Jump to content

смяна на маслото на авт.ск.кутия


tzeno

Recommended Posts

здравейте  на всички!може ли да се види чрез диагностика кога е сменявано маслото на авт.ск.кутия и комп.на колата дава ли сигнал за смяна ?благодаря!колко литра събира и къде може да се смени  филтъра сменя ли се _ за мултитроник става въпрос!

Редактирано от tzeno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Компа като даде някакви сигнали вече ще е късно за смяна.

Ако не знаеш кога е сменяно за последно маслото по-добре го смени, не може да се провери чрез диагностика.

Къде може да се смени не се наемам да ти препоръчам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

не мисля че се сваля кутията за смяна на филтъра като цена някой занае ли колко струва и да препоръчате сервиз и като времетраене колко е??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

 

в плевен във фолксваген ми взеха 350лв за смяна на масло мултитроник беше някаква промоция на магазина

Редактирано от nerox66
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги на мултитроника не се препоръчва смяна с машина, в книжките ви го пише, филтъра също не се сменя, а ако искате промивка сме нете маслото, покараите 1000км и пак го сменете, или просто го сменяй те на 45000, но с машина е абсурдно ще си прецакате кутията, после затова му излиза име на Мултитроника, или от неправилна поддръжка или от никаква, производителя просто Не препоръчва смяна с машина, оттам нататък си е ваш избор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

В близко бъдеще и аз трябва да водя моя мултитроник (Audi A4 143hp 2010 180 000км ) за смяна на масло на скоростна кутия. Може ли да ми препоръчате къде в София това може да стане.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Мултитроник го сменям при Оги в Овча Купел. GSM-a му е 0896611154. Сменя го по правилния начин - чрез източване и без каквито и де е било машини.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво му е вредното да се смени цялото, че нещо логиката ми се губи? При това филтрите са два и се сменя само единия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производителят печели повече от продажба на резервни части, гаранционна и след гаранционна поддръжка, отколкото от нова кола.... Но всеки сам си решава на какво да вярва. 

Само между другото, няма да е лошо собствениците на мултитроници да се научат интелигентно да експлоатират прилежащите си силови агрегати и трансмисии... 

Повече мисля да не влизам в полемики, сами си решавате, нали... 

Редактирано от Aleks67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 3 месеца се навършват 13 години от както карам моя Мултитроник и съм се научил как да го поддържам. Формулата е доста лесна: смяна на маслото през пробката на всеки 30 хил. км (изтичат 4,5 литра от 7-те в кутията). Използвам Феби CVT масло, което струва около 20 лв. на литър. Това е, друго няма.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

По-новия мултитроник има филтър от горната страна на кутията и се сменя не много трудно.  5 литра са достатъчни, ако пълниш с помпичка с накрайник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...