Jump to content

Тропане от пред а3 8р


luidio

Recommended Posts

Колата е а3 8р 2004 3,2. Появи се едно странно тропане от пред. Не е постоянно,на павета го няма. 5 човека досега го гледаха и всичко е перфектно и стегнато. Няма никакви лифтове и хлабини. Смених тампоните на носачите задните защото имаше някакво минимално отклонение хванато с пяна и лост. Преди месец смених тампоните на макферсоните защото левия лагер беше блокирал. При смяната на тамп.на макферсона прегледахме амортесьорите и там нищо. тропанете е само надолу. Когато слизам от легнал полицай или падна в дълбока неравност но само надолу. Някой да е имал такъв проблем или да е чул или чел някъде за нещо подобно? На право ме подлудява. Преди 3 години имах друго същото ауди и там се появи същия проблем след 1 година каране в бг. Това го карам от 2,5 год. и се появи преди 2 месеца. Някаккви идей? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите може да имат мъртъв ход.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола имаше много подобно тропане. Още като я взех потропваше съвсем леко и в следващите година и половина постепенно се усили до степен, в която хлопаше здраво и при най-малката неравност. За това време минах през 3-4 сервиза(през единия от тях многократно) и така и не видяха нищо нередно. Всичките казваха че най-вероятно е от амортисьорите, смених ги, тропането продължи и в крайна сметка се оказа, че проблема е бил във видимо здравите тампони/втулки на носачите. Ти виждам че си сменил задните, но може проблема да е в предните. Шарнирите и "биалетките" проверени ли са качествено? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е проверено по няколко пъти. Даже амортесьорите проверявахме и гледахме долу на земята при смяната на опорните лагери. Пича от сервиза пръска с пулверизатор и на задните тампони леко се виздаше как влиза водата и затова фи смених но без голям ефект при предните няма нищо видимо. Направо незнам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тропането при ход на амортисьора надолу (след бабуна или вдлъбнатина) идва от самите тях. Спри да му обръщаш внимание или минавай по- леко през л.п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Няма омаслено не са изпуснали. От какво ще тропат и то само по голямо пропадане,по паважа няма нищо?

 

:nixweiss:

На 9.09.2018 г. at 19:52, baha написа:

Тропането при ход на амортисьора надолу (след бабуна или вдлъбнатина) идва от самите тях. Спри да му обръщаш внимание или минавай по- леко през л.п.

В

На 18.12.2010 г. at 10:17, зеФс написа:

Бих те посъветвал, да отидеш в сервиза на Вебасто. Щото ако уж работи, пък не е подгряла антифриза, пък и смърди на бензин, може да е леко починала. В печките има запалка, водна и бензинова помпа и всичко се разваля.

Всичко е проверено по няколко пъти. Даже амортесьорите проверявахме и гледахме долу на земята при смяната на опорните лагери. Пича от сервиза пръска с пулверизатор и на задните тампони леко се виздаше как влиза водата и затова фи смених но без голям ефект при предните няма нищо видимо. Направо незнам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имам такова тропани при неравности отпред в дясно. След 4 годишно чудене (през което време тропането ставаше все по-силно) се оказа, че дясно вътрешно каре е свършило курса. При мен карето е триподно вече има зверски луфт на горе и на долу.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден и на мене ми се разтропа отпреде в дясно. Закарах я на точният човек и веднага ми каза кой тампон е за смяна. Поръча ми го и утре ще го сменя. Та така.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от Сф. И е удобно може ли координати на този майстор да погледне и моята,че явно мойъе няма да свършат работа

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери тези тампони:  SWAG 30945308

 

IMG_20180929_123608.png

Редактирано от cvetangeorgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...