Jump to content

Покупка А4 2.0TDI Q 2013


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Насочил съм се към закупуването на возило А4 2.0TDI Q 177к.с. 2013 и по-конкретно следната обява:

https://www.dasweltauto.bg/detail/2000800018?brand=audi&sortAsc=true&sortCol=price&antrieb=Allrad

 

Струва ли си и какво мога да очаквам от тази комбинация двигател-скоростна кутия? Ще съм благодарен да ме насочите какви евентуални болежки могат(ще) да възникнат, кола втора ръка все пак...🙃

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-здравия мотор на ауди за последните 10 години.

Евтин за поддръжка и икономичен също.

 

Кутията е 50:50.  Има много скъпи части в нея, труда за ремонта и е скъп и той.  Не е вечна.  Има демпферен маховик, два съединителя, мехатроник... Изисква редовна смяна на масло. Не всеки харесва поведението и, малко е груба понякога.

 

Седалките са изключително грозни и нетолкова удобни.  Биха подхождали единствено на москвич дефорсак .  В такова ауди стоят комично.

Ако колата е в добро състояние бих я купил и на втория ден бих сменил салона.

Редактирано от quаttro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша колицата, но за тези пари има B9 2018-та вече :).

Да беше с нещо уникална разбирам, но това е 2.0 TDI  с платнени седалки, не е и на толкова малко километри дори, предстоят обслужвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените от порше са високи, може да те топли, че поне знаеш километрите. А дали предния модел с оправени проблеми или новия модел с новите неизчистени проблеми е въпрос на преценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Novkov написа:

Здравейте колеги,

 

Насочил съм се към закупуването на возило А4 2.0TDI Q 177к.с. 2013 и по-конкретно следната обява:

https://www.dasweltauto.bg/detail/2000800018?brand=audi&sortAsc=true&sortCol=price&antrieb=Allrad

 

Струва ли си и какво мога да очаквам от тази комбинация двигател-скоростна кутия? Ще съм благодарен да ме насочите какви евентуални болежки могат(ще) да възникнат, кола втора ръка все пак...🙃

 

 

Тази я заглеждах преди да взема кола, но честно казано ме отблъснаха седалките и не стигнах да я проверявам.

Колата изглежда ок, цената предполагам може да падне до 31-32 К(моята също е от VW и ми свалиха около 3 К при подобна цена)

 

За мотора и кутията- със същата комбинация съм(в друго купе) и е прилична...не е от най-бързите коли, но си е ок за магистрално возене със 130-140. 

Кутията ми допада- на тази кола й предстои смяна на масло на 120 К км.

Очаквай разход извън града м-у 6 и 7/100 в А4.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Върнат от оперативен лизинг автомобил на Ауди Лизинг Германия/Италия. Пълна сервизна история. Напълно обслужен! Audi "drive - select". S-Line изпълнение. Xenon фарове с LED дневни светлини. Бизнес пакет. Навигация. Пакет Audi асистиращи системи - Active Lane Assist, адаптивен круиз контрол! Bluetooth. Преференциални лизингови условия през Порше Лизинг до 6 години и одобрение за 1 ден."

 

 

Долу е написано правилно- факт е, че е малко объркващо, но не мисля че е жизнено важно. Но да...цената трябва да се договори. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам какво е написано, просто не е коректно да маркират екстри, които колата реално няма, някои хора може да търсят по тях, други да се подведат, масово народа казва LED фарове на LED DRL-а.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да го извърташ резултата се вижда ясно, освен ако не искаш да кажеш, че са се объркали и случайно са я маркирали и тая екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за мен е твърде висока, аз миналата година си взех комби, 2012-та на 94 хиляди километра, вярно не е 4Х4 и е 143 коня, с оплюваният от някой мултитроник, но цената нямаше нищо общо с тази. Имам кожа и алкантара, което променя тотално интериора ( за сметка на това някой неща ми липсват като двузонов климатик и навигация, като навигацията едва ли е драма при положение че на тази за да напишеш адрес с врътката трябва да си вземеш отпуска ). Оглеждай се, може да изпадне нещо по-изгодно, вярно че тези дават една година гаранция, ама след това не се знае какво може да стане, особено с това DSG, което си е проблемно и ремонтите са по една торба пари.

 

Edit: От съседната тема и само за пример - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11581615915734552&slink=fouswm . Предполагам се досещаш, че сигурно не е на толкова километри, само че за разликата от 14 хиляди лева, шансовете са че горе-долу каквото и да стане, ще си поддържаш колата в следващите 5 години.

Редактирано от nickname778
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, fifipaldi написа:

Виждам какво е написано, просто не е коректно да маркират екстри, които колата реално няма, някои хора може да търсят по тях, други да се подведат, масово народа казва LED фарове на LED DRL-а.

 

 

Явно им е практика на VW, защото и на моята беше отбелязано, че е с LED фарове, а колата е с биксенон + LED дневни.

Не е правилно, но се преживява, стига човек поне гоооре-долу да знае какво търси и купува. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.06.2020 г. at 0:29, nickname778 написа:

Цената за мен е твърде висока, аз миналата година си взех комби, 2012-та на 94 хиляди километра, вярно не е 4Х4 и е 143 коня, с оплюваният от някой мултитроник, но цената нямаше нищо общо с тази. Имам кожа и алкантара, което променя тотално интериора ( за сметка на това някой неща ми липсват като двузонов климатик и навигация, като навигацията едва ли е драма при положение че на тази за да напишеш адрес с врътката трябва да си вземеш отпуска ). Оглеждай се, може да изпадне нещо по-изгодно, вярно че тези дават една година гаранция, ама след това не се знае какво може да стане, особено с това DSG, което си е проблемно и ремонтите са по една торба пари.

 

Edit: От съседната тема и само за пример - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11581615915734552&slink=fouswm . Предполагам се досещаш, че сигурно не е на толкова километри, само че за разликата от 14 хиляди лева, шансовете са че горе-долу каквото и да стане, ще си поддържаш колата в следващите 5 години.

 

NH Auto
E-79 в автокъща Magico 
Регион: Дупница, гр. Дупница

 

😂 Ти малоумен ли си, бе? Купи си го ти тоя порой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...