Jump to content

Стържещи чистачки

Skombros

Recommended Posts

Здравейте,

Купих си нови чистачки на Bosh преди около година, но почти отначалото, като ги пусна по време на дъжд, започват да стържат отвратително по стъклото. Като им пръсна течност се понася звука. Имате ли подобни оплаквания?

Какви чистачки позлвате вие и какви препоръчвате?

Предполагам, че стъклото е сменяно? Струва ми се, че има кривини - така както описваш нещата. 

Иначе аз карам с оригинални или с Бош, но внос от Англия или Германия. Нямам проблеми. 

Аз не съм го сменял, предишния собственик не знам...но дори да е сменяно, ако се положи правилно, не трябва ли да няма такива проблеми? Не изглежда да има кривини с просто око...как мога да проверя това всъщност?

Какви кривини трябва да има това стъкло, че да стърже от тях. Не говорете глупости. Просто колегата Skombros да си купи нови чистачки. Явно е попаднал на ментаета. 

Edited by Enkoff

Само Champion! За пет години са сменяни три пъти, при положение, че колата седи само навън. Много време карат, не мажат и не стържат. Не съм използвал други марки - като си взех колата, баща ми препоръча Champion като най-издържливи и не съм експериментирал с друго. Комплекта излиза около 20 лева. 

Трябва да си изчистиш стъклото основно. Някои полират, други го минават със steel wool 0000, някои го "бръснат" с острие...
В тубата има много клипчета - windshield deep clean примерно...

има вариант да има и проблем с лостовия механизъм - да върви трудно и неравномерно. От опит го казвам.

Не познаваш ли някой от колегите във форума със същия модел да си ги размените и да се разбере от стъклото (или лостовия механизъм) ли е или чистачките са менте?

Най-евтините, които ги има в магазините и са с еднакъв размер с оригиналните. При Това не метални, а банани. Никога не съм имал проблеми. Един комплект на 3 години, ми го откраднаха в края на миналата година, чистиха си идеално. Веданага отидох и взех най-евтините тип банан от първият магазин.:hilezh: На другата кола веднъж взех шампион, никога няма да повторя. За нея, бош се оказа правилният избор, бананите не станаха. Зависи на какво ще попаднеш.

Присъединявам се към мнението, че трябва да прегледаш лостовият механизъм за проблеми. Подобен случай имаше мой приятел на друга марка кола, като пружините на раменете се оказаха проблемни. Това с дълбокото почистване не мисля, че има някакъв ефект.

При мен почистването помага. По стъклото се наслагва някаква лепкава гадост и започват на тласъци да се движат чистачките. След почистване всичко заспива.
Което не изключва да имам и проблем с лостовия механизъм... Преди 2 години бяха клеясали осите, разглобих и смазах всичко.

Най-лесно се разбира дали има проблем с лостовия механизъм или със самата чистачка, като се вдигнат чистачките и се пуснат - тогава ако пак стържат и се движат бавно, значи проблема е в моторчетата. ;)

При мен дясната чистачка отпред прескача и не чисти в горния си край при втори комплект чистачки.
Със сигурност ще трябва и по-старателно почистване. Иначе самите чистачки нямат признаци да се запъват...