Jump to content

С каква резервна гума сте


Cikata

Recommended Posts

Здравейте :) тази зима оставих 4-те си летни гуми на хотел за гуми. Преди хвърлях една от летните в колата нищо,че летните са 17-ки а зимните 16-ки...просто да има някаква,но реших сега да оставя и четирите и да намеря друго решение при евентуална авария. Идеята ми е да ми дадете съвет какво да предприема. Да си купя патерица,която зиме и лете да си е в колата или да си купя метална 16-17-ка...в момента имам оригинален помпресор + спрей или нещо си такова за ремонт при пукане на гума...ма нещо му нямам доверие и за това търся съвет. Мерси предварително на хората,които ще ми дадът логичен и нормален отговор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да си вземаш една джанта и да сложиш зимна гума. Така, ако се наложи ще си подготвен и за двата сезона. Аз лично съм с по 5 джанти от комплект и така въртя и резервната според сезона.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е такава:

 

719306_audi_alroad_2004-08_spare_wheel,_

 

Но от изевстно време обмислям да сложа някаква по-евтина зимна 225/55 R17 ... щото като я надуеш изглежда така:

 

s-l640.jpg

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм карал с еднаква пета гума
Може да не е много нова или не е според сезона но е еднаква с другите.
Просто смятам че може да се наложи да карам с нея по дългичко и предпочитам да си същия размер.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто съм с 17-ки летни и 16-ки зимни...и ако търся еднаквост трябва да си купя една 17-ка джанта и една 16-ка джанта....и да оставям по 5 гуми на хотел... :( търся някаква друга алтернатива ако има...ако не явно ще купувам 2 джанти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел 16ка и някаква читава гума (ако ще купувам вероятно зимна, защото зимните ти са 16 ки.) и си свиркай. Все пак е резервна и трябва да те отведе до първия гумаджия или да те прибере.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята заводски е с 18ка с лятна гума. Не виждам причина да а сменям. Зимните ми са 17ки. Разликата е 4мм в диаметър ( 17ките са с по-големия диаметър)

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


И аз не виждам смисъл да я сменяш.
Ставаше дума в конкретния случай когато трябва да се купи някаква нова.
Иначе каквато имаш 1 цол не е фактор за притеснение на резервната.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се чудел, ако ми се наложи летните са 245 40 18,а резервната е 225/55/16, дали ще се прецака нещо по кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто знам,че не му е много добре на Куатрото и на раздатката май така като не са 4 еднакви гуми. Вариант ли е според вас комплект фитили за гуми? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фитилите са хубаво нещо. Аз си нося и 1 път го ползвах. В града беше. Видях 1 винтче и намясто го оправих.

Осигуряват някакво спокойстявие, че знаеш, че с някои проблеми можеш да се справиш сам.

Обаче ако ти спада гумата и не знаеш къде е дупката няма как да ги ползваш. 

 

Мойто е джип и има място да работиш. На лека кола не знам дали ще стане без сваляне, особено задна, предната ще я завиеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра щом няма драми вземай същия размер и те така. Дори бих търсил същия модел джанта. Така е най-сигурно, че няма да имаш драми с куатрото 🍻

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...