Jump to content

Audi A4 1.9TDI VS Laguna 2.0 8V (+АГУ)


Recommended Posts

Здравейте Ауди фенове!

Да успокоя тези, които веднага ще ми кажат как мога да ги сравнявам Ауди и Лагуна, дизел и бензин и т.н....

Търся безпристрастен съвет за закупуване на 2-ра ръка като искам най-вече комфортна, голяма кола, поради увеличаващото се семейство. От особено значение е поддръжката естествено, защото малко се стреснах от факта, че при закупуване на 1.9ТДИ трябва да инвестирам между 800-1400 лв за ангренаж и всякакви други неща на Аудито... не че Реното и то няма да иска своето, но очаквам до 500-700лв разходи за пъровначално стягане.

Пред дилема съма за Ауди 1.9ТДИ Авант '97г, НОВ ВНОС, вероятно от Италия, с всички екстри без кожен салон за покупна цена 9К (и след това споменатите задължителни разходи по ангренаж, масла, и т.н.)

и

Лагуна 2.0 8V '96 с всички екстри без кожен салон с газова уредба за около 7.3К - карана в БГ 15000км! и пак разходи след това по каквото трябва....

След доста четене по форумите на Ауди ме обезпокоиха няколко неща:

1) твърдата возия (а аз съм карал и возил на Лагуна и това е основното което ме привлече)

2) доста по-скъпите части като че ли.....

3) теснотията на задната седалка (няма аз да се возя там ама все пак... :flehan: )

4) дизел на 10год, което е и големия въпрос ??? човека, който ми е предлага трябва да разбира, защото се занимава с коли от доста време, но гаранция никой не може да ти даде.

Та дилемата е дали да взема бензина, което макар и по-скъпо за каране (защото на газ не съм голям фен) за да не патя от бъдещи проблеми с дизела и цялата икономия да ми се изсипе на куп после.....

Малко повечко станаха въпросите, но ще съм благодарен на всеки за разсъждения по темата и който има преки впечатления от 2-та автомобила....

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагуна 96-та година е абсурд да струва повече от 6000 според мен. Ако наистина ти трябва кола с огромен багажник търси Пасат, Волво V70 .... А4 авант се води lifestyle (така пишеше в една статия :flehan: ) комби и не е да го товариш с торби цимент, пък и наистина на задните седалки си е тесничко .... На бензинова А4-ка ми излезе 620 лева смяната на всичко (Ангр. ремък, масла, филтри и пр.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дизел на толкоз години, ако се разминеш с по-малко от 2 000лв, при положение, че е вкаран от Италия, ще си щура на далавера. По мойта са наляти къде 3к лв., за да стане кола. А и първоначалната цена ми беше доста по-висока. Не знам, аз не бих си направил втори път такъв експеримент. Обаче и Рено Лагуна, 96...8V?! Това си е старо от където и да го погледнеш...И като години, и като концепция, не си заслужава, според мен. Па и цената не е много добра! Търси други коли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дизел на толкоз години, ако се разминеш с по-малко от 2 000лв, при положение, че е вкаран от Италия, ще си щура на далавера. По мойта са наляти къде 3к лв., за да стане кола. А и първоначалната цена ми беше доста по-висока. Не знам, аз не бих си направил втори път такъв експеримент. Обаче и Рено Лагуна, 96...8V?! Това си е старо от където и да го погледнеш...И като години, и като концепция, не си заслужава, според мен. Па и цената не е много добра! Търси други коли!

Ами аз по принцип търсех по-нова Лагуна, нейде '98-2000 (1.8 16V или некой дизел), но всички на пазара като че ли са комби, а те ми приличат на катафалки... Ако некой знае за читава Лагуна до към 8К да се обади...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си се возил и карал Лагуна остава да покараш и Аудито и веднага сам ще направиш избора. Аз знам какъв ще бъде той :flehan::flehan: . Колкото до избора м/у дизелово Ауди и бензин има огромна тема по въпроса. Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дизел на толкоз години, ако се разминеш с по-малко от 2 000лв, при положение, че е вкаран от Италия, ще си щура на далавера. По мойта са наляти къде 3к лв., за да стане кола. А и първоначалната цена ми беше доста по-висока. Не знам, аз не бих си направил втори път такъв експеримент. Обаче и Рено Лагуна, 96...8V?! Това си е старо от където и да го погледнеш...И като години, и като концепция, не си заслужава, според мен. Па и цената не е много добра! Търси други коли!

Уффф, и аз имах съмнения за тази цена и италианските коли, но мерси все пак за инфото... А и бюджета ми не искам да надхвърля 9-10К...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам,много да давам съвети,но един от най-близките ми приятели кара Лагуна и имам доста наблюдения.Двигател-безпроблемен,окачване-проблемно(ремонти, и пак тропа) Има обаче и друго,а именно- ръжда,точно на същото място,където избива и на опелите(веждите)Не е така масово,но и Лагуните са по-новички.А след още 1-2 години? А за сравнение с А4 и дума не може да става.Даже и Б4 са по-готини,ама тука вече съм пристрастен. :flehan::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си ограничен до 9-10к тогава по-добре се откажи от А4!

За тези пари (дори по-малко) можеш да си спретнеш много прилична Лагуна или друга кола, която си си харесал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен :hilezh:

За тея пари може да си вземеш А4 от българия бензиново и да му сложиш газова ако искаш :flipoff:

Аз от вчера съм с такова и да ти кажа нямам никакви забележки към момента. Вярно че е '95г. но за мен за тези коли годините не са от значение.

Ако си от софия може да дойдеш и да го видиш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дизел на толкоз години, ако се разминеш с по-малко от 2 000лв, при положение, че е вкаран от Италия, ще си щура на далавера. По мойта са наляти къде 3к лв., за да стане кола. А и първоначалната цена ми беше доста по-висока. Не знам, аз не бих си направил втори път такъв експеримент. Обаче и Рено Лагуна, 96...8V?! Това си е старо от където и да го погледнеш...И като години, и като концепция, не си заслужава, според мен. Па и цената не е много добра! Търси други коли!

Това хич не е вярно. Карах волво 440 турбо дизел '94г. Двигателя беше перфектен. Гледан ли е мотора дизела ще те надживее:flipoff:.Вярно, че е рено дизел, а и не съм съгласен че на дизела поддръжката му е по-скъпа. И за бензин и за дизел парите са почти едни същи с тая разлика че при единия ги даваш по-рядко , но по-големи суми докато при бензина са по-често, но по-малки суми. А и какво може да се счупи при дизела на мотора. Има едни свещи и едни дюзи. И бензина има същите джаджи и още ред други които при дизела ги няма. За мен попаднеш ли на читави двигатели и ако си ги гледаш добре да йм сменяш маслото и филтрите няма да имаш никакви проблеми на който и вариянт да се спреш. :flipoff:

П.П. За дизела трябва да се грижиш и за ГНП щото веднага противниците на черния облак ще почнат да обясняват колко е скъпа което става с литър двутактово масло на един резервоар гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

карам В4'94г 1.9ТДИ. Мотора е 1Z и за него само суперлативи могат да се кажат. На А4 1.9ТДИ мотора е същия, но се казва AFN, 110к.с. и разликата е само в ГНП и турбината. Имам познати с Лагуна 2,2Д'95. Возията е добра, но колата е ниска и задира на по-високите места. При Ауди-то возията е малко по-твърда, но колата е висока и минава навсякъде. Но окачването на А4-ката създава проблеми.

Що се отнася до борбата дизел и бензин - незнам някой карал дизел да е седнал на бензин после:-) Но на тези години май е по-важна поддръжката от предишния собственик, отколкото марката на колата:-)

..и друго се сетих. От познатите ми с Рено препоръчват Меган вместо Лагуна. Причината, която изтъкват, е доста по-високата цена на частите за Лагуната (понякога няколко пъти отгоре).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих посъветвал да си вземеш А6 '96-'97бензин, след като търсиш обем. Подръжката е сравнително евтина комфорта е по-голям от А4,а цената е почти същата като на 4-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUDI B4 AVANT 2.0E ABK - това е моя избор, здрава и надеждна и достатъчно бърза. За 6000 лв. и с газова уредба може да я вземеш

PS.ЗАБРАВИ ФРЕНСИКТЕ КОЛИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за другите френски коли ,но Рената нямат никаква база за сравнение с Ауди. Имал съм 4 Рена и уш бяха добри коли, но като се качих на Аудито повече никога не бих се замислил за Рено :flipoff: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че от Аудито ще получиш по-голямо удовлетворение, отколкото от Реното. Да, не е евтино за поддръжка, но е с едно поколение по-нова кола и е Ауди.

Реното в никакъв случай не е лоша кола.

Но с Ауди ще имаш добри спомени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, Лагуната е нелоша и много комфортна кола но Е в ценовия клас на Ауди 80 Б4.

А4 е доста по-скъпа, е и комфортна де, но за тези пари трудно можеш да направиш кола от някоя купчина желязо(това представлява всяка една кола преди да си я стегнеш за мен)!

Искаш А4, че и дизел за 9к. , но да знаеш че е трудно да се намери!

... а и Б4 Авант е и красива и удобна и голяма кола.

Ти просто сравняваш съвсем различни коли..., ааа според мен не може частите на Мегана да са по-евтини от тези на лагуната - дори напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...