Jump to content

Проблем с ел. стъклата


joey

Recommended Posts

От началото на седмицата имам проблем с ел. стъклата.

Като запаля и не искат да се свалят.

Трябва да мине определено време, някъде около 10-ина минути, и чак тогава "тръгват".

Някой ако може да даде идея къде мога да отида и да отстранят този дразнещ проблем.

П.П. За да не пускам и друга тема за един дребен "проблем", който възникна вчера.

Изгоря ми една от късите светлини и сега се чудя дали има някаква възможност да сложа по-мощни крушки и къде мога да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на седмицата имам проблем с ел. стъклата.

Като запаля и не искат да се свалят.

Трябва да мине определено време, някъде около 10-ина минути, и чак тогава "тръгват".

Някой ако може да даде идея къде мога да отида и да отстранят този дразнещ проблем.

П.П. За да не пускам и друга тема за един дребен "проблем", който възникна вчера.

Изгоря ми една от късите светлини и сега се чудя дали има някаква възможност да сложа по-мощни крушки и къде мога да проверя.

Здравей,за стъклата не мога да ти помогна(и аз имам подобен проблем),но за крушките недей слага по мощни крушки-по добре си сложи релета на фаровете.Аз скоро си направих сам инсталацията и разликата с релета е очевидна-успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тея релета? За какво служат и какво подпомагат? Мерси и се извинявам за офтопика.

Не слагай по силни крушки защото греят повече и прецакват рефлекторите.

Това със стъклата ми намирисва на проблем с някое залепващо реле......нещо по тази система която ти дава ток до стъклата за някъкви минути след като изгасиш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си оправих крушките.

Независимо, че и Мики и Маки казаха да не слагам по-мощни, аз направих точно обратното.

Бяха 60 на 55 вата, а новите са 90 на 100.

Доста са добри, преди малко ги тествах по едни тъмни улички - супер са.

Да се надяваме да не прецакат рефлекторите, както писа Макавели.

Иначе и аз достигнах до извода, че някое и друго реле може да е сдало багажа и поради тази причина са ми блокирани стъклата.

Остава да намеря сервиз, в който да отида и да ги оправят, понеже аз не ги разбирам тези неща. Помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Бяха 60 на 55 вата, а новите са 90 на 100.

Доста са добри, преди малко ги тествах по едни тъмни улички - супер са.

Да се надяваме да не прецакат рефлекторите, както писа Макавели.

...

За рефлекторите не знам, но ключа, ако нямаш релета няма да издържи. А може вече да е започнал да грее ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат дали има реле на ключа...хм...ако скоро пак пиша за светлините, значи е станал фал...дано не стане, да чукам на дърво :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат дали има реле на ключа...хм...ако скоро пак пиша за светлините, значи е станал фал...дано не стане, да чукам на дърво ;)

Колега за съжаление фабрично няма сложени релета.За 10-на години ключовете(които пущат и които сменят светлините)вече не са 1-ва младост.Не стига че са стари и поизносени ами им слагаш и още товар.Сега с новите по мощни лампи през ключовете ще тече по-голям ток,ако имаш релета този по-голям ток ще тече през релетата,а за ключа остава само оперативното.Слагай релета БЕЗПРЕМЕННО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като намеря някой добър и препоръчан майстор, който може да отстрани проблема с блокиралите ел. стъкла, ще му кажа за светлините и да видим той какво ще помогне с релетата :)

На този етап карам с блокирали стъкла :)

Редактирано от joey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ел. стъклата е релето, което е под волана. Пробвай да подритнеш пласмасовата поставка под волана с крак, тази на която могат да се слагат малки предмети. Ако искаш можеш да я демонтираш и да го изкараш, то едно голямо около 10*10см мисля ,че беше Сименс може да се замарсили крачетата, изчисти го и го сложи отново и пробвай. Успех па ша черпиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжалени чак сега ти виждам темата. Имах този проблем лятото. Имаш ли модул комфорт - ако да ми пусни едно лично и ще обясня тук как се отстранява проблема. Ако нямаш проблемът вероятно е в релето, както вече ти е написано и те съветвам след проба да го смениш, ако не е в ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още миналия петък отидох при един чешит в квартала, много печен, който се занимава с всякакви електроники.

Отстрани проблема, но не ми каза какъв е бил. Такава била фирмената политика. Не ми взе и много пари, само 20 лева.

Важното е, че стъклата пак работят перфектно.

П.П. Послушах хората, които писаха, че не е полезно да карам с по-мощни крушки, заради опасността да се прецака ключа и ги смених. Сложих пак стандартните 60/55 на Осрам, модел Силвърстар, който дава до +50% повече светлина. И наистина има ефект.

Мерси на всички, които се включиха със съвети :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...