Jump to content

Заместители на колони за а6, ц5


svdunov

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам проблем с колоните. Сменях ги с оригинални, но също стари и отново се пукат/късат. Моля за съвет, някой слагал ли е някакви нови колони,заместители и от къде ги е взел, марка и т.н.

Става въпрос за София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегполагам не мислиш, че съм пропуснал този момент :) Технически няма никакви проблеми, а акуатически се справя по-добре от босе-то,  друго няма значение, няма пасивни филтри т.е. няма никакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, чувствителността има много по-голямо значение от разликата от 1ом (тези са 3ома). Проблемите са да се сложи говорител, който да не е креслив без допълнителна филтрация и като цяло да пасва на колата. Избора е крайно ограничен ако не се сложи цяла компонентна ситема, която обаче ще бъде по-нисък клас от модела от линка. Луд късмет е че въпросния пасва толкова добре при директна замяна и предлага потенциал за усилвател, който фабричните нямат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/18/2020 at 9:36 AM, DLS said:

Аз ползвам от години с много голям успех тези . Освен нов заместител са по-добри от фабричното босе.

А имаш ли идея с какъв говорител може да се замени стоковия бас отзад в багажника, че нещо почна да пърха последно време? Системата е стандартна, не е BOSE. И дали ще свирне ако сложа такъв фабричен бас BOSE от C5, но без да продменям средите и пищялките, а само кодирам СД-то? Или има разлика в инсталацията спрямо стандартната система? 
 jEGobcB.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление тук почти нищо не може да се направи, на пазара няма подходящи субове с такъв импеданс. Отделно е и под въпрос колко си струва да се занимаваш със фабричната пластмасова кутия изобщо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 6/22/2020 at 3:31 PM, Apokalipsisa said:

А имаш ли идея с какъв говорител може да се замени стоковия бас отзад в багажника, че нещо почна да пърха последно време? Системата е стандартна, не е BOSE. И дали ще свирне ако сложа такъв фабричен бас BOSE от C5, но без да продменям средите и пищялките, а само кодирам СД-то? Или има разлика в инсталацията спрямо стандартната система? 
 

 

Не, различни са инсталациите. А тоя бас трудно се разглобява, беше залепена кутията по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се разглобява трудно, трудно се вади. На колегата Dls(ако той беше от Димитровград) съм ми виждал реализацията на бас говорител в багажника... Определвно свири много по-добре от който и да е заводски буфер на ц5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то на ц5  с босе това е слабото място,  твърд бас, на който фактически са срязани най-ниските честоти, ефекта е, че нещо липсва от музиката... перфектни среди и високи и  бас дето уж е там ама орязан.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...