Jump to content

Катализатор


Recommended Posts

Накратко- ходих в D&C сервиз да проверя ланда сондата.

Та човека дето покара колата ми, каза че всичко изглежда наред ама колата не върви- изказа съмнение че катализатора - ако го има - е запушен. Вярно е, че е тромавичка както на бензин така и на газ, но съм се примирил. Попрочетох вчера някой теми и това което видях не ме радва отнасно катализаторите.

Нека който има опит да го сподели

1. Какво ще спечеля като го махна? И дали да сменя гърнето или само да го отворят за да махнат катализатора и после да го затворят

2. Ще стане ли по шумна колата?

3. Ще стане ли по-иконична колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се jaby да нямаш нищо против да добавя и аз един въпрос, за да не отваряме нова тема:

4. Как се процедира ако ламбдата е на катализатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първия колега: ако наистина няма проблеми по настройките, а колата е тромава, и не се развърта подобаващо- махни го. По-добре на първо време само да го изтърбушат, а корпусът да остане същия. Покарай така, за да видиш как е положението, и ако шумът не се увеличи много остани така. Ако стане много шумна, сложи гърне.

На втория колега: Ако искаш да оставиш старата коруба на катализатора, трябва да свалят сондата преди да го изкормят, и после да я върнат. Иначе се правят и резонатори с фланче за ламбдата.

По-добре е обаче да се слага искрогасително гъне, резонаторно гърне, или както там му казват, за да не се тормози средното гърне.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 1,6 АДА и съм на същото положение. Даже по-лошо - гръмна няколко пъти откъм катализатора очевидно е запушен. Колата е очевидно по-тромава и харчи повече. И аз се нуждая от съвет къде ще ми свършат работа. Иначе имам резервен вариант - едни араби има наблизо. За София става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някокй впечатление от М комплект 33. Там ме посъветваха да отида

И аз съм с 1,6 АДА и съм на същото положение. Даже по-лошо - гръмна няколко пъти откъм катализатора очевидно е запушен. Колата е очевидно по-тромава и харчи повече. И аз се нуждая от съвет къде ще ми свършат работа. Иначе имам резервен вариант - едни араби има наблизо. За София става дума.

Аз на мойта чувам детонации само когато е на газ и пускам надолу по баир. Това става над 2500 оборота

На бензин няма детонации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някокй впечатление от М комплект 33. Там ме посъветваха да отида

За момент помислих, че съм пропуснал да "осветля" колега от форума и той е направил грешен ход без предупреждение...после видях, че пост-а е от тази вечер и си отдъхнах :flipoff:

Благодаря за линка , колега Александров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка , колега Александров

Ами като се сетя как палаво описа твоята случка, се разрових назад - белким поне колегата не повтаря.

Горчивият извод е, че някой от нас винаги се жертва в името на останалите. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е разбрах че М коплект 33 не е най доброто - Тогава каде ще ми препоръчате

А какъв е резултата на колегата galaboff от изтърбушването?????????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърнета от неръждавейка!

Емил Христов,

ул. Вела Чорбова 40Б

839-25-42

Направи ми и двете и съм доволен.

Изтърбушва и запушени катализатори, без да оставя външни следи от интервенцията

По препоръка на Лорда

РАЗГЛЕДАЙ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А какъв е резултата на колегата galaboff от изтърбушването?????????????????

Ами резултата е леко по-добър вървеж на колата и леко по-слаб харч. И двете са едва доловими, можеби защото катализатора ми не беше още на финала...:bia:

Звука на мотора не се е променил, понеже просто махнаха керамиката , а гърнето остана оригиналното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз не бих го изтарбушил или махнал и моята стана тромава незнам може да си въобразявам но така ми казаха и на мен че е заминал и какво издъниха го пред мен и не видях да има запушени клетки та от тогава ми качи разхода а вървенето същото не че не е възможно при теб да е това проблема но се убеди и тогава го махай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз не бих го изтарбушил или махнал и моята стана тромава незнам може да си въобразявам но така ми казаха и на мен че е заминал и какво издъниха го пред мен и не видях да има запушени клетки та от тогава ми качи разхода а вървенето същото не че не е възможно при теб да е това проблема но се убеди и тогава го махай

С колко ти се качи разхода?

Аз си мисля , че без катализатор би трябвало да е по динамичен мотора - но също и малко по икономичен.

Ако имат другите колеги впечатление след махането на катализатора нека кажат и те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре колега щом ти е дошъл моментът ,махаи го.

Рано или късно ще ти се наложи.

При мен след махането се чуваха едни много гадни вибраций,и т.н.

След това ходих пак сложиха една тръба като я прорязаха

за да може да се сложи после и ламбдата и всичко заспа.

Мисля че и повече върви.

а на колегата дето каза че след интервенцията

му вървяла по малко.След това ходи ли на елкон?

Може да иска настройка щот се променят малко

нещата и ако ти работи нормално ламбдата е в реда

на нещата да не върви по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм без катализатор. Възползувах се от услугите на Емил Христов,

ул. Вела Чорбова 40Б

839-25-42

Та той ми показа катализатора. Доста сажди имаше по него ( а аз предимно на газ я карам а бензина дето го сипвам е от ШЕЛ). Включително и по ламда сондата много сажди.

Та сега колата доби малко по- спортен звук.Вървежа не бих казал че е впечатляващ.

Въпроса е дали сега е нужно да се ходи на диагностика на мотора??????????????????

Досега съм ходил един път на диагностика в D&S в Люлин. То аз и незнам какво толкова могат да настроят ( то всичко е в компа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво??? Вървежа същия, звука- спортен и без катализатор. Поредния клубар който маха катализатора по препоръка на измислени майстори :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...