Jump to content

Ауди А7 3.0 ТФСИ ремап


VPanaiotov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Може ли да ми препоръчате къде да си направя ремап на двигателя и кутията - 3.0 TFSI 333 hp със ZF8? За сега опциите, на които съм се спрял са Integrated Engineering или Full Throttle Motorsports.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой е пробвал тези две фирми, особенно втората. За вторите това ли им е сайта ?

Друга опция са JHM ;)

 

IE са отдавна в играта с 3.0TFSI тъй, че едва ли ще има драми отделно имат 45 дни тест период.

 

По-важно е да решиш дали ще се ограничиш само със Stage1 или планираш да извадиш максимума, ако е второто разгледай какво предлагат IE и JHM за следващите стейджове и реши на тази база.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FТ Motorsport са от Пловдив, доколкото знам на пича, който ги прави му казват Жоро Касапина. Иначе, не искам да изстисквам колата на максимум, по-скоро да се оптимизира работата на двигател/кутия.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай твърдо IE или JHM според зависи колко пари ти се дават.

Или пък играй с тези от Пловдив, ама някак си се съмнявам да са направили по-добър ремап за кутията от въпросните Американци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип за Жоро съм чувал хубави неща, доколкото знам настройва спортни автомобили. Иначе IE ми ги препоръчаха специално.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не планираш някакви извръщения (много хардуерни промени) по колата, винаги е добре да работиш с голяма тунинг марка, която има много опит с определен двигател.

 

Нещо като 034 Моторспорт...

 

https://store.034motorsport.com/b8-b8-5-audi-s4-s5-3-0-tfsi-performance-software-stage-1-2-plus-dual-pulley.html

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги чувал, но видях, че нямат ремап на кутията и съответно отпадат.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм минал по тоя път, моят съвет е да се уточниш много добре със самия себе си дали ще се спреш само на лек ремап.

Опасно е и ще ти хареса и после трудно се спира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кутията HPTuners е решение. @zhelyazA6 може да каже :) 

В Audizine голяма част от Q/SQ5-те са с custom tune. 

 

За ECU-то тъпото е, че ще трябва да чакаш 1-2 седмици да дойде кабела отвъд голямата вода и след това ще се разправяш с Митница. 

 

 

 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zhelyazA6 само лек ремап ще е, да. Не съм чак такъв фен на засилванията на автомобилите, освен ако не са спортни. За HPTuners съм чел доста сполучливи неща, дори бях намерил кой да я направи, но тогава IE нямаха софтуер за кутията. Съответно, не съм сигурен дали си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти щом искаш и кутията да ремапваш.

Смяна на 7200 об и лек ремап в едно изречение не могат да стоят.... 😂😂

Аз имам HP Tuners кабел и си правя и мотора и кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що? Stage 1, Спортен филтър и ремап на кутия си е достатъчно според мен. Другото става филм, защото ще трябва генерация, а тя си е скъпичка :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zhelyazA6 не е лек ремап, но започна ли със смяната на части, няма да има спиране 😁. Нямам знанията, за да започна да си правя сам софтуера, така че HP Tuners остава вариант ако някой друг може да настрои автомобила подобаващо. @Drone видях хора, които са си слагали спортни филтри увеличаващи звука от суперчарджъра, на мен лично не ми допада изобщо. Ако има вариант да не се чува виенето съм съгласен.

Редактирано от VPanaiotov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със спортен филтър във стоковата въздушна кутия. Няма виене на чарджъра. Но мисля това да се промени ... отново. 😂

 

преди 34 минути, Drone написа:

Е що? Stage 1, Спортен филтър и ремап на кутия си е достатъчно според мен. Другото става филм, защото ще трябва генерация, а тя си е скъпичка :)  

Според мен или само лек софт да живне малко колата или яко софт мотор и кутия+ролки, дросел, мет да видиш тогава как може да върви тоя 2тонен кош. И генерацията трябва да се отпуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zhelyazA6 и като я засилиш спирачки, че трябва и да спира.. не, не, ECU, TCU, спортен филтър + малко екстериорни промени и приключвам 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ZF8 Ли правят ? 

 

@VPanaiotov идеята на интейка е да влиза по-вързо въздуха и да не се удушава колата.

 

За спирачките аз нямам ядове, щото съм с 4 бутални Брембо, които се слагат и на Maracan :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Drone да, знам. Просто не искам да става от шумните виещи суперчарджъри, а повечето ъпгрейди сякаш са такива. На мен лично звукът изобщо не ми допада.

 

Аз съм с обикновени спирачки, но нямам проблем изобщо, само от 200 до 150 е по-кофти положението.

 

@1948 не съм фен на Маднес, там не бих си закарал колата. Нищо лично. Рево също не се обсъжда, защото нямат софтуер за ZF8. Овърдрайв също съм ги отписал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш много голям избор с CREC ако ECU-то е 16ка. Свали го и погледни кой модел е точно, ще си спестиш доста главоболия и пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zhelyazA6 може ли да обясниш по-подробно, защото не те разбрах. Има различни ECU-та и съответно не всяко може да се чипне и тн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифта е с мотор с код CREC. Някои са с ECU Simos 8ца, други със SIMOS 16ка. За последните дори и някои от най-известните тунинг компании нямат тунек все още. 

Свали компа - под казанчето за чистачките е - и виж какво пише на него и ще знаеш къде си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...