Recommended Posts

Здравейте, 

Колата е Audi A4 B6 3.0 quattro ( автомат) :)

Имам проблем с теч в скоростната кутия която е автоматична (quattro). Течът е от към кардана и не мога да намеря каквото и да било за нея (ремонт или обслужване). Някой сблъсквал ли се е с тази операция за подмяна на семерингите на кутията, дори и на дифа? Моля някой ако е изиграл тази процедура да каже и къде да търся частите за прекратяване на течовете :) дразня се, че е омаслено и искам да го оправя но дори и не мога да намеря майстор който да се занимава с това  :) за София става дума!

Благодаря предварително за инфото което споделяте  ;)

Edited by dedomras

И какъв по-особен майстор ти трябва, че ги няма?

Рутинна подмяна на семеринг, нищо свръхестественно, темата със сервизите не я ли знаеш къде е?

Чести по принцип май се търсят по магазините за авточасти....., казваш им ВИН-а, търсят, намират, харесваш или не цената, поръчват/дават.

Edited by NIKO

Да за частите е така.. майсторите който познавам не искат да пипат автоматична скоростна кутия (или не им се занимава или не ги могат) не знам! Просто ми отказаха! Питах за други не познават! Ок. Но ще търся още! Интересува ме маслото което тече от към кардана от скоростната кутия ли е или е от раздатката? Сега ще отида да видя в магазина от среща за части :)

От торсена.

Ако само е леко омаслено, не си заслужава да го пипаш. Отказват ти, защото разглобянето е голяма играчка и предварително знаят, че няма да искаш да платиш цената.

Проблема е че мястото е много омаслено и видимо си има сериозен теч. Поне според мен и за това искам да го изремонтирам. Не аз а някой. Да ми кажат колко ще струва... парите не са проблем!

Ако парите не са проблем,иди във сервиз на Фолксваген.

Пробвай със  S Car Service ама не знам дали ще ти хареса цената :D 

Абе цената е като за смяна на съединител на ръчка - едва ли ще е повече от 200 лева труда + семерингите.

Семерингите  вече са закупени 255 лв - 6 броя ;) 2 оригинални WV (едната се чака от EU някъде да дойде)  и 4 не знам какви се водят ( за всякакви модели ) :) намерен е  и майстора :) той ме посъветва да намеря и висящия лагер за кардана, така и така всичко ще се разкача :) та така... цената колко... толкова  :)

Ауди и евтина поддръжка са две несъвместими неща, всъщност може, но след малък интервал от време се разбира , че е било безмислено и парите за труд и части ги даваш пак, но вече с хубавите и качествени такива. Поне аз съм стигнал до този извод.........

Показвам ги за всеки който иска евентуално да си обслужи скоростите и дифа :) не се хваля ;) искам да улесня някой следващ със номерата (код-овете) от стоковата на Ауто плюс! Цената се вижда (без отстъпка е понеже нямам познати там)  и най малката която е номер 3 в стоковата се чакаше (нямаха я налична) от друга държава! Колата е AUDI A4 B6 AVANT 3.0 V6 ASN  :) Надявам се някой да се възползва от инфото ако има нужда! 

20190514_155225.jpg

20190514_155151.jpg