Jump to content

Recommended Posts

@rumen_kom: може ли да снимаш отзад колата - веднъж зад задна лява, след това задна дясна? 

Ако са спазени outside и rotation напред - са ок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз разбрах,че страшна глупост написа :hilezh: Като начало не съм виждал още гума на която да има и стрелка и надпис за вътршна и вътрешна страна,а дори да има двете няма как да сочат в различна посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нима?

Между другото, същото го е написал и  OvivO.

Макар и не особено често, има такива гуми.

Тъй като обаче аз не съм запознат точно с гумите на колегата, пуснал темата, допускам и варианта да няма това означение.

Тогава ще остане като меродавно написаното от CVT и някои други.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са означенията, за които да се гледа, заедно или поотделно, според гумите, но това е работа на гумаджиите! Клиентът може и да е блондинка, пак трябва да ѝ се сложат правилно гумите

1. outside - това самите "гумаджии" не би трябвало да объркат

2. rotation - тук отново гумаджиите - може да ги направят 4те да са за отляво и кОр :)

 

Пуси: дали ги има в комбинация и двете - не знам и НЕ ме интересува :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал е човека, че гумите са монтирани според означенията, НО СПОРЕД НЕГО НЕ ТРЯБВА ДА СА ТАКА а  тези неща дето ми ги пишете са ми известни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги в комбинация и двете.

И тогава объркването е почти невъзможно.

Е, понякога може да се случи...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, Passi said:

Като начало не съм виждал още гума на която да има и стрелка и надпис за вътршна и вътрешна страна,а дори да има двете няма как да сочат в различна посока.

 

Аз не мисля, че има едновременно означение и за страна и стрелка за ротация.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4-S.htm/view_media/Michelin-Pilot-Sport-4-S-side.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Пуси му е важно :)

може би, ако пише outside, то няма rotation, защото ще излезе, че има леви и десни гуми и може при продажбата да то дадат наистина 4 леви или 3 десни и 1 лява. :)

Ако пък има само rotation, то може гумаджията да ги направи грешно и да ги сложи 4 десни например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има само rotation, гумаджията може да ги направи само за лявата страна! Или обратно. Иначе няма леви и десни гуми, но при монтажа върху джантата има значение посоката.

в конкретния случай има само outside.

И да - когато са отляво са назад асиметричните шарки. Отдясно за дъговидно напред - но това няма значение - и в двата случая изхвърля водата навътре към купето.

Ако бяха симетрични лява и дясна - щеше да има леви и десни гуми, което не съществува по ред причини.

01C75339-2173-44D5-BF42-82A16BD1CFD1.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, royce said:

 

Аз не мисля, че има едновременно означение и за страна и стрелка за ротация.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4-S.htm/view_media/Michelin-Pilot-Sport-4-S-side.jpg

 

Баси, каква простотия написах горе ...

Хем имат посока, хем inside и outside ...

Сложени са така, че двата надписа inside се гледат ...

 

 

 

~~20190309_205248.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хората са ви написали как да се монтира гумата какво се напрягате да мислите.:hilezh: Сега се чудя ако си намъкна дънките наопаки гъза отпред ли ще ми е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия гуми са асиметрични,тази на снимката мишелина ако е лявата,дясната е точно наобратно.Моите гуми са същите,монтирани в медина мед,двете левите са така,двете десни са с обратна шарка.Да не те лъжа,но са огледални левите на десните.Утре ако мога ще сложа снимка.Тез които са ти продали гумите,според мен са те излъгали . 

Точно така е,сега разгледах снимки на колата,тази гума е за отлявата страна,дясната са огледално.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и неговите са като при теб, просто асиметричната част на шарката - в единия случай диагоналите са напред, в другия назад и това го притеснява :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен водата се движи така в левите гуми:Обърнете внимание,че през един каналите в лявата страна са затворени.

01C75339-2173-44D5-BF42-82A16BD1CFD1.thumb.jpeg.b1a35deeef8d5b0313a34687eda4bac3.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, koceg said:

Тия гуми са асиметрични,тази на снимката мишелина ако е лявата,дясната е точно наобратно.Моите гуми са същите,монтирани в медина мед,двете левите са така,двете десни са с обратна шарка.Да не те лъжа,но са огледални левите на десните.Утре ако мога ще сложа снимка.Тез които са ти продали гумите,според мен са те излъгали . 

Точно така е,сега разгледах снимки на колата,тази гума е за отлявата страна,дясната са огледално.

 

Казваш че твоите гуми са леви и десни, така че изглеждат симетрично като погледнеш колата отпред или отзад??? Не ти вярвам без снимка.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за Унирояла питах, понеже ги търкалях 3 сезона и да не съм се минал нещо, че евентуално пак такива ще слагам. :)

Едната шарка е извита нагоре, другата надолу. Не знам защо се филмирате толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...