Jump to content

Recommended Posts

Б3 ми е на тинейджърска възраст/направо си е абитурентка/ и от времето двете бронии са поизгорели и посивели.Има ли евтин начин/без сваляне и боядисване/ да ги поосвежа?Пробвах парафини,силикони, но всичко е до следващия дъжд или автомивка.

Някой има ли полезен съвет?Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колега.аз също карам 80-ка и мойте брони бяха леко поиздрани тук таме,на места изсветлели...и реших да ги поусвежа.отидох при майстор който за 80 лв ми изшкури броните + лайстните(а аз съм със широки черни лайстни,които покриват кажи речи половината врата) + колоните между вратите,пръсна ги със основа(която е сива на цвят) сложи пластфиксатор и ги пръсна с черен мат.ефекта е невероятен,мн хора ме питаха дали не съм си вземал чисто нови брони.и на автомивка ходих вече-цвета си е същия,даже днес мисля пак да ида. :hilezh: моя съвет е да направиш същото и ще останеш очаровам от резултата :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колега.аз също карам 80-ка и мойте брони бяха леко поиздрани тук таме,на места изсветлели...и реших да ги поусвежа.отидох при майстор който за 80 лв ми изшкури броните + лайстните(а аз съм със широки черни лайстни,които покриват кажи речи половината врата) + колоните между вратите,пръсна ги със основа(която е сива на цвят) сложи пластфиксатор и ги пръсна с черен мат.ефекта е невероятен,мн хора ме питаха дали не съм си вземал чисто нови брони.и на автомивка ходих вече-цвета си е същия,даже днес мисля пак да ида. :D моя съвет е да направиш същото и ще останеш очаровам от резултата :flipoff:

На мен също ми го предложиха този вариант,с/у малко по-висока сума/в Пловдив/,но ме възпира това, че искат свалянето им за 2-3 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже нямах време да се занимавам с моите преди време, а бяха доста зле си купх черен спрей за брони за 7 лева. Само ги изчистих хубаво и ги минах 2 пъти както пишеше в инструкциите като между пръсканията изчаках 10 минути. Направо съм учуден как след няколко месеца и не знам колко автомивки не са мръднали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със шпрей пак става,но на мен ми заглаждаха броните лайстните леко тук таме ги китнаха въобще 1 седмица играчка беше(не са ми сваляли броните).карам колата в 9 сутринта и към 5-6 след обед си я вземам и така в продължение на седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай със сваляне на брони и подобни щуротии!Купи си BLACK CHROME на TurtleWax /бензиностанции на OMV/ за 7 - 8 лева,почисти си хубаво повърхностите,мини ги с препарата 2 - 3 пъти, лъсни ги с една мека кърпа,после си пий биричката на сянка и се радвай на резултата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро едно приятелче с VW си беше купил от OMV едно чудо, което се води черна боя за брони, то е едно флаконче с гъбичка отгоре, като боя за обувки, марката не си спомням, беше май бяло шишенце с червени букви. къмто 10-15лв струва. Аз лично си омазах огледалата и изглеждат перфектно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро едно приятелче с VW си беше купил от OMV едно чудо, което се води черна боя за брони, то е едно флаконче с гъбичка отгоре, като боя за обувки, марката не си спомням, беше май бяло шишенце с червени букви. къмто 10-15лв струва. Аз лично си омазах огледалата и изглеждат перфектно :hilezh:

o633121740312500000.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега колко миенета изкарва ... чуда се са кат си пастирам колата и това да го направя

Зависи колко зле са ти пластмасите

При мен държи над месец на лаистните, но върху тях някой се е изс*ал много неграмотно и има стечен и недобре почистен след това лак и само се каня да ходя да ги пребоядисам само тях :hilezh:

Огледалата бяха по- зле и те не са вече с евекта, които имаха след пастиранеот с препарата.

Веднъж месечно е ОК ако минаваш детайлите, ако си перфекционист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само мога да добавя, че костенурката се нанася само в слънчеви дни, когато няма опастност да завали и да се оакат броните, защото мръсотията така здраво се захваща, че и в автомивките не могат да изчистят петната. Тогава или чакаш да отмине ефекта или я нанасяш отново. Общо взето върши работа :D Аз го ползвам около 2 години и съм доволен. Но не съм пробвал други и нямам база за сравнение :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази вакса дали може да се ползва за таблото?Искам да си освежа моето,а не знам с каквоИма ли някаква специализирана за табла,която освен да го излъсква,може и да го боядиса 4ерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го гледах в ЕКО-то и беше 8лв и нещо. Моето не помня кога го взех, обаче беше миналата година. Така че стига за доста пъти, при положение че ги минавам всеки път по 2 пъти за да покрие по-добре.

За таблото използвам само спрея на същата фирма и също съм много доволен. Той е към 6-7лв :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

вземах го за 10 лв. и минах два пъти броните и остана повече от половината.

доволно се получи,препоръчвам го

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...