Jump to content

audi 100 16 v


kvazimodo76

Recommended Posts

Всичко е идеално но наистина оборотите вземаха да играят. Казаха ми да си исчистя моторчето за празния ход и всичко ще се оправи Но не се наемам сам. Ще трябва да я заведа при някой който е правил такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ти споделих мойто мнение за газта на тази моторетка конкретно :clown:

това е първа фаза отговори си на въпроса що да го чистиш като на бензин за сега си ок - май не е от него причината.

Не искам да коментирам повече щот знам кво е да платиш уж на половина за горивото ама нещата са такива само на хартия за тоя мотор.Покарай малко сам ще се убедиш

Дано имаш късмет и да ти служи преди да решиш да се разделиш с нея заради газта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз още не съм се престрашил

главата ме боли като ги чета всичките тези неща.

толкова ли са капризни този АСЕ мотор и този механичен K-Jetronic инжекцион ???

явно само ГИ е решението, ама не мога да се начудя защо му търсят 1800 лв, при положение че управлението на дюзите е само някаква имитация на ГИ.

Разбирачите твърдят че било пълна глупост, само дето "гърмежите " ги нямало...

А комплекта ГИ за електронният бензинов инжекцион-мисля че КЕ-Jetronic се казва,

струва 1000 лв в БСМ : http://www.bsm-bg.com/

откъде тази голяма разлика в цените ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

газовото е LOVATO сложиха една испусквателна клапа на колекторите и няма проблем! и цените тук във варна са малко доста по на долу на мен газовото ми излезе 700лв на газ в момента при средно каране 11литра +- 1 като се има в предвид цената на бензина се едно карам на вода :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на газ в момента при средно каране 11литра +- 1

Това смесен цикъл градско извънградско ли е или ??? Защото на мен в София ми харчи 12-13 ... бензин ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми с моито каране на мене ми гори 13

става дума при адски задръствания,градско.

иначе е по малко .

извънградско-9, но с клима и по висока скорост-10.

обаче много зависи от бензина които сипвам.според мене много често бензиностанциите лъжат

с литрите, а и с качеството.то почти винаги е отвратително.

като сипеш скапан бензин и по малко литри отколкото показва колонката, като го изчислиш отива на 15,ама това не е съвсем така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми с моито каране на мене ми гори 13

става дума при адски задръствания,градско.

иначе е по малко .

извънградско-9, но с клима и по висока скорост-10.

обаче много зависи от бензина които сипвам.според мене много често бензиностанциите лъжат

с литрите, а и с качеството.то почти винаги е отвратително.

като сипеш скапан бензин и по малко литри отколкото показва колонката, като го изчислиш отива на 15,ама това не е съвсем така.

колега, аз сипвам единствено и само на ОМВ и само 100 октана. Вчера си дойдох от Бургас и засякох разхода / пълня до капачката и като пристигна пак така/ оказа се 7,5 :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,вярвам ти напълно, то точно така се прави правилно засичане на разхода

ама едно се чудя-не ти ли стана мъчно на касата като зареди 80 л.бензин х 2,05 лв :-))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък с този двигател си карам на метан и ми гори 6лв/100км в града.Признавам че в началото имах проблеми с падане на оборотите на празен ход,но и това се лекува...Все пак 6ЛВ на 100КМ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли съм с 15+ разход градско на бензин да му се невиди?!

:huh:

Струва ми се, че си за диагностика. И при мен градско е към 11 - 11.5 с климатик... Вярно, че не карам баш в задръстванията, най-често сутрин на работа и вечер към в къщи.

Иначе разхода на градско би трябвало да се отчита и в кой град став измерването. Сигурен съм, че една и съща кола в София и Варна ще даде поне 1.5 до 2 литра разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,вярвам ти напълно, то точно така се прави правилно засичане на разхода

ама едно се чудя-не ти ли стана мъчно на касата като зареди 80 л.бензин х 2,05 лв :-))))

който реши да си пуска брада трябва да помисли и за гребена :hilezh: инак си прав, портфейла изтънява, ама като съм се хванал на хорото ще го играя, няма как :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли съм с 15+ разход градско на бензин да му се невиди?!

:hilezh:

Моето в зимни условия също гори около 15. Така че не си сам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен колеги,

Налага се и аз да се включа в темата понеже станах преди 2 дни собсвеник на Audi 100 - 2.0 16V - ACE мотор. Колата от подписа я дадох на жената вече :unsure: Все още не познавам колата детайлно, понеже все пак съвсем скоро е при мен. Има монтирано газово. Не съм гледай какво точно и как е монтирано, но първите ми впечетления са следните:

1. Разлика между газ и бензин в мощността няма съществена - поне аз не я усещям

2. Оборотите ми играят на празен ход, особенно когато дам газ и след това пусна педала отиват до 1400 после падат на 700 и пак се дигат на 1400 - така 2 пъти след което се успокояват около на 800-900.

3. Разхода на газ ми е 11-12 на 100 км. при смесен цикъл 70% извънградско и 30% градско - което мен ме устройва напълно. Това е без да я юркам много с включен климатик.

Общо взето ме дразни много точка 2. Има ли начин това да се оправи по някакъв начин ?

От Бургас съм - ако знаете някой газаджия който се е занимавал с такива мотори да я погледне ще съм ви много благодарен.

Редактирано от sapyt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...