Jump to content

Съвместими рейки


Apokalipsisa

Recommended Posts

Здравейте, става въпрос за Audi A6 C5 2003 година BFC мотора. Дали рейките от 2.5 TDI 150, 155, 163, 180 коня и различните им двигатели са взаимозаменяеми ? Говорим за нормална рейка без сервотроник/датчик/. Ако не са съвместими, то от кой двигател да търся рейка, защото от 163 коня почти не се намира..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтваряш една етка вадиш си номера на твоята рейка и почваш да търсиш същата.

Може би това е твоята рейка.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях, че всички рейки без датчик са един и същи и стават за 90% от C5-ците. Намерих си една от 2001 година и по номер в тек док си излиза взаимозаменяема с всички модели. Благодаря за инфото все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята не може ли да се оправи? Тия рейки масово текат, все пак колите са на много километри вече. Вземането на втора ръка крие риск да протече съвсем скоро и да разглабяш на ново всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че попаднах на олигофрени и ми затриха рейката. Сложили си ми такава със сервотроник. Търсенето на рейка продължава... оказа се че имало някакви минимални разлики. Аз затова търся здрава такава, която ще я кача на стенд преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 години смених моята рейка с такава от vw Passat 5.5 с номер 8d1422052b - нормална, без сервотроник и демфер/амортисьор. По спомен общата дължина беше по-малка с 1-2 см, което без проблем се компенсира с накрайниците. Това на A6 C5 1.9tdi 1998.

Редактирано от tsborissov
Add
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/1/2019 at 6:57 PM, Apokalipsisa said:

Работата е там, че попаднах на олигофрени и ми затриха рейката. Сложили си ми такава със сервотроник. Търсенето на рейка продължава... оказа се че имало някакви минимални разлики. Аз затова търся здрава такава, която ще я кача на стенд преди това.

Коя година ти е колата? Би трябвало и тази със сервотроника да стане. Включва се, прави се прекодиране и си в играта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На С5 ли?

А и системата сервотроник не се състои само от клапана на рейката.

Редактирано от vladi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на Ц5. Мисля, че при фейсовите си има заготовка и е плъг енд плей. Затова и попитах по-горе каква точно е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че във всички фейсови С5-ци са сложили релето и инсталацията за сервотроника, без да има такава рейка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове имам един бърз въпрос. Понеже всичко ще се сменява и тая рейка си тече под дефаулт, днес запалих и се започна едно виене и вибриране на волана. Казанчето е почти празно. Колата трябва да я закарам в друг град и затова в мен за момента имам само пълна синтетика зелено масло на Wolf. Маслото което са ми сложили е Декстрон 2 червено. Проблем ли е да долея от зеленото, колкото да я закарам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.10.2019 г. at 20:48, Apokalipsisa написа:

Пичове имам един бърз въпрос. 

 намери ли рейка, имам и двата вида, в Банкя, до София. писах лс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Смених рейката и сега волана се върти нормално. Няма задържане, няма течове и няма мехури в казанчето. Обаче се чува едно много леко съскане вътре в купето, когато двигателя работи на празен ход и волана е в изправено положение. Ако леко пипна волана, съскането изчезва за около 2-3 секунди. Шумът наподобява изпускане на въздух. Едва доловим е и почти не се чува. Просто се чудя дали е нормално ?

п.п. - Маслото което ми наляха е червеното трансмисионно декстрон 2-ка, ако това има някакво значение.

Редактирано от Apokalipsisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

На тия рейки само зелено масло по спомен 0002 или 0004 то си го пише на капачката,аз си патих от това червеното защото след смяна протече отвсякъде после аз си го смених със зеленото за ауди и фолцваген и течовете спряха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...