Jump to content

Recommended Posts

ЛьоМан е едно комерсиално състезание, преди се печелеше от ПОРШЕ, сега от АУДИ - дъщерната компания. Маркетинг, а и защо да не се лансира малко TDI мотора..

Освен това регламентът на състезанието позволява използването на ТУРБО, на нафта и т.н. - неща все забранени в Ф1

Моята бендзинка ми харчи 6 на 100 бендзин и 8 на сто ЛПГ, познай дали правя икономии и дали дизелите могат да пекнат като съм на пътя :nein:

освен това карам и ОКТАВИЯ 1.9 TDI, така че знам за какво става въпрос..

До сега съм се гонил с АУДИ А4 2.0 TDI, на старта просто му свих бушоните и от яд ме гони докато не се отказа :nein:

Онзи успя да ме ЗАДМИНЕ, когато спрях :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 95
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1. ...защо да не се лансира малко TDI мотора..

2. Моята бендзинка ми харчи 6 на 100 бендзин и 8 на сто ЛПГ, познай дали правя икономии и дали дизелите могат да пекнат като съм на пътя :hilezh:

3. освен това карам и ОКТАВИЯ 1.9 TDI, така че знам за какво става въпрос..

4. До сега съм се гонил с АУДИ А4 2.0 TDI, на старта просто му свих бушоните и от яд ме гони докато не се отказа :D Онзи успя да ме ЗАДМИНЕ, когато спрях :D

1. ерата на бързите бензинки и бавните дизелари комай поприключи...

2. Аз защо си мисля, че се заблуждаваш за този разход ? Полското фиатче ми харчеше толкова - 2 цилиндра, 23коня...тежеше 280кг без товар... Досега не съм виждал или чувал кола 2000куб.см. да харчи под 10 градско / 8 извънградско....

3. Има разлики, колкото и незначителни да ти се струват...

4. А той знаеше ли, че се гоните ?:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пo т. 2 колегата има предвид 6/100 бензин извънградско, и 8/100 газ!

По принцип и аз съм докарвал 8.2/100 газ извънградско и около 6.3/100 бензин, така че разхода е на границите на възможното...

Иначе по т.3 и 4 :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т.1 - ами говорим за ТУРБО, една бенДЗинка с ТУРБО + ИНТЕРКУЛЕР много по-лесно се прави по-бърза от къвто и да дизел същата кубатура.

По т.2 - разходът е реален е при каране 80-90 км/ч, за бензина - може и 6,2 да е, не съм засичал с такава точност.

По т.3 - има разлики, ама те са в полза на бензинката (АВК). С дизела не мога да поддържам 200 км/ч, с бензина става. И шкодата и аудито са комбита.

По т.4 - ами да, определено знаеше че ще се погоним. Ама на старта имам повече ряз щото съм АВАНТ и щото съм с къси скорости и с 1500 оборота отгоре. На максимална скорост щеше да ме мине вече, просто ми липсва 6-та предавка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т.4 - ами да, определено знаеше че ще се погоним. Ама на старта имам повече ряз щото съм АВАНТ и щото съм с къси скорости и с 1500 оборота отгоре. На максимална скорост щеше да ме мине вече, просто ми липсва 6-та предавка...

Аве колега ти разсмя форума ве, Влади с А6 1.8Т казва че 2.0 тди пасат го бие, а ти с 115 коня му сви сърмите а? И си с по-къси скорости от него даже? :hilezh::flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам колко коня съм, ама на газ колата ми си къса гумите. Разликата във вървенето е осезателна. А и май ауспусите ми са някакви спортни, обаче имам катализатор..и съм намислил да го избушвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам колко коня съм, ама на газ колата ми си къса гумите. Разликата във вървенето е осезателна. А и май ауспусите ми са някакви спортни, обаче имам катализатор..и съм намислил да го избушвам

Мисля че няма и нужда да питам че правиш 260 и имам мегдан за още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, чак толкоз не. Ама 210 си ги поддържа натоварена с 5 човека и комбито пълно с куфари :) .. ама вече е на 6000 оборота

Може би наситина ми трябва една 6-та предавка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах маааму, не знаех че АВК-то е такъв бегач, аз можеби щот и не знаех се бегах за един ден с две и ги разпрах, па съм некви утрепани 136 коня на LPG. Не знам колко върви АВК, знам че като боднех трета и все едно дърпаха ръчна така изостават. Мен 1.9TDI Golf 4 150 коня ме прескача, ти бегаш 2.0 TDI бах тва неземно АВК ти да не караш на метанол :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загубише му края! Само разбрах, че тез коли мноо бягат ва!? :D

Баце разкажии ти подвизи с атмосферната сивушка, кво си късал напоследък :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах маааму, не знаех че АВК-то е такъв бегач, аз можеби щот и не знаех се бегах за един ден с две и ги разпрах, па съм некви утрепани 136 коня на LPG. Не знам колко върви АВК, знам че като боднех трета и все едно дърпаха ръчна така изостават. Мен 1.9TDI Golf 4 150 коня ме прескача, ти бегаш 2.0 TDI бах тва неземно АВК ти да не караш на метанол

AVANT ли бяха? Освен това говорех за гонка от старт. То много ясно че на доускорение новата А4-ка с 2.0 ТДИ ще ме бие :)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икарусите не им дава да дишат :):D:D

Бе туй дето го скъсах, много пушеше, но май не беше Икарус. По-скоро на Трабант мязаше.

А, и копче на шлифера скъсах! :D

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trabant съм карал, ама съм карал и четиритактов трабант като бях по унгарско... колата е маниакална а и лесно пасва мотор от Поло 1.3 GT... така може да даде доста зор на всеки раЦер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм се гонил с АУДИ А4 2.0 TDI, на старта просто му свих бушоните и от яд ме гони докато не се отказа :hilezh:

Онзи успя да ме ЗАДМИНЕ, когато спрях :bia:

Бате,ти си със 115 и аз съм с толкова,само че аз съм с 3-400кг. отгоре.Аре да ги пуснем,па ако трябва на вързано?

Поздрави :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди Пасата карах Б4,така че наясно съм с килограмите и на двете :flipoff:

Друга е приказката,пускаме ли се или не?Ще оставим и по някой лев за интригата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Спокойно имам още един бавен фиат за такива бензин б4 рейсъри като тебе хахах

Не казвам, че дизела върви, а че много сте се превъзбудили с тия бензинови 80ки дето май повече от 170 на киометраж им е трудно от съображение за сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди Пасата карах Б4,така че наясно съм с килограмите и на двете ;)

Друга е приказката,пускаме ли се или не?Ще оставим и по някой лев за интригата :hilezh:

мдаммм.. тук и аз съм навит да се намеся в заяждането, при все че със сигурност съм по-тежък - А100 2.5TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв лев, направо ти вземам колата ;)

Дадено! :hilezh:

Малко залога се пада 1 към 3,ма няма значение,да има интрига ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...