Jump to content

Audi A1 1.6 TDI 105 к.с. или AUDI A5 2.0 TFSI 180к.с. ?


Recommended Posts

Здравейте,
Харесал съм си Audi A1 1.6 TDI 105 к.с. и AUDI A5 2.0 TFSI 180 к.с. , но нямам много познания за коли и двигатели.
Ще съм много благодарен, ако можете да споделте мнения и да ми дадете съвети! Също така ориентировачни цени за поддръжка и евентуален ремонт. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две доста различни коли са. Само емблемата е еднаква. Добре е човек , да си прецени автомобил с какви габарити му трябва ..., след това да се опита да прогнозира къде ще му се наложи да го кара главно (в града или извън) и когато вече си се спрял на любимата марка и модел да се говори , коя модификация е най удачна като двигател ,скоростна кутия , ниво на оборудване и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен човека си е определил Х бюджет и с този бюджет може да си позволи въпросните возила и по-скоро въпросът му е не кое ще му е по-удобно да го кара или паркира из града, а кое от двете ще му прави по-малко проблеми, кое ще му бръкне по-малко в джоба при първоначално/последващи обслужвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са два съвсем различни автомобила.

За А1 не вярвам да получиш тук достатъчно информация. Някак си този модел не се вписва в имиджа на марката Ауди.                         За А5-цата се надявам, че ще имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A1 като модел не се предлага в България от официалния дилър (нова).


В тоя размер коли Ауди нямат много традиции, конкуренцията е безмилостно жестока от всякъде - японци, французи кой ли още не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-лошо:

Напротив - имат традиции (Поло (каквото е Ауди А1) се произвежда от времето на Голф 1)....традиционно това са най-неудачните автомобили на ВАГ групата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговарях с доста хора... и ми препоръчака да се насоча към Audi A5 3.0 TDI...
Някой може ли да сподели, колко излиза поддръжката за такава кола, евентуални проблеми, които може да се появят..
Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви аргументи ти препоръчаха да се насочиш към 3.0 tdi ? Динамика , кефа няма цена и т.н. ли.. Поддръжката на тоя двигател , не е народна... Смяна на ангренажна верига към 3-4 к лева... Все пак , всичко е въпрос на средстава ..., ако парите не са проблем и има повечко извънградско каране защо не...

Аз лично в тоя модел не бих погледнал нещо различно от 2.0 tdi в комбинация с ръчна скоростна кутия.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gogogo79 С цялото ми уважение към теб, ама кой ти ги разправя тези старогръцки митове и легенди? Карам пет години абсолютно същата комбинация Ауди А5 3.0 TDI с ръчни скорости и за първи път разбирам от теб, че поддръжката не е народна. И това за смяната на ангренажна верига откъде го взе като информация? 3-4 хиляди лева струваше това упражнение преди 6-7 години, да не би да са поскъпнали частите от тогава или пък вече ангренажните вериги да ги правят златни и да ги продават с диаманти?


Апропо, ето ти цени на комплекти ангренажни вериги, около 1000 лева са, с 2 години гаранция.

https://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/komplekt-angrenazhna-veriga-15065/audi/a5/a5-sportback-8ta/31574-3-0-tdi-quattro

Поздрави и хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...