Jump to content

Upgrade на MMI 2G и на навигацията ѝ с алтернативна мултимедия с Андроид


VBI

Recommended Posts

Също забравих да добавя че най-притеснителното което прочетох в тази тема за мултимедията е това:

 

На 14.05.2020 г. at 19:58, lavatrice написа:

...

 Онзи ден при първата жега тук във Варна и блокира,помислих че се окоти,но слава богу тръгна след това

...

 

Не знам защо никой не го коментира, но това е много сериозен проблем. Аз бих помислил за активно охлаждане ако няма такова.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента се занимавам с моята и съм на косъм да върна всичко оригинално и да я хвърля в боклука. Реших да разровя отзад кабелите на буксата за да видя защо ми изгасваше цялата мултимедия. Оказа се че единия захранващ кабел който придполагам е + защото другия е черен(който разбира се трябваше да намеря кой е с налучкване,защото такова нещо като pin out схеми няма) не прави хубав контакт в буксата. При опитите ми да го оправя буксата се повреди и сега ще трябва да измисля как да го запоя. 

Ако сега трябваше да си я поръчвам,щях да я взема от някой Европейски реселър и може би щях да избера варианта като таблет. Дори да нарушава оригиналния вид,монтажа е много по лесен,за достъп до СИМ и SD картите не е нужно да се разглобява таблото. Това при проблем да чакаш 2 месеца части от Китай не е за мен поне.  От февруари досега поне 10 пъти разглобявам таблото и жапката и вече навсякъде имам драскотини и някоя счупена щипка...взе да ми писва вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като таблет е грозничко, а едва ли ще е по-различно със звука. Ти писа ли им на онези, които казват, че монтират само на коли с aux? Да ти кажат каква е драмата, ако има такава. Аз мислих да им драсна по някое време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И аз мисля, че проблема при @lavatrice е основно в кодировка. Все пак беше добре да си смени МОСТ модула с нов за да е сигурно, че не е от него. Може би HeadUnit-a не подава необходимата команда по CAN шината за да се възпроизведе звука от Андроидската мултимедия - трябва да се копае в тази посока. Тошо, мисля че трябва много добре да обясниш каква ти е текущата конфигурация и че имаш монтиран Dension за да може китаеца да прецени какво да се направи. Все пак за да изключим проблем със самата мултимедия аз бих свързал към MOST адаптера външен източник на звук - някое МР3 или друго само на пиновете за AUX-a за да видим като превключиш за звук от Андроидската мултимедия дали няма да се появи звук от допълнителния източник, който си свързал. Лошото е, че си от Варна, иначе можеше за проба да ти дам моя стар HeadUnit да го сложиш на твоята кола (няма да има образ от MMI само) за да видим кодировките и дали проблема при теб не е в това, че нямаш FBAS интерфейс, въпреки че ако се включи СР може би пак няма да има звук.

 

Иначе според мен мултимедията е перфектна за това, което предлага и не съжалявам, че я монтирах. Просто имах проблем с образа от MMI, но може HeadUnit-a да ми е бил пътник и просто да се е повредил месец след като сложих мултимедията. Проточи се няколко месеца идването на резервния Трансфер бокс заради корона вируса, но през това време съм си ползвал мултимедията непрекъснато и не е имало други проблеми.

 

Фугата, за която се споменава непрекъснато вече я няма, както писах преди, не се бях занимавал отначало да я наглася защото очаквах пак да свалям рамката за да монтирам новия Трансфер бокс. Сега вече я няма, рамката е поставена идеално към таблото.

 

От края на декември миналата година досега не забелязвам някакви странични ефекти от топло/студено или друго - работи си идеално. Навигацията лови перфектно, няма гличове, накъсвания всичко работи перфектно.

 

За чакането на части - неприятно е, но в предвид световната обстановка с корона вируса мисля, че няма как да дойдат нещата по-бързо.

 

Иначе тази Андроидска мултимедия е продадена на много места в Европа и досега отзивите за нея са отлични - тук-там се споменава единствено фугата, но това се отстранява лесно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега колата остава с андроидската навигация. Оправих звука,но без Most адаптера от комплекта,ползвам AUX-а на Dension. Проблема е че буксата с кабелите които влизат отзад в мултимедията не правеше добър контакт с пиновете,не знам защо. Избрах CAN настройките на навигацията за по-новите А3,А4, където автоматично превключва към оригиналния AUX,при мен превключва към AUX-а на Dension.Фугата също мисля че я оправих доколкото може. Времето ще покаже колко ще изкара.

Предполагам че след време като позабравя малко неприятностите около монтажа ще мога да и се порадвам повече...

 

IMG_20200526_151122-1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че най-накрая проблема е решен и при теб @lavatrice :gut: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой знае ли софтуер за Андроид, който може да се ползва за диагностичен, но по CAN шина? Въпроса е да не минава през блутут и ЕЛМ адаптер. Интересно е ако го инсталирам на Андроидската мултимедия дали ще може да чете грешки и да показва различни режими, както Torgue примерно, но по CAN шина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OBDEleven го може - https://obdeleven.com/en/products-page (това от 40 евра е най-подходящо)

 

Без адаптер обаче не знам да има и съм 99% сигурен че не е възможно.

 

Ако вече имаш Андроид в колата, това е следващата must-have играчка. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@CVT Аз имам и OBD адаптер, но ми се искаше да пробвам директно по CAN шина, жалко че няма подобни арр-ове. Имам заводски качен виртуален кокпит в мултимедията, но показва скорост, обороти, колани, фарове, отворени врати, температура и т.н., но нищо от другите датчици - л-сонди, тримове ... Нещо подобно на това, което си инсталирал в таблото на твоята В7-ца от руския сайт.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OBDEleven може всичко това и повече. Нищо общо няма с ELM327. Ако си вземеш Pro версията, тя може абсолютно всичко каквото може и VCDS.

 

Виж тук, но цъкни "Андроид": https://obdeleven.com/en/apps-and-features

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Страхотна и доста полезна информация има, за която ви благодаря! Аз имам Q7 3,0 11/2008 и нямам нито камера за задно виждане, нито AMI (audi music interface) и се чудя дали един такъв Андроид ще ми реши проблемите като най-основният ми е, че нямам USB за флашка и, че не мога да си свържа телефона с MMI, за да слушам през телефона (например Youtube). 

Ето линкове:

  1. https://www.aliexpress.com/item/4000098607038.html?gps-id=pcDetail404&scm=1007.16891.96945.0&scm_id=1007.16891.96945.0&scm-url=1007.16891.96945.0&pvid=642f7133-bd40-47dd-8637-b4dddc2197c9&_t=gps-id:pcDetail404,scm-url:1007.16891.96945.0,pvid:642f7133-bd40-47dd-8637-b4dddc2197c9,tpp_buckets:668%230%23131923%2316_668%23808%235965%23266_668%23888%233325%2320_668%232846%238111%23405_668%232717%237563%23576_668%233164%239976%23170
  2. http://smarty-trend.com/audi-q7/1225-audi-q7-2006-2015-android-car-stereo-navigation-in-dash-head-unit.html

Не знам от къде да поръчам и не мога да разбера защо това е толкова трудно да се намери в сайтове от Европа, толкова ли са доволни хората на такива автомобили с аудио дискове в 2020 година, че да няма търсене и предлагане от всякъде, та да трябва да поръчваме от другата страна на кълбото? 

Благодаря!

@lavatrice Истински съжелявам, че сте срещтнал толкова препядствия и ми напомняте на мен, понеже аз като взема нещо било то и най-скъпо и не развалящо се, аз някакси успявам да уцеля късата клечка и аз като вас доста се ядосвам и самоизяждам въпреки, че съм свикнал с годините :) От друга страна всичко което ти се е случило е доста полезно за което аз лично ти Благодаря, а и така натрупвате опит, който (зависи от вас) може да ви се отплати!

@VBI Изглежда всичко е супер при вас и ви пожелавам безаварийно и безпроблемно ползване на придобивката :) Тъй като и аз мисля да поръчам такъв Андроид само че за Q7 и бих се радвал ако може да се допра до теб ако изникнат проблеми. (дано да нямам де) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stanshow Ще свършат работа, единствено не е лошо да погледнеш за същите в alibaba.com защото там са малко по-евтини. Единствено китайците ги правят, няма от къде да се поръчат от друго място. Дори и да се намерят от европейски сайт пак ще са същите (китайски), но с по-висока цена заради препродаването и евентуалната гаранция, която ще трябва да дадат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Благодаря ти! Намерих няколко провайдъра в alibaba.com, но за съжаление има само двама, които да пращат до България и сега се чудя кой от трите варианти да избера. Цената не е много различна на две от тях, но пък ме притеснява да поръчам най-евтината да не ми излезе скъпо. Знам, че избора трябва да е мой, но ще се радвам ако ги погледнеш и ми кажеш кое би избрал ако си ти и защо. Ако беше за около 300,400 лева нямаше да му мисля ама 1000 лева са си пари :) 

  1. $511,20 + $131,58 доставка чрез EMS 14-27 days = $642,78 -> https://www.aliexpress.com/item/4000098607038.html?gps-id=pcDetail404&scm=1007.16891.96945.0&scm_id=1007.16891.96945.0&scm-url=1007.16891.96945.0&pvid=642f7133-bd40-47dd-8637-b4dddc2197c9&_t=gps-id:pcDetail404,scm-url:1007.16891.96945.0,pvid:642f7133-bd40-47dd-8637-b4dddc2197c9,tpp_buckets:668%230%23131923%2316_668%23808%235965%23266_668%23888%233325%2320_668%232846%238111%23405_668%232717%237563%23576_668%233164%239976%23170
  2. $450 + $130 доставка чрез UPS 2-15 days = $580 -> https://www.alibaba.com/product-detail/10-25-inch-Android-Car-GPS_62257810112.html?spm=a2700.galleryofferlist.0.0.25601067hXknIs
  3. $400 + $87.54 доставка чрез DHL 7-15 days = $487.54 -> https://www.alibaba.com/product-detail/YZG-10-25-8-Core-Android_62232472856.html?spm=a2700.galleryofferlist.0.0.25601067hXknIs

В случая, не ме притеснява толкова разликата в парите, тъй като бюджета ми е 1000 лева (тотал), но ме притеснява да не стане някакъв фал и/или да не го получа или да не пасва.

Има още една подобна опция и то в България, но не ми изглежда много надеждна и все пак слагам линк да се види -> https://www.olx.bg/ad/audi-a6-q7-navigatsiya-android-7-1-wifi-bluetooth-CID360-ID7tbMw.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=862695239

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stanshow Може би от последния линк (3) не виждам някаква съществена разлика. Все пак преди да поръчаш се свържи с китаеца за да ти потвърди крайната цена. Също така, където и да поръчаш прати информация каква точно е текущата ти конфигурация на колата за да не стане грешка. Тази от olx е много стара, хардуера е стар, андроида е 7-ца - не си струва според мен.

 

@zdrash Да звука е през фабричния усилвател през оптика и се управлява от MMI на колата - има отлична интеграция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една интересна 30-доларова играчка за тези които имат Андроид в колата и Айфон в джоба. (Пича на клипчето има същото Ауди като моето, същия Андроид и същия Айфон.)

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Това моята мултимедия го има вградено и се достъпва директно от менюто, но не знам дали става за Айфон. Аз ползвам Андроид телефон и мога да го закача или директно с USB кабел или по WiFi (Miracast) - работи отлично. Дори може да се направи автоматично сдвояване през WiFi.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@CVT В основното меню имам арр за свързване на телефон през WiFi като се избира за Android или Iphone - това е връзка по MiraCast. Отделно в менюто с програмите имам иконка CarPlay, където при стартиране ми изписва съобщение да свържа телефона през USB кабел. Така че трябва да се пробва с IPhone (аз съм с Андроид).

 

Пробвах закачане на обикновена мишка към някой от USB портовете - работи супер, показва се мишката, скрол-а също работи, всичко може да се управлява и само през нея.

 

Качих MacroDroid в Андроид мултимедията и мисля да автоматизирам някои процеси - примерно стартиране на мр3 плейър-а при влизане в основното меню или стартирането му във фонов режим при пускане на навигацията.

 

Интересно ми е да пробвам да инсталирам друг Home Launcher - сещате ли се за хубав, който пак да е за автомобилна мултимедия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми изпратиш CarPlay.apk? Той при теб е инсталиран фабрично и не може да се свали от стора. Искам да видя дали ще тръгне на моята мултимедия.

 

Иначе за лончер използвам Next. Мисля че визуално е просто ненадминат:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си рутвал мултимедията още и не знам как да го изкарам за да ти го изпратя. Ако имаш идея как да стане ще свършим работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

@VBI, не съм сигурен дали ще можеш да го намериш ако мултимедията не е рутната, но ако имаш някакъв файлов мениджър в търсачката просто напиши CarPlay.apk в основата на файловото дърво. Ако го намериш просто го копирай на флашка и ми го изпрати на ЛС.

 

Ако не стане, заеби! Аз вече поръчах това: цък!, само че става вече цял месец и едва се е предвижило от Китай до Сингапур. 😒

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и ако го намеря, ще ти го пратя на ЛС.

 

Успех с доставката, заради коронавируса всичко се бави от Китай, няма как ще се наложи да изчакаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...