Jump to content

audi 100 16 v


kvazimodo76

Recommended Posts

Аз имах до преди 3 дена пасат с такъв мотор. Беше автоматик, докаран от САЩ.

Много добър мотор, 136 к.с., но трябва някой майсор да ти сложи "подходящо" АГУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да се сложи нормално газово.Просто първо отиди на елкон да ти проверят запалителната система да е всичко наред за да не гърми и тогава слагай газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми че се изрязвало отгоре на двигателя един кръг и се слагало някъква клапа така че ако има детонации да излизат от там и уж нямало проблем ама аз по добре вас да питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е направено(поне при мен).Има две клапи изрязани на колекторите покрити с дебела гума.Евентуално ако гръмне да излезе оттам а не да укриви дебитомера..Ако искаш утре ще я снимам и ще кача снимки.И наистина няма никакъв проблем това рязане за двигателя.

Редактирано от Ясен Русков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми че се изрязвало отгоре на двигателя един кръг и се слагало някъква клапа така че ако има детонации да излизат от там и уж нямало проблем ама аз по добре вас да питам.

Точно така. Клапата се слага върху гумения въздуховод след дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лорде,

На колегата от Варна май са му го направили точно както трябва.Казват че не гуменият въздуховод не е наи доброто място.Не че не става, но най-голям е ефекта когато тази клапа се сложи на алуминиевият колектор(нали именно там е местото където става тази нежелана детонация, и оттам тръгва към дебитомета).

Аз точно заради тези гърмежи още не съм се решил да слагам газ на моита машина.Сърцето ми се свива при всяко зареждане на бензин...

Една събота и неделя миналият месец доста се потрудих , за да направя изпускател, какъвто ти ми показа че си си правил сам, и ми отне доста време и усилия.Развалих няколко доста скъпи вълноводни фланци :-))))

Но ми се ще да сложа такъв на колекторите.За целта Колегата от Варна няма да е лошо да го снима и да пусне снимки.Ще го почерпим лятото бира като ходиме на море на Варна :-))))))

Вече е краино време да конвертираме моторите на по-евтиното гориво.

Със здраве на всички !!

Боби Костадинов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми че се изрязвало отгоре на двигателя един кръг и се слагало някъква клапа така че ако има детонации да излизат от там и уж нямало проблем ама аз по добре вас да питам.

ще ти бъда много благодарен ако пуснеш снимки

колегата от варна би ли ми казал някои добър елкон от варна защото и аз съм от там ама вече ме естрах да ходя при разни професори които в краина сметка нищо не правят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лорде,

............Казват че не гуменият въздуховод не е наи доброто място.Не че не става, но най-голям е ефекта когато тази клапа се сложи на алуминиевият колектор(нали именно там е местото където става тази нежелана детонация, и оттам тръгва към дебитомета).

........................

Със здраве на всички !!

Боби Костадинов

Определено, там е по-добре. Но и монтажа е много по-труден, а и сърце не ми дава да правя там дупка.... :) Както и да е - аз клапата си я монтирах самичък на въздуховода, а върху колекторите не бих могъл. След месец и половина ще стане две години как съм на газ и съм много доволен. :unsure::)

Снимка евентуално утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи елкона се намира точно срещу входа на Пикадили Чаталжа блокка перпендикулярен на пикадилито,един от гаражите долу.Човекът се казва Ицо и доста разбира(и на мен ми го препоръчаха,не бях ходил).Значи диагностика,смяна свещи и палец(който някой го беше залепил и се наложи цялото делко да се вади)и настроика на газ и бензин-40лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаната снимка:

o633123267572656250.JPG

1. Предпазен клапан срещу детонации

2. KJ емулатор вместо да спира бензиновата помпа "върти" бензина на ниско налягане

3. J Спарк - увеличава изпреварването на запалването при работа на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място не бих сложил газ иамах такъв пасат американско изпълнение (друг волан ел.колани :moon: и секви други екстри)мотора е същия като на 100-та само разположението му е различно

Колата си върви много прилично на бензин и ако не гониш много ще ти харчи 11-12 градско и около 7 извън с нормално каране. В един залумпен миг реших да сложа газова :P и това беше началото на мъките ми огромна грешка щот си мислех че нещата са като на предишната ми кола вектра 2.0 115 кс. Да ама не нищо подобно сложих ловато до тук ок

1 Разход 20л градско и 14 извън при сегашната цена на газта :bia: аре да кажем че бива

2 динамика :P:P много по-зле

3 като пуснеш климата и слизаш да буташ се едно че конете са ти на задната седалка особено при потегляне

4 оборотите играят в дискотечен ритъм и не можеш да схванеш кво става от 1000 до 250 на празен ход :D нали се сещаш какво е усещането да не говорим че почва и да гасне след време и то като за световно при това без да е гърмяла а тези смешните кихалки дето колегите ги показват май са декоративни и служат за тяхно успокоение :P:P

Сега веднага ще се намерят хора да те убеждават че колата е била кенеф и че газаджията се е учил на нея. :P само че аз я лекувах къде ли не при велики майстори колко пари съм строшил само аз си знам а газаджията е сложил газ дет има една дума на половин софия но аз убедено ти казвам газта е голяма грешка за този мотор по-добре недей ще береш само ядове и не можеш да я закрепиш да върви и ще се запознаеш с бая майстори.

Карай си я така бега прилично и не харчи много :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на колегата от варна! ходих при маистора които ми каза . Видях че на твоята има някаква екстра пише stop k g били писал от къде мога да си взема тая екстра мисля че е за симулация в дюзите се едно караш на бензин. А маистора наистина си разбира от работата но ме посъветва да не си разбивам хубавата кола. Ама как да го слушам при тоя скъп бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не залитай по газта сметката не е просто толкова гориво за толкова пари щот на теория е много изгодно ако караш малко 15х\год не се занимавай ако караш повече мисли за друга кола пр.дизел.

Не ме разбирай погрешно добре работеща кола на газчица си е чиста далавера карал съм 40 хил на газ и си струва но с този мотор ще се видиш в приключение и съм 100% сигурен че ще съжаляваш :D . Верно че е скъп бензина и като мине човек през бензиностанция има чувството че е инвестирал в нещо ама се пак си дал пари да си караш колата а не да храниш майстори и да трошиш нерви :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина си прав ! пред голяма дилема съм. И аз вече незнам какво да правя днес гледам бензина 1.95лв егати работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да видим са-кои лъже, кои-не, кои крив, кои-прав ???

много хора се изказват,говорят много различни неща.Някои казват-индивидуално било.Вярно е до някъде, различно състояние, различни кабели, различни свещи,ама все пак говориме за един и същи мотор, с един и същи инжекцион, и за един и същи тип газова уредба....

а бензина постоянно поскъпва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБЕ СЛАГАМ УТРЕ ГАЗ ПЪК КВОТ ЩЕ ДА СТАВА АКО МИ СЕ РАЗВАЛЯ КОЛАТА ДВА ПЪТИ В ГОДИНАТА И ДА ДАВАМ ПО 200 ЛВ ВСЕКИ ПЪТ ПАК ЩЕ МИ ИЗЛИЗА ПО ЕВТИНО ОТ КОЛКОТО ДА ЗАРЕЖДАМ ТОЗИ СКЪП БЕНЗИН СЪЖАЛЯВАМ АМА ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място не бих сложил газ .............................

1 Разход 20л градско и 14 извън при сегашната цена на газта :P аре да кажем че бива

2 динамика :P:P много по-зле

3 като пуснеш климата и слизаш да буташ се едно че конете са ти на задната седалка особено при потегляне

4 оборотите играят в дискотечен ритъм и не можеш да схванеш кво става от 1000 до 250 на празен ход ....................................

Юни месец ще стане 2 години от как съм на газ.

1. На извънградско с климатик и 150-160 по магистралата с 25 литра газ - 240км. На градско с 25 литра 180-200 км :P

2. Динамика - не се усеща разлика с бензиновия режим :P

3. Климатика ми е постоянно включен.... :D

4. Оборотите НЕ играят. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дилемата с газ или без газ е като при дизелите с електронна или класическа помпа (само аз и твоя градския "морския% сме с такива).

При класическата забравяш посещаването на сервиз за двигател, освен в изключителни случаи, а при TDI(електрониката) се кефиш, но си непрекъснато в страх от диагностика и проблеми, вкл. внезапно загасване насред път. :D Спестените пари за нафта в "ударна доза" отиват за диагностика, датчици, платки и пр. :P Нервите не ги смятам, а те са най-ценното. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...