Jump to content

здравейте нормален ли е този разход на газ


Recommended Posts

здравейте нормален ли е този разход на газ значи карам ауди 100--2300 кубика комби автоматична кутия не е куатро значи гори към 22-23 литра на 100 газ уредбата е убикновена иначе върви добре с газова БРЦ-сам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами карах я и ми направиха анализ и казаха че е бедна смес уж е управиха ще видим невиждам за момента разлика с преди а колко трябва да гори по принцип ако знае някои

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами карах я и ми направиха анализ и казаха че е бедна смес уж е управиха ще видим невиждам за момента разлика с преди а колко трябва да гори по принцип ако знае някои

Не повче от 15/100 и то при положение,че са ти тежки обувките,ако всичко ти е читаво де! :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти гори на бензин? На газ слагаш още 1.5-2/100км и това трябва да ти е разхода. Вече ако е голяма разликата между газ/бензин, тогава вероятно трябва да се центрова.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте значи слагах е преди 4 дни сервиза се намира на бул.владимир вазов до една църква и други коли сам карал там и съм доволен но сега незнам какво става този разход е без да пускам климатроника защото ми се прецака компресора на бензин ми гори към 16 градско поне така ми показва компютъра много ли е и на бензин и на газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти гори на бензин според мен. Карал съм ауди 100/С3 2300 (старата ми кола), беше автомат първите 2 години и ми гореше на бензин 12.5-13/100 градско :bia: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си диагностика някъде. Провери си свещите, въздушния филтър, палец. Ако трябва ги смени. Виж центровката как е. Провери си ангренажния ремък да не е презацепен с някой зъб (ако си го сменял скоро). Въобще въпроса ти е доста общ и е трудно да се отгатне точно какво е. Сменял ли си нещо, скоро ли си я купил, отскоро ли ти гори повече, дай малко повече инфо, иначе трябва да гледаме на боб :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи имам колата от 2 седмици.филтрите горивен,маслен и въздушен са на 100 км.свещите ми ги сложиха заедно с газовата преди 4 дни те са шампион триполюсни предишните бяха бош триплюсни ремъци несам сменял защото е ми е докара приятел от милано и каза че ги е сменил там преди да тръгне но капачката несам е гледал вобще как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак направи първо една диагностика. След като и на бензин/газ гори повече, може да има нещо за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога, но порови из форума има доста адреси и телефони на майстори от които колегите са доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

а кутията как ти е? скоросната имам пред вид. как сменя бързо или се чуди? имаш ли впечатления,защото ако кутията ти не е наред и не сменя като хората ами се чуди, причината за високият разход може да не е от газовата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кутията как ти е? скоросната имам пред вид. как сменя бързо или се чуди? имаш ли впечатления,защото ако кутията ти не е наред и не сменя като хората ами се чуди, причината за високият разход може да не е от газовата...

хммм, моята се замисля, пък разхода е като по книжка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще трябв нещо да се пипне ,ама кое точно,разхода е висок дори за куатро автоматик,с климатик,и с каране ма ръчака.Иначе колата ти изглежда доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... шампион триполюсни предишните бяха бош триплюсни ...

Ако двигателя ти е AAR > свещите ти са двуполюсни

i13932i10180.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах пред вид не самата смяна на скоростите, а момента до като се стигне до смяната. Преди да взема мойто ауди,гледах още две или три и като ги караха собствениците се случваше това- дава газ от място,колата дига 2500-3000 об и почти нищо не се случва,некво леко потегляне...... след извесно време включва втора после трета но много време имаше от смяна до смяна и много излишна работа на мотора....... Това имах пред вид,защото при такава работа на кутията преразход на гориво ще има със сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, много е кофти в София движението. Може да му е наред на човека колата, а вие го плашите с кви ли не страхотии. Мойта 4-ка с 1,8-20 с ръчни скорости само на бенц при всяко засичане дава различен разход в града - от 10,5 до 15 /100. Освен това, понеже много време съм карал на газ, ще кажа, че за да засечеш обективно разхода, трябва да пълниш само до горе, все на една и съща газостанция. Пък и никога не знаеш колко въздух ти пробутват с газта.

Ако тоя разход си го засякъл от едно или две зареждания, не му се връзвай!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да двигатела ми е ААR и сам със бош триполюсни но нете разбрах трябва да са ми с два полюса ли да са (NGK)лиЗНАчИ ТЯ И НА БЕНЗИН ГОРИ МАЙ МНОГУ 16-17LI.НА 100 ГРАДСКО.ЗНАчИ ХОДИХ НА ДИАГНОСТИКА НО НЕМИ Е ВЪРЗАХА КЪМ КУМПУЮТАР ПОНЕЖЕ МОЯ МУДЕЛ НЯМАЛ ТАКАВА ЕЛЕКТРОНИКА ПО КОЯТО ДА СЕ чЕТАТ ГРЕшКИ НЕЗНАМ ДАЛИ Е ИСТИНА КАЗАХА МИ чЕ МОЖЕ САМО АБС-А ДАСЕ чЕТЕ КАКТО И ДА Е,ЗНАчИ МИ ГЛЕДАХА КОЛАТА СЪС НЯКАКВИ КАБЕЛИ КОИТО ГИ СЛОЖИХА НА ЛУЛИТЕ И НЯКАКВА ЛАМПА И МИ КАЗАХА ДА ГИ МАХНА ТЕЗИ шАМПИОНИ чЕ СА БОКЛУЦИ И МИ СЛОЖИХА ПАК СТАРИТЕ БОшОВЕ И И КАЗАХА чЕ ТЕ РАБОТЯТ ПО ХУБАВО,ДЕЛКОТО МИ Е НАРЕД,ПАЛЕЦА , КАБЕЛИТЕ,КАПАчКАТА НА ДЕЛКОТО И СВЕщИТЕ СЪщО СА ОКЕЙ,ТОГАВА ВЪВ КАКВО Е ПРУБЛЕМА А ОТНОСНО ГАЗТА АС СИПВАМ САМО НА ЕДИН И САщ ЛУКОИЛ И ВСЕКИ ПЪТ РАЗХУДА МИ Е ЕДИН BENZIN-16-17LI-NA 100-ГРАДСКО И 20-21 НА 100КМ--ГАЗ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а загрява ли ти бързо? След 1-2км трябва да ти е на 60-70С и малко след това да е на 90С. Да не би термостата да ти е за смяна и да не загравя достатъчно и от там да ти е големия разход? Колко км изминаваш в едната посока сутрин на градско? Когато караш извънградско на колко градуса ти е двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами минавам между 150-200 км,на ден гратско колата сам забелязал че повече от 75-85 градоса не загрява ама то вече е и по студено времето иначе в голямо задръстване с многу чакане стига и до 95градуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...