрая за опел ще кажа, има една поговорка:

"Ако Форд не бяха дошли в Европа? Опел щяха да са най-скапаните коли!"

:):):wall:

Да ме извинят тея с Опелите и Фордовете. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудито определено е най-добрия избор,ако си склонен да платиш по-високата цена(най -вече заради имиджа) но при препродажба цената му също ще е най-висока.Освен това,ще ти доставя удоволствие да си го караш. А иначе , и Вектрата,и Пасата са добри.Аз 4 години карах Вектра,без никакви проблеми и хич не ми пукаше за поговорки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

качи се покарай и трите малко и сам ще напишеш отговора с големи букви :hilezh:

офтопик...един приятел си взе такава вектра 2.0 фул екстри... аз тогава карах а3 1.8, 98лето...с малки шукаритети само... разменихме си ги за малко, след тва коментара беше...как се преебах с тая вектра... добре поне че има газ :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Ауди

Според мен никога не е имало сравнение м/у Ауди и Опел-то все едно да сравняваш икономиките на САЩ и БГ :hilezh: Но това ими е и целта на Опел - всеки да може да кара тяхната кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тропела,тъй де опела нали знаи6 4е гние много,а аудито е поцинкована ламарина гние само ако е удряно :silly:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тропела,тъй де опела нали знаи6 4е гние много,а аудито е поцинкована ламарина гние само ако е удряно

ей-й много гният бре . . . :bia::bia::bia:

Става въпрос за кола 1998-2000г !!!! Въпросът с гниенето е решен отдавна!!!

Здравейте,

След дълги колебания са спрях на 3 модела: Вектра Б 2.0, Пасат 4 1.8Т, А41.8Т, и трите 98-2000г

Колега ,не очаквай получиш различен отговор от Ауди ,все пак е ауди форум. Ако искаш ефтина подръжка взимаш опела ,освен това за ще е по-нова година за същите пари. Най-комфортна возия има пасат-а ,но според мен ако искаш бензин се насочи към 1.8 125к.с. без Т!!!!!

За ауди ползвай търсачката :bia: има достатъчно мнения !!!!

Влез покарай и трите и ще разбереш коя е твоята кола ,успех :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От трите изброени модела мисля,че трябва да се колебаеш между А4-ката и Вектрата! А4 е по-комфортна и по-скъпа поддръжка в сравнения с Вектрата. Ако искаш да караш и да не мислиш за нищо (и пари включително) си земи Вектрата, ако не те притеснява цената и поддръжката и държиш на комфорта на първо място си грабвай А4-та.... :P Комфорта стува пари както първоначално така и след това. На мен ми предстои да си избирам автомобил след няколко месеца и много се колебая точно между тези два модела. Мой роднина има опел (не е Векрта ами астра 95-та) и наистина е евтин за подръжка, здрава кола и ако ти е читав двигателя не харчи много както тези които за преди 95-та (ръждавейките)! От друга страна Audi не е с чак толкова скъпа поддръжка за комфорта, който получаваш! В краина сметка всичко опира до финансови възможности, се пак не само първоначалната инвестиция, ами застраховка, ремаци, ролки, ходова част и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...