Jump to content

OBDeleven


D.Stoykov

Recommended Posts

Поръчах си OBDeleven ген. 2 и ще съм благодарен, ако някой от Варна вече го използва и е разучил как работи. Прочетох че е много лесна работата с готовите темплейти, но все пак може да се наложи помощ.

Искам да спра най важните за мен: старт/стоп система, предупреждение за коланите. Всичко останало, което ми хареса ще е бонус :)

До сега съм използвал само VCDS за тези неща следвайки уроци от форумите, но там ми е доста по сложно. Мисля, че OBDeleven е по юзер фриендли и е много полезен за диагностика, зануляване на интервали и разни глезотии и го поръчах. В същото време съм готов да услужа на който има желание и знание, но няма устройството и разбира се е от Варна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей. Не мисля , че ще ти трябва каквато и да е помощ за OBDeleven. Правиш си регистрация на сайта им купуваш си кредит. Сваляш приложението на телефона си вписваш се , слагаш OBD-то в буксста на колата свързваш се и готово . За нещата който каза отиваш на Apps и си ти .

Screenshot_20231015_142216_com.voltasit.obdeleven.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си OBDeleven ген. 2 и ще съм благодарен, ако някой от Варна вече го използва и е разучил как работи. Прочетох че е много лесна работата с готовите темплейти, но все пак може да се наложи помощ.
Искам да спра най важните за мен: старт/стоп система, предупреждение за коланите. Всичко останало, което ми хареса ще е бонус [emoji4]
До сега съм използвал само VCDS за тези неща следвайки уроци от форумите, но там ми е доста по сложно. Мисля, че OBDeleven е по юзер фриендли и е много полезен за диагностика, зануляване на интервали и разни глезотии и го поръчах. В същото време съм готов да услужа на който има желание и знание, но няма устройството и разбира се е от Варна.
 
Start / stop системата, ако го направиш през него, а не да си сложиш модул. Скоро може да имаш проблем с климатика.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах добре, кога може да има проблем с климатика? Ако сложа модул или ако го изключа през OBD11? 

Ако е нужен модул - препоръчай какъв.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го направиш с obd11

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не го знаех за старт/стоп системата. Знае ли се каква е  причината за проблеми с климатика след спирането на системата 🙄. Аз лично никога не бих я спрял и я намирам за много удобна и полезна 🙂

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля споделете в тази тема опита си, кой какво е направил, активирал или променил в своя автомобил с OBDeleven. Доволен ли е от резултата, има ли проблем или всичко е наред, работи ли промяната според очакванията и т.н. Целта е темата да е полезна за всички с намерения да подобрят и настроят по личният си вкус своя автомобил. Аз лично нямам опит все още, но скоро ще направя няколко важни за мен промени и разбира се ще споделя. За мен също ще са полезни Вашите мнения и поглед върху възможните промени, кой какво е направил и работи ли коректно промяната. За сега съм си поставил няколко важни задачи: Старт/стоп системата, коланите, свързване на CarPlay безжично! На второ четене съм си отметнал поне още 10 функции от дългия списък с възможни промени:

https://obdeleven.bg/поддържани-превозни-средства/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм спрял старт-стоп-а, след като щеше да ме вкара в катастрофа на едно натоварено кръстовище. Сефте прочитам, че може да има проблем - не ми стана готино, но не съм имал избор по онова време. За сега 3 години по-късно не е имало проблем да чукна на дърво. Настройвал съм си колко топло да ми прави на волана, какви светлини и кога да светят при отключване/заключване на автомобила. Пуснах си да ми показва на коя скорост съм, че преди показваше само D/S ако не ме лъже паметта. Настроил съм си зоната на компаса. Активирах си автоматичните дълги, но не ми харесва как се държат в някои моменти, а и не изпитвам нужда да карам на дълги при скорости до 130-140 км/ч, тъй като си имах активирани highway lights, за това и го деактивирах. Активирах си и comfort entry/exit, което ми мърда седалката леко назад като влизам/излизам от колата. Всичко останало, което ми е харесало си го имах активирано. 

Сигурно има риск, но... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще има проблем ако си го спреш сам, да. Като отидеш да си платиш и да ти го спрат, тогава няма да има проблем. Как не се сетихме. 😀

 

Иначе аз много неща съм активирал с него. Карта в километража, при стартиране завъртане на стрелките, по-топло на седалките, звук при отключване/заключване, меню за дистанция по подразбиране, фаровете за мъгла да са фарове за завиване. За тези се сещам, акумулатора съм сменял, сигурно има и други. Има и такива, които при мен не работят - Lap timer едното.

 

Като цяло съм много доволен и си заслужава парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изненадан, че може да има проблем с климатика при спиране на старт/стоп системата. Просто по подразбиране я прави изключена и двигателя не гасне. По скоро обратното, при изгаснал двигател и работещ климатик системата стартира двигателя за да не изтущава акумулатора. Не знам, нека колегата съобщил за този възможен проблем да се обоснове! Не разбрай добре какво искаш да кажеш с това изречение: "Сигурно ще има проблем ако си го спреш сам, да. Като отидеш да си платиш и да ти го спрат, тогава няма да има проблем." Ако отидеш и си платиш да ти спрат системата, няма ли да направят същото с OBDeleven или VCDS ? На VW Passat 2019 г. си бях спрял старт/стоп системата с VCDS и съм нямал никакви проблеми.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OBD11 спира старт-стоп с някаква врътка с климатика - лъже някак си компютъра, че работи дори и да си му спрял компресора. Ако отидеш в менюто на консуматорите винаги показва, че air conditioning-а работи. Ако си спреш с копчето цялата вентилация, тогава се обръща и заработва стсарт-стоп системата. Обаче какво точно прави - не знам.

Редактирано от Airfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, сега разбрах защо евентуално може да има проблем. Аз никога не спирам климатроника, винаги е на auto режим, само регулирам градусите лято-зима :)

Мислех, че просто обръща бутона в състояние на подразбиране "изключена", ама явно това става само с модул. Някой поръчвал ли е такъв модул, за да сподели впечатления?

По скоро ме тревожи разглобяването на централната конзола за да се сложи този модул, дали ще се справя без да нараня щипки или декоративни елементи 🤥

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Airfan Само за протокола същото нещо може да се направи и вагком. При мен работи вече няколко месеца. По този начин старт/стоп сработва единствено ако вентилацията в купето е спряна. Направих го така :

 

1. Module 08 (Air Conditioning)
2. Adaptation
3. A/C comfort param for start/stop function
4. Old Value: 5
5. New Value: 0
6. Do It

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че е по добре да се използва модул от китайците за старт-стоп системата, вместо кодинг? 

Някой ще препоръча ли какъв модул да поръчам? Всички ли са една манджа от алито и има ли за какво да внимавам като поръчвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изненадан, че може да има проблем с климатика при спиране на старт/стоп системата. Просто по подразбиране я прави изключена и двигателя не гасне. По скоро обратното, при изгаснал двигател и работещ климатик системата стартира двигателя за да не изтущава акумулатора. Не знам, нека колегата съобщил за този възможен проблем да се обоснове! Не разбрай добре какво искаш да кажеш с това изречение: "Сигурно ще има проблем ако си го спреш сам, да. Като отидеш да си платиш и да ти го спрат, тогава няма да има проблем." Ако отидеш и си платиш да ти спрат системата, няма ли да направят същото с OBDeleven или VCDS ? На VW Passat 2019 г. си бях спрял старт/стоп системата с VCDS и съм нямал никакви проблеми.
 
Прочети в чуждите форуми, и ще разбереш. Аз и пари да ми даваш - няма да ти го направя. На моята кола съм си сложил модулче.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно ще се поръчва модул от Китай! Виждам че има различни доставчици, гледам рейтинга им, цените - все различни :)

Знам, че не винаги най евтиния е добър избор, но и че не винаги най скъпия е най качествен...

Ето два подбора, като първия е по скъп, много продажби и последователи, втория е по евтин, но има и лоши отзиви. В крайна сметка може да се окаже еднакъв продукта, когато дойде, но ... все пак на кой да заложа за А4 2019 г.

https://www.aliexpress.com/item/1005002089573100.html?spm=a2g0o.detail.1000023.9.7c26boFsboFsI2#nav-specification

или

https://www.aliexpress.com/item/1005003902577344.html?spm=a2g0o.cart.0.0.637038dawDCskK&mp=1#nav-specification 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна дълго чакания OBDeleven, не се стърпях и веднага си махнах заключването на вратите и предупреждението за колана :)

Направо се успокоих. За старт-стоп системата си поръчай модул от китайците и ще я изтърпя още малко време докато дойде.

Прави ми впечатление, че когато купя кредити от приложението в телефона ми взема доста скъпо?! За 10 кредита 6.99 лв., а като ги купя от сайта от където поръчах устройството за 1.99 евро.

За 100 кредита ми взе 50 лв., а днес купих нови 100 от сайта за 17 евро. Някой има ли наблюдения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде се коментираше че при покупка в приложението има оскъпяване заради такси към плейстора и тн..

Препоръчват се покупки директно от сайта на obd11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така е! Ако купуваш през телефона, фактурата идва от App Store и цената е х3 :)

Вече купувам само от https://obdeleven.com/

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и Германците се правят на "ощипани" с промоциите ;) Днес ми изпращат специална оферта за Hallowen, ама нали съм в базата им защото съм купил, не се ли сещат че знам цената, която съм платил :)

Инъче съм доволен от играчката, спрях коланите, заключването на вратите мога да си го управлявам от MMI, активирах си автоматична ръчна спирачка. Оказа се че другите благини ги имам активни, а останалите не ме привличат :) Поне диагностиката и зануляване на сервизни интервали ще е лесна. Опитах да сменя стартъп скрийна от А4 на S4 quattro , но нещо не се получи. Продължава да ми излизат само кръговете на дисплея и нищо повече. Когато имам време ще опитам пак. Ето и снимки на ТОП празничната оферта и фактурата ми :)

 

IMG_5300.png

IMG_5301.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали обърна внимание и че двете снимки са с с различно съдържание на поръчката? при втория за 5евра отгоре имаш 100 кредита и калъфче, които не ми се рови да видя колко точно биха стрували. друг е въпросът дали си заслужава. както и че няма промо пакет само на устройството, което би било примамлива оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, D.Stoykov написа:

Вярно, не се бях заглеждал, а си мислех че са германци :) 

значи всичко е наред ;)

 

Каквито и да са, не постъпват коректно към клиентите си. Аз си взех едно на времето заради тази и много други подобни възможности, които работеха само една година, след което решиха че приложението им вече няма да работи на тази версия на Андроид и го деактивираха през Нета.

 

В един момент приложението спря и каза че няма да продължи докато не му предоставя Интернет за да се ъпдейтне. След като го направих, то се свърза и каза че новата версия изисква следващата версия на Андроид, без да ми даде опцията да продължа да използвам старата. Разбира се за да сложа по-нова версия трябва да сменя цялата Андроид-навигация, но те ще деактивират и новата версия след още една година.

 

20201017_112010.thumb.jpg.58c0151d27e562c41e3f3a98883cc3f8.jpg

20201007_184822.thumb.jpg.99d7db2c7a014ddc775834a0084f0cb7.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...