Jump to content

А4 или А5 след 2010-та бензин


Recommended Posts

Здравейте съфорумници!

Най-после се наканих да женя мойта А4-ка от 95-та. Кара ми се нов автомобил вече, старата не е лоша, но си е стара, като омръзне вече не е същото.

Насочил съм се към бензинов мотор, дизелите ме притесняват, заради калпавите нафти из България, плюс това съм си върл любител на бензина. Най-често срещам модели с TSFI двигател, но нямам никаки познания относно него - като възможни проблеми т.н. Хареса ми един автомобил, но е с най-малкият мотор 1.8TSFI 120к.с. и се чудя струва ли си. Също какво препоръчвате: двигател с верига или с ремък. В момента обслужването на моето А4 ми стъпва като на нов автомобил и чак ме боли сърцето да пръскам толкова пари за автомобил на 23 години. Всеки гледа да ме плаши с разни простотии, един с dpf филтри на дизели, друг с проблеми с веригите, а на мен реално ми трябва съвет, кое е добро, вместо всеки да вика не си взимай това, не си взимай онова...

Също съм открил едно 4(5)-врато А5, което доста хваща окото, бензинка 211 коня, но имам малко дете (с детско столче и багаж винаги) и ме притеснява пространсвтото. В момента А4-ката я пълня като консерва, когато се пътува на някъде.

 

ПП. Променям заглавието на темата, защото реално не се интересувам само от TSFI мотора. Не съм наясно с новите мотори изобщо, защото не съм имал досег с новите автомобили. По скоро очаквам колеги с повече опит с такива да бутнат едно рамо в избора ми на нов автомобил.

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С ремък е по-добре за нас, секънд хенд юзърите.  Щото е евтин, сменя се лесно и пак кара 100+ км.

Но с ремък е само 2.0тди, който между другото е супер здрав, икономичен и безпроблемен мотор.

 

Тфси-тата са с вериги. Редовно ги разискваме, повечето имат проблеми с разхода на масло, разтърси се, има много теми.

Ако ще е тфси поне да е 2.0, за да върви. 

Тва 1.8 тфси не си заслужава. Има същите проблеми  като 2.0, но не върви толкова.

Но ако разходите по б5-цата ти се струват високи, при тфсито ще ти излиза мнооооооого, ама много по-скъпо всичко...

 

Общо взето 2.0тди е единствения мотор "за бедни"  като нас, в новите А4ки.

Тфсито може да те вкара в приключения за над 5000 лева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много писано, но доста културно си написал всичко и се надявам да не те нападнат, колегите. :D Накратко 1.8, 2.0 ТФСИ-тата имат проблем с горене на масло от тези години, ако не е правен ремонт означава, че най-вероятно ще ти се наложи. Въртят се суми около 4-5 . Май имат проблеми и с обтегачи, но би трябвало да са оправени от акциите им. Двигателя, който се слави с най-евтина поддръжка и здрав е 2.0 тди. Нафтата, че е кофти, кофти е, но само заради нея не си заслужава според мен, що народ кара дизели милионници и си вървят. С чип ще е приятен за каране и возене на детенце. Щом пълниш сегашната като консерва, задължително гледай за комби, иначе пак ще ти е малка. :) 

 

ПП. Ако не държиш на естетиката и не си върл фен на Ауди, можеш да се насочиш и към братовчедите Пасат, Октавия, Супърб. Определено за тези пари ще можеш да си намериш много качествено и с глезотии, че и с 3-4 години по-младо, ама там пак ТДИ :) 

Редактирано от alexxk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
13 minutes ago, Audi_FeN_1 said:

Но ако разходите по б5-цата ти се струват високи, при тфсито ще ти излиза мнооооооого, ама много по-скъпо всичко...

 

Да разбираемо, все пак доста пари отиват по моят стар автомобил, защото много неща с годините започват да се прецакват. Преди няколко дни отново вкарах хилядарка, за да я стегна, обслужих я, смених съединител, всичко де що е филтър, профилактика на сервото, смених и маслото. (последните 3 сам си ги направих, за това ми излезе труда без пари) На лято ще сменям предница евентуално, предната есен сменях амортисьори, абе общо взето повече съм дал за подръжка от реалната и цена за последните 2 години. И пак вътре си е като кола на 20 години, тук там някоя кора скърца, заминаващи си уплътнения т.н. и ако искам да ми комфортно в нея трябва да налея още пари, а не мисля че си струва.

 

12 minutes ago, alexxk said:

Има много писано, но доста културно си написал всичко и се надявам да не те нападнат, колегите. 

 

 Да съжалявам, ще се разровя ей сега из форума, малко съм превъзбуден от идеята, че скоро може да се сдобия с нов автомобил и не помислих, за което се извинявам!

12 minutes ago, alexxk said:

ПП. Ако не държиш на естетиката и не си върл фен на Ауди, можеш да се насочиш и към братовчедите Пасат, Октавия, Супърб. Определено за тези пари ще можеш да си намериш много качествено и с глезотии, че и с 3-4 години по-младо, ама там пак ТДИ :) 

 

Това е, че държа на Ауди, усещането вътре е различно, иначе е пълно с шкодички и пасати, но просто не ме грабват. Много ми допада интериора на ауди, разположението на уредите т.н., много хора ще ме разберат.

 

ПП: Забравих да кажа, че автомобила, на който съм хрърлил око (този с TSFI 1.8 мотора), е на 120хил км. и много вероятно са реални, защото автомобила е с пълна сервизна история, внесен наскоро от Швейцария.

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги, ето няколко автомобила, които ми хващат окото, уж километрите са доказани със сервизна книжка, дайте мнения като повече врели и кипели:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11517589712600553&slink=6pcrfi
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521898712407286&slink=6pcrfi

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522929960582496&slink=6pcrfi

 

Поразчетох се относно дизеловите двигатели и доста колеги препоръчват също 2.0TDI мотора. Аз от както мога да шофирам (от 15 годишен) съм карал все бензини, с изключение колите на бащата. Той е върл защитник на дизелите, любител на опелите и коли со борче, со мачка и со пичка... Приемам и критика и съвети!

 

ПП: Пропуснах и това А5 (малко с детското столче отзад... амаа какво да се прави)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11519823801451065&slink=6pd8p5

 

И този А6, който ми е силно съмнителен и ще ми излезе извън бюджета от 20 000лв с регистрация т.н.

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери в темите за продажба на автомобили. До скоро имаше 2 А4ки едната на 90к хиляди, 1.8 тфси, за която известен майстор и търговец във флрума гарантира, а другата на около 140 мисля, която е на моя близък познат. И двете с пълна история и в много добро състояние. Аз лично, ако си търсех сега такъв автомобил щях да скоча гарантирано на една от двете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8тфси и 2.0тфси са нещо като 2.7ТДИ/3.0ТДИ и 2.4/2.8 - на практика еднакви двигатели, с много близък разход, с еднаква поддръжка....но с различно представяне. 

И в трите случая покупката на по-малкия мотор е оправдана при някакво изключително състояние (или цена) на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих гледал внос от италия и швейцария и внос като цяло. Лично мнения.

1.8т и 2.0т от 2009-2011 както разбрахме са високо рискови заради разхода на масло.

А5 за 18к лева не е сериозно да се гледа.

а4 авант гледаш ли? Автомат или ръчка? И до колко КМ реални?

ако е на някой от форума е най-добре.

има 2 такива под 20к в раздела продава

 

20к е бюджета?

 

на прима виста, със сервизна от порше пише

 

https://m.mobile.bg/details/11522661214417365

 

Ако ще прескачаш бюджета

https://m.mobile.bg/details/11512844081809574

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градските легенди за ръжда заради агресивни препарати по техните снежни пътища. Просто самата идея за италия и швейцария ме отвръщава. Като знам в Германия как по авто къщите са само турци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви особености имат швейцарските коли?

Аз кочините, които съм видял, са били отвсякъде - Италия, Германия, Швейцария, САЩ, България.....

Хубавите коли също са били отвсякъде....

В момента мисля, че само от Швейцария (почти) всеки автомобил е с доказани километри. Говоря разбира се за покупка от швейцарски собтвеник, не от български търговец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите в CH са скъпи. Основно се вкарват ударени от там. Километрите им са малко и почти не се налага да се въртят.

Забелязал съм че и Аудита-та от там нямат никакви проблеми с хромираните лайсни.  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
23 hours ago, martinich said:

Tи сериозно ли вярваш, че 8-10 годишни коли са на 100-120 х.км, кацнали на горубляне и доста по евтини от подобни в Германия?

Не, по принцип търся автомобили със сервизна история, а тя дори фалшифицирана би могла да се провери на теория. Цените, за да са ниски все трябва да има нещо все пак.

 

4 hours ago, bahkata007 said:

Аз не бих гледал внос от италия и швейцария и внос като цяло. Лично мнения.

1.8т и 2.0т от 2009-2011 както разбрахме са високо рискови заради разхода на масло.

А5 за 18к лева не е сериозно да се гледа.

а4 авант гледаш ли? Автомат или ръчка? И до колко КМ реални?

ако е на някой от форума е най-добре.

има 2 такива под 20к в раздела продава

 

Да колега, тия бензини освен да се намери доказано отремонтиран автомобил е вариант, което мен силно ме разочарова. Разчетох се за проблема с маслото, то гори като на дядо ми Кадета :D

С А5 не съм изобщо запознат, за това и питам!

Ръчка, единственото нещо, което съм карал автомат е бус Мерцедес, като 1-ва я прескачаше никаква я нямаше и тръгваше на 2-ра само с мръсна газ :D:

За километрите, не ми се ще да е над 150хил... мойта е на 200

Да видях автомобилите в секцията за продажби и този, койтo alexxk предложи (2-ка TDI седан) ми грабна окото, но бюджета е на ръба.

 

3 hours ago, tonko2.0T said:

Само от Италия трябва да се вкарват коли.Там са най-читавите в цяла Европа.

 

Италиянците са тъпаци, но хора взели коли от Венеция и околността са доволни, имам такива познати, там просто не се кара толкова и автомобили с произход от този регион много често са си на реалните километри. Кадета на дядката е от там, не си знае годините, чист дизелак, изгни и го кърпиха 100 пъти ама върви мамка му. Ауди-то на тъста ми също е от там и е бетон.

 

2 hours ago, Passi said:

В южната част.:hilezh:

 

Хаха ами колега, най-добрият ми приятел по стечение на обстоятелствата живееше дълго време до Неапол. Там отиват всички блъснати автомобили, превъртат се километражи, по-големи шанаджии и от нашите родни търговци. Кола от южна Италия видите ли стойте далеч!

 

Иначе харесах няколко автомобила в северна Италия, но тия филми с бракуване, внос и т.н. леко ме плашат, реално освен ако не се замъкна до там няма как да видя автомобила. Мога да пратя моя човек ама той ауди не е карал в живота си, а не е и спец по колите като цяло, той ще я види че има фаца от вън и ще каже, че е наред....

 

Да бюджета е 20хил, като в него трябва да се включи прехвърлянето или регистрация в КАТ. Ако го кача още жената ще ме изсели :D

Почвам леко да се замислям да сваля критерия с 2-3 години назад, но някак си не ми се иска.

 

 

 

ПП:

4 hours ago, bahkata007 said:

на прима виста, със сервизна от порше пише

 

https://m.mobile.bg/details/11522661214417365

 

Ако ще прескачаш бюджета

https://m.mobile.bg/details/11512844081809574

 

При мен ли нещо не е наред или 2-те обяви изчезнаха преди 3-4 минути.

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до кокретна кола човек.При мен са били-италианки,австрийки,германки.Но най-читавите за мен са от Швейцария.За състояние на коли от 6 до 8 годишни имам предвид.Главно с бензинови мотори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, vankyy26 said:

Почвам леко да се замислям да сваля критерия с 2-3 години назад, но някак си не ми се иска.

 

Провери какво ти дава по-новата година.

За мен самоцелното гонене на по-нова година, за сметка на състояние е най-глупавото нещо при покупка на употребяван автомобил.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, vankyy26 said:

Да видях автомобилите в секцията за продажби и този, койтo alexxk предложи (2-ка TDI седан) ми грабна окото, но бюджета е на ръба.

 

Колега трябва много хубаво да гледаш и мислиш, ако бюджета от 20 хиляди ти е на ръба. Не знам колко си отделил за обслужване, но реално, ако си купиш същия автомобил като на Пламен нов внос, можеш много бързо да минеш неговата стойност само от обслужвания :) Не знам какво има за смяна при него, ако въобще има, но той винаги си е правил всичко стриктно в Порше. Една проста сметка, може да ти излезе, че взимайки си автомобил за 16 хиляди след регистрация, каско, екотакса, гуми, обслужване общо взето стигайки състоянието на поддържан автомобил, минава цената на втория. Имай предвид, че негоата е и края на 2011, а не от първите, които гледаш ти за 15-16 :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! Ами на Б8-цата ми харесва разположението на оборудването вътре, нещото което най-много не харесвам е при старите, където екрана се намира ниско на конзолата, според мен отвлича повече вниманието ако правиш нещо в движение. Не харесвам и още по-старите с червения дисплей. Търся кола с парктроник, ако видите къде ми се намира гаража ще разберете защо, а Ауди имат малък заден прозорец, който много свива ъгъла на виждане. Нямам проблем с гарирането на огледала, но пространството ми пред гаража е много ограничено и дори Б5-цата трудно се вкарва без допълнителни маневри. На дължина не е проблем, гаража е дълъг, но широчината, например при А6 би била. Съгласен съм, че кола нов внос евентуално би глътнала доста средства за обслужване и сериозно се замислям да ида до София и да погледна на колегата автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Audi_FeN_1 said:

Коя кола да гледаш в софия? Червената ли?

 

Не, тази:

Една червена открих ей сега в Търново, над бюджета, но не знам с какви параметри е:

 

https://www.olx.bg/ad/audi-a4-tdi-CID360-ID7bz1P.html#ff1c6d46f4

 

Един колега от форума и той драсна за една друга, чакам го да прати снимки.

 

ПП: Ей я още 1 в Търново: https://www.olx.bg/ad/audi-a4-1-8-t-led-na-realni-57-000km-CID360-ID68f5m.html#ff1c6d46f4

ма Б7-ца 2008-ма .... със стария телевизор :D

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновата от ВТ си е В8. Продава се от много време и първоначалната и цена беше 25000. Само съм говорил със собственика. Не стигнах до оглед, защото в един момент разговора продължи със  "... слушай бе момче". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...