Jump to content

Тракане предна накладка


Don_Lachone

Recommended Posts

От известно време насам имам доста дразнещ проблем с предните накладки от пасажерската страна. При настискане на спирачката се чува единично "трак" на удар в метал. Накладките бяха сменяни преди около година и в началото го нямаше този проблем, но сега започна да се появява. Не трака при каране по павета или неравен път, а само когато се натисне спирачката. Понякога е по-слабо... понякога по-силно... понякога дори го няма. Същото като на видеото по долу:

https://www.youtube.com/watch?v=OlfqpOzaaWw

 

Някой да има идея как може да се оправи или да е имал подобен проблем и къде е намерил решение? 

Редактирано от Don_Lachone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобно припукване,дълго време не можех да го открия.Накрая притегнахме всички болтове по предницата и се оказа недозавит болт на магарето предния тампон.Явно като съм сменял тампона на мотора не съм затегнал нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото пукане, само по павета обаче. Окачването е ново, не се оправи. Чувал съм че на самите супорти нещо се разтраква, но като ги гледам те са изцяло метал, няма какво да се мести.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговрите.

Оказа се че идва от самата накладка. Ушичките които лягат в супорта се бяха поизносили и съответно не лягаха перфектно. Имаше лек луфт от милиметър, но достатъчен. В резултат на това когато се натисне спирачката и накладката захапе диска, инерцията я мърда нагоре и се чува ДЗЪН:

1.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kpematop нещо оправяще по апаратите преди години помня да не тракат ама щом сте го хванали супер.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега правят ли го някъде, че аз имам едно дразнещо потропване отзад като на куха пластмаса, смених шоковите тампони на амортисьорите, че бяха скъсани и си мислех, че прашникът потропва в амортисьора. Но потропването си остана и едно майсторче ми каза, че така тропали супортите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е прашниците да тропат в амортисьора, така че да се чува в купето? Нали са гумени. И аз търся от къде ми идва звъненето по павета, все едно шейната на Дядо Коледа карам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прашниците са по-скоро пластмасови, и при мене се чува все едно потропват в корпуса на амортисьора. Ама ги смених заедно с шоковите тампони и потропването си остана. Говорих с едно майсторче и той ми каза, че най-вероятно е от задните супорти и че не съм първия, който му се струвало че почукват прашниците в амортисьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същото дразнещо почукване отзад. Смениха ми само водачите и нямаше почти никаква разлика и сега мисля да направя ремонт на супортите та дано най-после го излекувам това потракване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Износва се елипсовидно освен водача и отвора на супорта, където влиза въпросния водач и от там идва нуждата от разпробиването му и съответно нови водачи по новия отвор. 

Поне така ми го обясниха едни майстори. Намерих по интернет някакъв сервиз за спирачни апарати, където правят ремонт на въпросните супорти и водачи( на Самоковско шосе). Мисля да ги посетя тези дни и ще изкажа цялостно мнение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова го питах Стефан, по-горе в темата. Явно стругаря прави наваряване на въпросния отвор на супорта и после го разпробива в правилната форма. И после нов комплект водачи и се приключва сагата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...