Jump to content

Синкав пушек през ауспуха при студен старт Audi a3 1.8 agn


zezo_inter

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам гореспоменатият проблем при студен старт.

Синкав плътен дим през ауспуха за около 2 минути след стартиране.След тива няма никакви пушеци на загрял мотор.Само на напълно изстинал двигател.

Маслото също ми намалява притеснително. Автомобила се кара спокойно и предимно градско за около 4-5 км.
На магистрала не вдигам повече от 120 км/h.С газов инжекцион съм,нямам завишен разход на гориво и загуба на мощност.
Маслото беше Fuchs titan и изчезваше около 650 грама на 3000 км.

Осъмних се в маслото и заложих на Ravenol Hight Millage от колегата Коко(сигурен съм че не е менте) и пак същата работа.Вече се притеснявам от какво ли може да е.

Антифриза не ми мърда.

Към какво да се насоча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към сервиз.

Иначе аз бих започнал от комплект гумички на клапаните. Не пести от него, евтини са, веднъж се сменят. След тях следват доста по-неприятни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че може да е от тях,аз до сега не съм сменявал,може да са си и отиригиналнит от завода.Има ли как да рабера предварително без да се отваря двигатела дали е гумички или друго?

Може ли например с мерене на компресия? И за гумичките задължително ли се деля главата на двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, veselin velchev написа:

 

Какво искаш да кажеш колега?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zezo_inter написа:

 И за гумичките задължително ли се деля главата на двигателя?

Най-добре е да се свали цил. глава. Оттам е грехота да не смениш сегменти, лагери, семеринги, ревизия на главата. И стана колкото стойността на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега!Бях чел,че при запален двигател,като отвиеш капачката за наливане на масло-ако пуши,значи са сегменти,а като извадиш моркова и ако пуши оттам-значи са гумички!Не знам доколко са меродавни тези признаци-нека по-запознатите колеги се изкажат!Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Гунди написа:

Здравей,колега!Бях чел,че при запален двигател,като отвиеш капачката за наливане на масло-ако пуши,значи са сегменти,а като извадиш моркова и ако пуши оттам-значи са гумички!Не знам доколко са меродавни тези признаци-нека по-запознатите колеги се изкажат!Успех!

На кое му казваш морков ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zezo_inter написа:

На кое му казваш морков ?

Това е щеката за проверка на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...