Jump to content

Преминаване към Цветен Борд Комп.


RhythmiX

Recommended Posts

Здравейте,изпадна ми табло с цветен ФИС и че интересуват някои нещица.

Значи таблото е от дизелова кола,като моето.

Процедурата Plug & Play ли е ?

Само в Ауди ли могат да ми махнат компонент протекшъна?

Или може да ми го махне ми го махне и някой друг ?

Преди да бъде махнет протекшъна мога ли да разбера дали таблото работи и че не му е повреден фиса примерно?

Святка ли ? Колко струва процедурата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ще виждаш, преди да посети Ауди или някой друг, който да ти махнат компонент протекшъна. cf32c7718681a3ee6fe84ac873da4a14.jpg

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв софтуер е нужен за махането на компонент протекшъна?

Да се прекодира какво точно?

Кодинга от старото табло,ако се вкара няма ли да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си свалиш кодинга от сегашното табло и да го вкараш с VCDS в новото. Основно дали е седан или буркановоз, за да ти излиза правилната картинка на фиса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуера е скъп, един от тези който го правят ми беше споменал 30к евро. Не помня името. Ти кодировките може да си ги направиш, но докато не ти махнат компонента, ще виждаш само това. Мой съвет е да отидеш в Ауди, ако си сигурен че километража не е краден. Иначе като отидеш да ти махнат компонент, те ще ти го кодират.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, двеста хиляди евро, сто декара селскостопанска земя и две чинчили струва софтуера. Вече едно кило джамбази в София маха CP-та...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок аз казвам моето мнение, колегата предполагам си има глава на раменете и може да реши. Аз лично повече от 90 лв няма да дам за махане на CP. А всички както каза колегата "джамбази" взимат по 100 лв на модул. Аз в Порше за около 300лв съм махна на 7 модула CP. Всеки си решава

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите идват с километража ли ? о.О 

Тези които могат да връщат километражи сигурно махат и Ср-то ? :))

Няма от къде да знам дали е крадено или не..купувал съм го от нета. :))

Колко пари е в Порше махането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 лв на час, последните пъти ме таксуваха за 30 мин.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Но както казах, всеки сам си решава [emoji57]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, двеста хиляди евро, сто декара селскостопанска земя и две чинчили струва софтуера. Вече едно кило джамбази в София маха CP-та...

Е кажи кои са де?! Щото аз знам двама ма си бачкат на цената на 100 лева на модул, а в Порше ми е наполовина :) И каква ми е файдата да ходя при тях, освен ако не взимам частите от "гепеняк" :) Това е първата разлика, а втората е че в Порше просто обучават наново CP-то, а джамбазите просто премахват CP за постоянно на дадената част.

Така че има и + и -. Наистина, ако знаеш някой на нормални цени, бих се радвал да ми пуснеш координати. И доста хора ще му заведа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше Ауди-тата са 110лв на час вече, щото е премиум маркa, с 10 кинта над VW-тата :hilezh: Масонско. Ако не си пазаруваш крадени чарколии си иди в Порше. За съжаление много хора го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен в Перник ми махнаха CP за 50 лв+ вкарване на километрите от старото табло. 30 секунди работа.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен би било полезно :) и аз искам координати, за всеки случай, че най-мразя да чакам за неща дето стават за 15мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да е монтирано таблото нацяло или просто трябва да е свързано,като се маха защитата.

Като на този клип ли ?

 

Някой знае ли дали с ШКОДА също могат да ми махнат защитата ?

Еуратек Ауто ООД примерно.

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далече ми е,някъде в района на Пловдив,Стара Загора или Хасково някой е ако знае..

В Хасково има един човек, Ицо се казва. Казаха ми че имал нужния софтуер,но днес не можах да се свържа с него. В Понеделник ще опитам пак.

Таблото го взех и е с номер 4F0 920 933 J ,а моето табло което е на колата в момента е с номер 4F0 920 901 A

Днес един по телефона ли каза,че не всяко табло ставало.

Аз не съм взел табло от фейслифт,просто взех същото табло с цветен ФИС. Мисля че не би трябвало да има проблем.

И да попитам новото табло отзад пише SW 240. Предполагам това е версията на софтуера и няма да има нужда от ъпдейт.

Ще мога ли да си изкарам дигиталния километраж с VCDS ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kremator e човека за ъпдейт и дигитален километраж

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти така ако я караш, то цветното е несравнимо по-яко от червеното, фейслифтовото е мнооого по-яко от него (две чертички повече), обаче на 4G е мега хипер по-яко щото наистина е по-яко и по-красиво в пъти и тъкмо си викаш баааахти якото табло и хаааак фейлифт дето не стига, че е як и красив с хромирани уреди и контрастна централна част, ами рисува и карти навигации и какво ли още не и си викаш бааааси имам най-якото табло, но после ПРАС - digital cockpit, който е супер як всичко нарисувано, джурка се мести се, и вече си викаш е са сложих най-якото табло на планетата...докато не минат 2 години :) Наклонена плоскост :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...