Jump to content

Смяна на предна броня към фейслифт


Тони Николов

Recommended Posts

Здравейте, от доста време се чудя възможно ли е да се сложи предна броня от А6 С7 2016-17 на кола от 2013 година? Тези модели ги има с два вида брони ( RS не я включвам ) на единия модел централната решетка е същия размер, като моя и там няма да има проблем да я прехвърля, другия модел е с по различна централна решетка ми се струва и там ще трябва да се поръчва и решетка, но така или иначе мисля да поръчам RS решетки това не е от значение... Питането ми е ще паснат ли броните около фаровете... Около капака централната решетка, отворите за захващане...?

На снимка 1 е модела на моята броня, на снимка 2 и 3 са моделите, които искам да сложа на моята кола...

82f27c800d5b375f6b142a31e2e0d1e5.jpg

11634975787953122_1t.jpg

d5c898as-960.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lodestr Кое е различното при фаровете,понеже визуално нямат разлика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от коментиращите правил ли го е, че казвате, че няма да стане само с бронята или е научкване от типа " един човек ми каза" :) питам, защото захватите на броните са едни и същи, чупките са на същите места с еднакви разстояния. Само решетките са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях спрял до една фейсова ц7,ми не виждам разлика във формата на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, то и аз на времето бях си купил дифузьор от фейслифтова броня и си викам няма как да не стане...

Еми, мъчих го и не стана и го продадох.

Пък ти си ги купи и пробвай ако искаш и като не вярваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, zhelyazA6 написа:

Абе, то и аз на времето бях си купил дифузьор от фейслифтова броня и си викам няма как да не стане...

Еми, мъчих го и не стана и го продадох.

Пък ти си ги купи и пробвай ако искаш и като не вярваш...

Дифузърът на фейсовите е със сплескани накрайници и е различен от този, който е преди фейса... Като цяло се предлага дифузър с накрайници за преди фейса, който изглежда, като при фейса... Тук говорим за по различни детайли, който съм сравнил по захвати, разтояние и т.нат. интересува ме, някой който се е опитал, какъв е бил крайния резултат. Не искам да се осланям на предположения... В крайна сметка съм го решил и ще купя една броня да пробвам... Нищо не губя освен после да я продавам :)

Преди 15 часа, МИТАКА1654 написа:

Днес бях спрял до една фейсова ц7,ми не виждам разлика във формата на фаровете.

 ЛЕД-а е разположен в прави линии и създава виртуална илюзия, че са по-издължени, но според мен са еднакви. Фаровете, като нови ги гледам, че годините, които са посочени са 2011-2018, без значение дали са преди фейса или след това. Това ме навежда на мисълта, че са еднакви по размери.

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от личен опит ли е?

Чудя се RS броните, които продават по разни тунинг магазини, ако има разлика във фаровете и под самата броня (което ми е чудно, какво толкова има освен една челна греда), как тогава ги слагат на коли от 2011-2018?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2021 г. at 13:37, Тони Николов написа:

Колеги, някой от коментиращите правил ли го е, че казвате, че няма да стане само с бронята или е научкване от типа " един човек ми каза" :) питам, защото захватите на броните са едни и същи, чупките са на същите места с еднакви разстояния. Само решетките са различни.

Формата е същата,но пропорциите са други,освен изброените неща се сменя и маската под бронята...от личен горчив опит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калници и капак не се сменят.
Фаровете се сменят задължително. Може да изглеждат еднакви, но реално са с различни размери и начини на захват фаровете в долната им част, която не виждате при монтирана броня.

 

Който не вижда разликите на тия 2 снимки е за очен.

 

Ha2c5954f8dd9488d83f0abebeb515d22Z.png

 

thumb?id=9157623&m=0&n=0&lng=en&ccf=9407

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На човека са му ясни нИщата, аз мислех да не пиша и да го оставя да се наиграе, че изглежда разбирач ама викам айде, форОм сме :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.01.2022 г. at 16:54, fifipaldi написа:

На човека са му ясни нИщата, аз мислех да не пиша и да го оставя да се наиграе, че изглежда разбирач ама викам айде, форОм сме :).

Айде по-сериозно, а? Ако ми бяха ясни нямаше да питам тук... Все се намират философи да пишат иронично, но много не ми понасят такива, като теб... Исках конкретни мнения с примери... Не повърхностни изказвания, като "няма да стане" и без подробно обяснение по-нататък защо няма да стане... И с какво ще се наиграя??? Ще купя предната броня, ще сваля моята, ще тръгна да я слагам преди да я боядисам и като видя, че не става ще си сложа моята броня и ще имам за продан фейсова :) та, това ли е наигравката ми - загуба на малко време? Повечето по тези форуми, както и във ФБ групите си дрънкат ей така и е нормално да има някаква дискусия - аз питам, обеснявам, какво мисля или имам идея, който го е "ял" се "обажда", ако иска и помага...

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, повечето тук са били там, където ти отиваш. Няма нужда да им се караш, а чети отговорите. Нали затова си питал. Това, че няма отговор, който ти харесва е вече друга работа. Ама, това няма да те спре. Видяхме, че си решил. Сигурен съм, че като успееш ще се похвалиш тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто пъти ти се обясни, че не са еднакви (включително и моя първи пост беше ясен и точен), никой не е длъжен да си губи времето да ти търси и вади примери за да се убедиш, явно е, че не са за такива нежни душици като тебе тези форуми, бегай да сменяш броните и не се занимавай с глупости ;).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Филма беше голям но и отпред и отдзад съм феис вече [emoji23]
Фарове маска кората под бронята и на подкалниците предната част .


Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ти го казаха, има разлика. И в крепежите. Разгледай ми и страницата във фейса и ще видиш. Да слагат се, но всичко е с пари и желание.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...