Jump to content

Ремонт скорости


KING_VeNoM

Recommended Posts

Да му се е наложило да ремонтира или сменя кутия. Симптомите са ясни: ритане между предавките , при смяна на място  колата подскача доволно  и т.н 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вършат работа но след това трябва да си провериш нивото на маслото сам.Долива се на 40 гр температура,но те я мерят с термометър от разстояние.Като измерваш през obd,кутията взима още 0.5 л.На брато като му правиха Хса бяха забравили да сипят масло в раздатката.Като ги питах за 2те добавки за торсен и стурако ме изгледаха все едно куче гледа луната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо смената да е безмислена? Тези автоматици доколкото знам не са чак толкова кекави и не умират лесно. 3-4к за ремонт на автоматик на кола, която струва 10-15к ми се струва безмислен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото нямаш гаранция за новата, която ще сложиш. Отделно като я вземеш ще трябва да я обслужиш и сметката вероятно няма да е много приятна и ще се доближи до пълния ребилд на текущата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е малко на късмет е работата, но мисля, че втора ръка кутия може да се намери за 1.5к лв. Обслужване няма да се прави - колкото изкара. Не знам само колко ще вземат майсторите за размяната 🤔

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Toshko said:

Е малко на късмет е работата, но мисля, че втора ръка кутия може да се намери за 1.5к лв. Обслужване няма да се прави - колкото изкара. Не знам само колко ще вземат майсторите за размяната 🤔

Сам си си отговорил на въпроса защо смяната да е безсмислена.

Ти щом си на този принцип "колкото изкара" по добре махай колата.

Абе как можете да карате най-висок клас ауди и да сте на принципа "колкото изкара" ? Едва ли е щото имаш много кинти ... ако имаше, нямаше да се чудиш как да минеш по тънко.

Оправи си твоята кутия и си карах колата или просто я продай така и си купи б4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно почти всички гледат да минат по  тънко без значение колко пари имат  ако е възможно иначе тия в Порше нямаше да имат свободна минута. Тук хората обсъждат опции с които може да се спестят пари. Няма нужда да ни казваш че може да си ремонтираме колата и да си я караме това би трябвало и сами да се сетим. Скорости за 1.5 здрави има много смяната на кутията е 500 600 лв  200 лв ако има CP в Порше  масло и гарнитура и така поне аз това разбрах от 1 месец ровене и питане но пак адекватен отговор от форума няма. Принципно нямам идея за какво е тоя форум освен за бла бла 1.9 tdi vs 1.8 T .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, paxop said:

Сам си си отговорил на въпроса защо смяната да е безсмислена.

Ти щом си на този принцип "колкото изкара" по добре махай колата.

Абе как можете да карате най-висок клас ауди и да сте на принципа "колкото изкара" ? Едва ли е щото имаш много кинти ... ако имаше, нямаше да се чудиш как да минеш по тънко.

Оправи си твоята кутия и си карах колата или просто я продай така и си купи б4.

Много ясно, че е заради кинтите. Ако имах кинти щях да си купя А8 от магазина и нямаше да го мисля. В случая съм си купил 13-14 годишна кола с ясната представа, че това е кола на която отдавна й е взето здравето и изобщо не се заблуждавам, че мога да очаквам и да разчитам на каквато и да е сигурност от нея. За това съм на принципа "колкото изкара".

Имам си и почти нова нисък клас кола, с която ходя на по-далечни дестинации. А8-цата в моя случай е просто кола за забавленеи и не бих дал 3-4к лв. за ремонт на автоматика исвен, ако това не е последната и единствена възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То винаги въпроса опира до кинтите, колега.

Въпроса обаче е защо, след като нямаш кинти за такава кола си си я взел и на какво си се надявал?

Месец-два-година гъзария? И то безплатна? Пич, плийс, редки са случаите, в които караш такова нещо и ти идва без пари

(визирам себе си, че по незнаен късмет изкарах 3 години само на обслужване и дребни ремонтчета).

Мисълта ми е - не можеш да караш нещо, което не можеш да си позволиш и да лежиш на логиката "колкото изкара толкова".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че хубаво отделил си пари за ремонт 3000 лв обаче къде защото съм се наслушал на псевдо майстори където се кълнат че след ремонта ще е супер и пак проблем. В Gemini бяха много сигурни че когато беше преди година в авариен и светнаха всички скорости викат че е за тотален а се оказа една пластмаса за 40 лв. Има варианти където ти казват че сменяш скорости с други и после пак ядове защото се оказало че гориво въздушната не е ОК и вдигат рамене. И почваш да се чудиш да си дадеш ли 3000 лв за да си мислиш че си играч и така трябва. Защото хубаво имал си късмет да нямаш ядове но ако ти се наложи платиш си и колата ти е пак така тогава като попиташ за съвет и се появи разбирач да ти обяснява ще разбереш за какво говора 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, KING_VeNoM said:

В Gemini бяха много сигурни че когато беше преди година в авариен и светнаха всички скорости викат че е за тотален а се оказа една пластмаса за 40 лв. 

Преди 7-8 години искаха да ми правят ремонт за 2500, който ми излезе 250лв с части от Порше, наскоро пак опитаха "врътка".....

....информацията по форумите наистина се губи сред темите за  1.8т vs 1.9D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, paxop said:

То винаги въпроса опира до кинтите, колега.

Не знам как така прецени кой с какви средства разполага. Вярно е, че не поддържам колата си така фанатично като повечето хора от форума, но пък и филмът с кола на 10+ години съм го играл много пъти вече и съм си изградил някакви наблюдения за какво да се дават пари и за какво не. Да колата съм я взел точно с идеята "колкото изкара", защото не ми се иска да наливам пари и да разчитам на 10+ годишна кола за нещо повече от това да си правя кефа от време на време с нея.

 

На колегата с проблема с автоматика мога да кажа да помисли и над опцията с кутия втора ръка. Риск има разбира се, но и след ремонт отново има риск, освен ако не се даде някаква гаранция. На мен таков голям ремонт да правя до сега не ми се е случвало на никоя от колите, които съм имал, но доколкото си знам характера ако ми се случи такова нещо с колата повече няма да искам да седна в нея т.е. закърпвам я, продавам я и черпя, че съм се отървал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...