Jump to content

Странен проблем след смяна на масло и филтри


Hannsi

Recommended Posts

Здравейте група. Собственик съм точно от 1 година на автомобила ауди А6 БМК 3.0 тди. Дойде време отново да и сменя маслото и филтрите при мои приятел и вчера я свършихме тази работа плюс още някой дреболии. Какво се случи обаче на следващия ден. При подаване на газ и по точно на 3 4 и 5 между 1600 и 2000 оборота тресене яко. Усеща се в педала на газта и волона. Пробвах на ръчен режим пак се усеща, когато я мачкам го няма това. Грешки освен за дебитомера други нямаше. А тя е понеже е разкачил буксата като сменя въздушния филтър. Кутията е правена от предишния собственик в Пловдив преди около 15 000км. Някой някакви идеи ние ли нещо объркахме незнам но ме плашат тея вибрации.Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледайте вакуумите, защото тръбичките на мотора се изпичат яко и се чупат много лесно. Огледай и всичко, което сте пипали дали си е на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверихме маркучите изчистихме грешката пак същатата работа. Беше забравил да обезваздуши системата от болченцето направихме го, но същатата работа. Само когато давам много леко газ почва да блъска. А и оборотите играят понякога когато си махна крака от педала между 1400 и 1000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на всяка смяна на масло сменям всичко. Когато купих колата смених всички филтри, но нямахме такива драми само повъртя повече при първото палене. Този път по лесно запали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Така нещо ново мисля,че разбрах.Цял ден не бях карал колата днес и тази вечер реших да вида кво става.Почнах да обикалям и докато беше студена никакво блъскане на 3 и 4 скорост,след кратко обикаляне и вече близо до 90 градуса усетих първо на 5 след това отново на 3 и 4 пак да си блъска или рита незнам как да го нерека това. Другото което забелязах или по скоро чух е едно свиркане или пукане когато смени от 3 на 4 и обратно от 4 на 3.Трябва ли да ме притеснява и мога ли да карам така. Направих клип чува се най-добре на 15 секунда 

 

Редактирано от Hannsi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох форума и като гледам симптомите са ми за хидросавдинител. Пробвах на авто пилот на 6 не играят оборотите, но 5 на си играят. Просто може да му е дошло времето. Предния собственик както казах май е правил преди 15к вал и смяна на масло и по спомен беше пуснал снимка на фактурата на стойност към 2400. Ще го питам къде в Пловдив я ремонтирал и евентуално да ходя. Може ли с ъпдейт да се оправи ето снимки незнам коя версия съм но снимах това

преди 1 минута, Hannsi написа:

Изчетох форума и като гледам симптомите са ми за хидросавдинител. Пробвах на авто пилот на 6 не играят оборотите, но 5 на си играят. Просто може да му е дошло времето. Предния собственик както казах май е правил преди 15к вал и смяна на масло и по спомен беше пуснал снимка на фактурата на стойност към 2400. Ще го питам къде в Пловдив я ремонтирал и евентуално да ходя. Може ли с ъпдейт да се оправи ето снимки незнам коя версия съм но снимах това

 

IMG_20210313_203531.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя проблем прилича напълно на проблемна турбина (хидротрансформатор), както ти писах. Това е първото нищо, което се разваля на тази кутия. Може някога да е правен, щом предишния път е била за вал. Ремонта май беше сравнително евтин. Играенето на оборотите може с ъпдейт, но вибрациите не. Виж дали има достатъчно масло в кутията.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато сменяме маслото на мотора цялата кора беше в масло, но пък не ми е похарчела грам от мотора. Мислех че е хидравлично понеже ми изчезва по малко. Може ли да е от кутията и ако е от къде ще тече 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е  огледайте отдолу. Може да е здрава кутията, а да е загубила масло. Нямам идея от къде да тече.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишния собственик ми прати фактурата от римонта на кутията. Това е сменяно значи възможно е хидрото да се е преебало сега. Неможах да намеря нищо за този адрес в Google  искам да отида пак при тях за диагностика. Някой ако им има номера 

IMG_20210316_222153.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на гугал  е много стара снимката  мисля че сервиза се намира  след оградата и в ляво , там има  няколко сервиза сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...