Jump to content

Дилема / Избор на летни гуми 235/40/18 XL


Recommended Posts

Пропускаш, че се търси екзотичния размер 235/40/18 :)

Аз не виждам нищо абсурдно в това, нестандартен размер да не е на склад.

Стандартните 225 нексени си ги има на склад в Диана.....но пък не са такава голяма далавера, спрямо читавите гуми :)

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оооо моя грешка ,не съм догледал че на обявата пише 225:blush:

Коригирам се с друго подобно предложение

 

 

FEEC3B2F-204F-482A-BA81-350DC8910970.png

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах кое е НЕ-стандартното на 235/40/18 това си е стандарта за 18-цолови джанти при А4 8Е (В6/В7) :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера е стандартен, но не и за България :hilezh:

https://www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Rad-Reifen-Kombinationen

Който го интересува може да си свали разрешените размери. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, MAPTO7007 said:

Само не разбрах кое е НЕ-стандартното на 235/40/18 

Добре де, не е "нестандартен", а просто не е масов.

225/40/18 е "масовия" размер (даже предполагам, че и резервната ти гума е с такъв диаметър), 225/45/17, 205/55/16, 195/65/15  - това са масови и евтини размери.

Минаването на +/- 1 един размер в ширина качва безпричинно много цената на марковите гуми. При нексена практически няма разлика в цената...все едно ги смятат на килограм :).

 

А този унироял е сравнително шумна гума, карал съм го в размер 225/45/17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, MAPTO7007 написа:

Само не разбрах кое е НЕ-стандартното на 235/40/18 това си е стандарта за 18-цолови джанти при А4 8Е (В6/В7) :nixweiss:

Къде я караш тази кола? Ако минеш с този размер по АМ Тракия в участъка Стара Загора - Пловдив, пътниците ще избягат от автомобила в движение. Нищо че сега ограничението е 90км/ч ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве немеца я е поръчал без резервна гума при мене,само с комплект лепило и компресорче.

 

Иначе къде я карам,така я взех с 18-ки от там и не ми се продават да търся 17-ки и прочие,тва е.

Както и не ми се рискуваше много с чисто китайски гуми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова зле на този участък. Не видяхме драма с хлапето , ама то малко прелетява  неравностите, макар и с 225/40/18-зимни.

В търсене съм на летни, тъй че следя кво ше изберете. При нас са 225/40/18 отпред и 255/35/18 отзад за летни.

Иначе и аз бях се ориентирал към Нексен , ама а да видим.

https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/NEXEN-N-FERA-SU1-225-40-R18-92Y-XL/VBNE2254018YNFESU1XL.html отпред,

https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/KUMHO-PS31-255-35-R18-94W-XL/VBKU2553518ZPS31XL.html и отзад.

Бюджетно , ама все пак ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих рискувал с континентали при толкова нисък борд и кола около и даже над 1500кг.

Хем са скъпи, хем не са известни с много здрави бордове....поне моделите след SC2 и SC3.

Може би нексени с 235/40 и XL е по-разумно решение.

Карах Б7-ца с Goodyear в размер 235/45/17 и имаше перфектно поведение. Може би минаването на 17" с хубави гуми е още по-разумно решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли,късно е за преминаване от 18 на 17

Може да заложа и на споменатите Debica Presto UHP2 ... пък квото стане,ако не бива,другото лято с други нови и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто,

HANKOOK Ventus Prime 3 са на едната кола 17- ки на 225, а на другата са MICHELIN Pilot Sport 4 17- ки на 235. Разликата в цената между двете е  меко казано- осезаема !
И двете марки се държат добре, като първите се износват по- бързо .  Бордовете им са на ниво
Бих те посъветвал за летни да не взимаш Дебика, а нещо от рода на HANKOOK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашните са Мишелин Пилот Спорт 3 ... края на 2015 ... Аз взех колата 2017,грайфера е стопен на 4мм. но въпросния Мишелин свършва за норматив щото един приятел взе същите и за нищо километри се стопиха.

 

Ханкуук незнам как са ... на са близо 200 лева/бр. в случая ако давам тези пари по-добре да взема новия Бриджстоун Туранза 005 или Файърстоун Роудхоук ... водят ги с най-здрави бордове за БГ пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логично е !
Всеки път си казва, че ще взема евтини гуми, но не взимам и не съжалявам за избора си !
От гумари и то на форумни коли съм чувал, че имало разлика с качеството на гумите на нашия пазар- свършвали по- бързо
На практика се оказа, че те рекламират евтини гуми, защото и такива предлагат
За твоя размер е хубаво да си вземеш добри гуми, а помня, че караше доволно- така влагаш в спокойствието си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, MAPTO7007 написа:

...  Бриджстоун Туранза 005 или Файърстоун Роудхоук ... водят ги с най-здрави бордове за БГ пътищата.

За този размер аз бих търсил гуми с FLANGE PROTECTION FOR ALLOY RIM ... Разликите в цените не са големи и тези би трябвало да са отличен избор https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/BRIDGESTONE-T005-235-45-R18-98Y-FP/MG0531-00930.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър е тоя Бриджстоун ама 1000+ лева за маршрутите дето минавам със нови и нови трапове - безер ме е да ги дам,честно.

 

Чак голямо каране нямам но под 2000км на месец не падам ... най-чест маршрут е Дупница - София ... но от Драгичево натам ми се повръща :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм попадал на бриджстоун или файърстоун модели, които да не се пързалят много на мокро.

Изключение бяха един комплект японски re720...после пак взех такива, но вече френски и не ставаха.

Върхът на разочарованието бяха едни потенци, с които ми дойде колата от америка - наистина "брониран" борд (без да са рфт), но стъпят ли на мокро не смеех да пипна спирачката.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аве почти съм се навил да рискувам с тея Дебици Престо УХП2 ... колкото и зле да са ги дават клас ( А ) на мокро.

И би трябвало да са една идея по-добри и надежни от истинските китайчета.

Пише,че имат и борд предпазващ джантата.

XL-са усилени.

За 140 лева/бр. ще изкарат едно лято .... ако не биват догодина други и така.

 

Питам в гуми,аувтогуми,автоспот ... добре 10 дена приблизително доставка,а що цената се увеличи с по 20-30лв на гума,отговор няма,питам за ДОТ не могат да гарантират,че ще е 2018 година.

В Диана където съм пазарувал най-често през годините питам,нали е най-продавана,кога ще заредите - еми незнаем,нямаме информация.

 

 

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поглеждал ли си тези -
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/dayton/touring-23540r18-p-202171.html
и този вариант - https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nexen/n8000-23540-p-194045.html

 

На фона 170 лева за Дебица са хубави предложения
Имай предвид, че скоро ще останат и още по- малко наличности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз пък чух,че Дейтън-а не ставали ... след първо лято се кривяли много и не държали.

Така пише и в някой от отзивите на потребителите,че страниците били слаби и меки.

Затова щях да рискувам с Дебица-та и то конкретно тази от линка ми.

Нексен Н8000 е стар модел ... 

 

А мошенниците тип пазарна икономика ... значи в Германия във въпросното депо и преди и сега гумите са по 150-155 лева парчето ... те вдигнаха цените на 193 лева ... ми да си ги държат неоправдано е,откъде и да се погледне и това се случва само в БГ

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://medina-med.com/guma/0-01-22-0-0-03-1-0307/gumi-general-tire-235-40r18-95y-tl-xl-fr-altimax-sport/

Гуми от тази марка не съм виждал на живо ... Но щом се гони цена. Може да е по-добра от Дебица-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що сте толко негативни към тая Дебица/ка ... навремето хората се утрепваха да карат зимния модел Фриго/2 нямаше криви гуми,нямаше драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...