Jump to content

Замяна на оригинални говорители.


Germanecaa

Recommended Posts

Колеги когато усиля звука  се чува едно доста дразнещо, чувам го като скъсана мембрана на тонколоните . Колата е с Dsp Не е БОСЕ въпроса ми е : Мога ли да сложа нещо от рода примерно на Graund zero или нещо друго качествено за ,,босе не искам и да чувам." Колко инча са предните и задните тонколони ( тези които са долу във вратите.) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните са много качествени.

Най-добре си намери втора употреба. Не вярвам да купиш нещо толкова добро, а даже и да е, ще дадеш 5 пъти повече пари. 

 

За туарега по 30лв купувах втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря в идеално състояние .. в момента не пускам музиката точно заради тоя пукащ звук, нямам нерви да го търпя повече :D ще сложа някви да свирят докато намеря качествени. Трябват ми само размерите щото мисля че предните не са едни и същи с задните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро един приятел ще си пуска аудито на части от него ще взема .  Сега ще сложа граунд зеро и ще пиша накрая как е ! Говорителите са 6,5инч.

Редактирано от Germanecaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в това какъв размер са, по спомен импендънса е странен и даже и да намериш по-качествени няма как да ги захраниш на 100% което означава и усилвател, което пък означава да си играеш с оптичния кръг, което означава много $$$.

Ретрофит на Босе е най-лесното.

Сменяйте мембраните вместо втора ръка говорители. Струва по 5-10 лв на говорител и реално става нов. Усилите ли баса на мембрани на по 10-15 години все ще се скъсат.

3ab56c35d84808920bf38352e9d1ecd6.jpg

Това са мембраните, късат се старите и се лепят новите. На говорителя му трябва малко време да се разработи и после забравяте за 5-6 години.

Аз вече 3 години карам така.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има развитие по темата. ! Сложих ground zero и то сложих само от дясно за да видя разликата . Тоест отпред и отзад от лявата страна  ги оставих сток, в перфектно състояние са говорителите а от дясно смених с гр.зеро .Мога само да кажа че разликата е доста различна и  е това което търсех ! Звука стана много по плътен и буквално се чува наистина доста по добре само от дясно :D не ми остана време днес да сваля и от ляво още утре слагам и от ляво ground zero

Редактирано от Germanecaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип въпреки разликата в импеданса, която предполага повече мощност за босето, при замяна с говорители от класа 150-200лв нормалната ситуация е да имаме малко по-добър звук с малко повече басов потенциал и същата или подобна максимална сила. При замяна на куция заводски плеър и усилвател разликите стават много по-големи в полза на афтърмаркета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това преди години го мислих ама оптиката какво я правим. Вързани сме към система която е затворен кръг и много не виждам как може да се смени даже и плейъра.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ground Zero GZRK 16ALе модела. снимки ще прикача утре , че днес не ми остана много време да се занимавам от лявата страна. Само да подчертая за предните говорители се искаше малко поправяне че магнитите опират в касата , наложи се да използвам отливка която да изкочи тонколоната 1см.  Навън , използвах също изолация Graund zero между отливката . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бозето вгражано в 4Ф е смехотворно. Изобщо не се занимавайте с глупости да го ретрофитвате. Да не говорим, че е просто от най-евтините им продукти начукано с един елементарен бридж в ММИ-а и при всеки ъпдейт трябва да правиш танц за дъжд за да не ти спре. 

DSP-то със сменен усилвател и говорители вади хиляди пъти по-добър звук от Бозе-то. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само говорителите.

Снимките са прекалено големи и не мога да ги прикача никъде за съжеление.

Звука стана супер як !1 час си я слушах на макс ,  Но за съжеление и дясната пищялка издаде багажа ;Д някакви идеи за нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо слагахте отливка, фланец от МДФ е доста по-лесно да се направи, нещо помага ли отливката?

 

Нищо не разбирам от музика, просто съм гледал че масово слагат МДФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото в момента карам със същите говорители, които заменят босета в перфектно състояние на Ц5. Разликата отновно е положителна и достатъчно голяма дори в предвид че получават по-малко мощност заради импеданса от 3ома. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз да питам за аудиото. Вкарвам диска в чейнджъра и той го плюе след няколко секунди. Пробвах и с оригинален диск ама същата работа . Реално дори не чувам лазера да се опитва да го чете , директно си го изважда и отново го прибира и така до безкрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...