Jump to content

Провиснала тапицерия на вратите на Ауди А3 8L


emo_841

Recommended Posts

Здравейте! Преди 1 година ми провисна тавана и ходих на тапицер,защото не ми беше по силите тази операция и трябваше да се доверя на специалист. Сега гледам че топицерията на вратите също се е отлепила и не изглежда никак красиво.Искам тук да действам сам и мисля,че ще мога да се справя но ми трябва малко помощ от вас. Виждам,че тапицерията се притиска от кората на вратата и незнам след като я издърпам под нея после как мога да я притисна пак.Има ли вариянт да се махне тази лайсна  .Махал съм скоро цялата кора за да слагам говорители ,но за това не съм забелязал,как може да се махне и частично .Благодаря предваретелно !.

П.с. това е същата тапицерия като мойта :

 

 

Screenshot_20200530-110654_Chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата е и моята. При мен са тръгнали леко предна дясна и задна дясна. Аз мисля да разкарам тия платове и  нещо друго по трайно да мисля като вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При мен и четирите са за ! Няма смисъл със едно презалепяне ще ни надживеят ,те сега са по на 20г ,така че ,,смятай!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлепиш ли го един път не вярвам да успееш да го ползваш отново същия плат. Дунапрена ще го изчистиш от кората, ама от плата как? А той ако не е префектно чист няма да стои добре като  го залепиш. При мен от лявата страна са перфектни, но от дясно са се получили две вдлъбнатини и ме съмнява че не плата се е разлепил, а дунапрена се е деформирал от натиска на лакътя на нашите които се возят от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мисля че няма да има проблем ,защото платът не е гладък а релефен и няма да личи 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти го отлепИ, огледай кое-що, върни се тукаНка и разкажи как си го залЕпил безпроблемно.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А3-та ни свалих корите на вратите и ги оставих на автотапицер,избрахме си плат,момчето ги направи и стана много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не влизай във филми, върви на тапицер, правят ги като нови и кеф ти плат , кеф ти кожа... Аз си направих с кожа предните кори и станах перфектни за 30 лв на парче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не благодаря ! Ще си ползвам същия плат и мисля че ще стане добре ,само да намеря цаката на  подпъхване после в краищата .Не мисля че си заслужава да ходя на тапицер точно за вратите !

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай,няма лошо.Аз на купето(колата от подписа)се пробвах да подлепя тавана.Да получи се,но като изсъхна лепилото стана на петна все едно някой е маструбирал и се е изпразнил върху плата.:hilezh: Свалих тавана и ги закарах на тапицер да го облече с кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После да ни кажеш при кой тапицер си ги направил вратите.:hilezh:

 

Деба, като искате да пестите жълти с'тинки, има марки като деу, дайхацу, киа и т.н. Няма плат, има пластмаса и никога не се отлепя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора имат този проблем, и доста от тях са си го оправили сами без тапицер. Относно подпъхването съм чел, че използват пластмасова шпакличка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И аз така мисля! За тавана се наложи да посетя тапицер,но със вратите мисля да пробвам сам.Днес поръчах спрей _лепило и като дойде я почвам.Видях че от вътрешна страна  на няколко места  кората има малки болтчета еврейска звезда и се надявам да разхлабят малко платът около подлакътника до контролера на стъклата.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи снимки като приключиш да видим какво се е получило. според мен трябва много тънко да го минеш с лепилото да не попие в плата и да стане на петна както при Веселин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 4 часа, evg_eni написа:

Качи снимки като приключиш да видим какво се е получило. според мен трябва много тънко да го минеш с лепилото да не попие в плата и да стане на петна както при Веселин.

Мисля,че няма да има проблем със попиването,ще използвам спрей ! 

Ще направя снимки като  залепя   първата врата.Спомням си като се опитах да залепям тавана ама стана ...да не ви разправям🤣🤣🤭Първо пробвах със течно лепило и четка за зъби, като подпъхнах под тапицерията и намазах  ,ама от къде да знам,че трябва да се изчегърта това червено,бледо оранджево  ли беше незнам!  Като се смеси със лепилото и се разтече 🤣🤣🤣🤣 мяле мале .!Открих нов цвят във художественото изкуство 🤣🤣🤣 После със спринцовка и го инжектирах и стана далматинец на точки!😁😁

Редактирано от emo_841
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.05.2020 г. at 19:39, veselin velchev написа:

Пробвай,няма лошо.Аз на купето(колата от подписа)се пробвах да подлепя тавана.Да получи се,но като изсъхна лепилото стана на петна все едно някой е маструбирал и се е изпразнил върху плата.:hilezh: Свалих тавана и ги закарах на тапицер да го облече с кожа.

🤣🤣🤣🤣да! Същото беше и при мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ги и моите :D Ще трябва и аз да се заема скоро.

https://i.postimg.cc/jj5hb3NF/DSC00887.jpg

https://i.postimg.cc/rFZmHhVm/DSC00889.jpg

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мда.. запретвай ръкави и ти! Между другото същата тапицерия имаш .Днес разглобих предна лява кора ,докато чакам спрея !От вътрешна страна по протежение на дръжката и подлакътника има малки 6или 8 болта еврейска звезда.Развих ги и премахнах дръжката на вратата ,която притиска платът.подпъхнах една шпатула и изтъргах лепилото от кората и плата колкото можах!отгоре и от дясно където е защипана тапицерията не ми се маха защото после ще е немислимо как ще се защипе  отново .Ще действам отдолу  нагоре и на страни  ,като внимавам със оригиналната тапицерия която се нищи много лесно от дъното нагоре!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е известно горната част да може да се сваля. Добре де, ти дунапрена като си изстъргал после плата направо за кората (пластмасата) ли ще лепиш? Аз все пак обмислям и варианта за махане на тия платове и боя или няква кожа да поръчам от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, evg_eni написа:

Не ми е известно горната част да може да се сваля. Добре де, ти дунапрена като си изстъргал после плата направо за кората (пластмасата) ли ще лепиш? Аз все пак обмислям и варианта за махане на тия платове и боя или няква кожа да поръчам от някъде.

Да ,точно така смятам да направя и невиждам разлика ! А пък и такъв тънък дунапрен къде да търся ? То да ти кажа, не виждам разлика голяма .А ако искаш само да боядисаш..незнам,мисля че ще е доста грозно ! Плат или кожа си е друго! Знам че може и по добре да стане със кожа или друг цвят плат ,както ме съветват но просто за мен не е толкова важно.Въпрос на избор е все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...