Jump to content

WV Touran


Recommended Posts

Здравейте...

Темата е "Как и каквo Audi да си купя", ама то Ауди - Фолксваген се тая, класика...

Сега гледам фау-ве пуснали едни Туран-чета с ФАБРИЧНО газово на метан. Ама на последния тест-драйв немаше от тях. Та въпроса ми е някой карал ли е такова, как е - що е... набира ли се или е спънато като муле... абе общи впе4атления. Щото тоя мотор, с който се предлага, 2.0/109 хорса, да не е слабичък много, все пак кочинката гони тон и половина...

Ама за сметка на тва излиза безобразно евтино да се кара, газовото е фабрично, има гаранция, голям пробег с едно зареждане и т.н.

Та така...

Мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туран със 1.9 ТДИ (105 кончета) е учудващо пъргав. И въпреки това никак не ми харесва. Този, който карах, беше със шест скорости, което е страшно неудобно - на 6 трябва да се превключи около 130. Като си на магистрала и постоянно трябва да сменяш 5та - 6та, когато те подпре някой отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми хареса - адски дървена кола! Направи един тест драйв и мисля, че сам ще се отлажеш :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ццц, направо ме убихте бе... дървено... баси... ма що не го покарах и аз, ами са 'фърлях на пасатити... :flipoff: Разни "специалисти" по вестниците разправат, че било кат' пассат инсайд и едва ли не еталон за пътно поведение... ма очевидно не... в такъв случай да препоръчате нещо като алтернатива в тоя ценови клас и най-важното да може да му се дръпне ДДС-то... Както казва колегата: "Що нема някакво Ауди 6+1 и изобщо няма да се води тая дискусия"... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях пред подобен избор преди няколко месеца. Избрах Опел Зафира. Честно казано не съм гледал конкурентните модели - просто отстъпката, която ползвам и цената, която се получи, не ми дадоха възможност да гледам алтернативите :flipoff:

Избрах почти възможно най-голямото ниво на оборудване, с 1.8 140 коня бензинов двигател, типтроник. Честно казано, след 5 000 км. съм изключително приятно изненадан от колата - не очаквах толкова много, признавам си. Общо взето я избрах заради ДДС-то. Но впеачтленията ми са изключително положителни! :unsure: Хора от форума, които съм возил, също бяха изненадани, след първоначалния скептицизъм. Освен това статистиката във фирмения сервиз сочи, че тези коли не дават каквито и да било дефекти в гаранционния срок.

Ако имаш желание можем да се видим да ти я покажа :hilezh:

Опс... Сега видях, че си от Стара Загора... Все пак, ако имаш идване към София, предложението остава в пълна сила :hilezh:

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за предложението, ще видим дали ще има време при някое от следващите идвания...

Да речем опел - опел, може да се преглътне, смятам... ами тоя дзвер 140 хорса колко ти гори, ако не е тайна... и то бенз... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, не съм го засичал. Не е малко, но не е нещо фатално за толкова голяма кола с доста добри динамични качества :unsure:

Има и дизелови двигатели, разбира се, но аз не съм им особено голям фен :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега влез във VW форума и питаи собствениците на Touran за пряки впеатления.Има няколко колеги със чисто нови,та от тях подобре няма кой да ти каже.коко71,daemon,Hex са едни от тях.Питай ги,даже може да говориш и за test drive.

Иначе всичко друго е бош лав,често срещан от точно определен вид хора напоследък :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми хареса - адски дървена кола! Направи един тест драйв и мисля, че сам ще се отлажеш ;)

Те качим у един 2.0ФСИ къстъм мейд, на един колега! Почъчков! Кожи, ЛЦДта по седалките, ДВД с-ми, интернет, сателитно радио, 220 волта контакти и тн... :unsure::unsure:

...Има и дизелови двигатели, разбира се, но аз не съм им особено голям фен ;)

Не се притеснявай! Всеки греши в тоя живот! Важното е да не се срамуваш от грешките си! :hilezh::unsure:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те качим у един 2.0ФСИ къстъм мейд, на един колега! Почъчков! Кожи, ЛЦДта по седалките, ДВД с-ми, интернет, сателитно радио, 220 волта контакти и тн... :unsure::unsure:

Не се притеснявай! Всеки греши в тоя живот! Важното е да не се срамуваш от грешките си! :hilezh::unsure:

баси баровците

Глобул-ци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя е друга бира :unsure: Ма що не го питаш за цената? Няма да ти хареса.

Базовия е пълна трагедия, един съфорумец (анонимността му ще бъде запазена :unsure: ) има служебен такъв. Едно, че е МАСА дървен вътре, второ, че на 7000 км. пушеше на мъгла отзад. Е, верно, дизел, ма маааалко рано му е на тия км. :unsure: И вози като бус :hilezh:

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баш па ти ли го казваш

Нали? Дето и плочките в банята му викат: "Татко, татко!" :flipoff:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базовия е пълна трагедия, един съфорумец (анонимността му ще бъде запазена : ) има служебен такъв. Едно, че е МАСА дървен вътре, второ, че на 7000 км. пушеше на мъгла отзад. Е, верно, дизел, ма маааалко рано му е на тия км. ;) И вози като бус :unsure:

Шаврантия нЬЕдна си ти :bia:;)

Към колегата дет пита, бежи далеко от тоа КЕНЕФ. Аз не карам Туран, а Кади което е се тая само дето е още по-дървено. А повярвай ми по-дървена кола от Турана е МНОГО дървена кола ;) Базово ниво, пластмасово табло "реплика на Голф 5, но ужасно репликосано, просто кошмар, стърчат "мустачки" от цялото табло просто матрицата е била някоя от еФитините в завода и после не са си давали зор да ги коригират тия неща, не е болка за умиране, но за таралясник струващ 40 бона е безаобразие. Возия, Турана не го знам как е, но Кадито е :wacko: уникален коптор, и не знам как са го постигнали тоя ефект шайзерите, ем друса като каруца ем е адски нестабилно и неуправляемо. :lol: Наще са 105 коня ПД, като динамика е много куул, не съм вярвал, че 105 коня могат така да бегат, но пък са трошливи клозети, от 14 коли 7-8 минаха през Юнитрейд още до втория месец, счупени турбини, трещящи клапани и се от тоя сорт, дефекти в електрониката, мноо е сладко в 6 часа час пик на пъпа на София колата да ти умрЕ, но се случва. :lol: Дотук с лошите неща, нека малко и да го похваля. Оборудване. никога не съм виждал по-постна кола ;) НЯМА СТРЕЛКА ЗА ТЕМПЕРАТУРАТА НА ВОДАТА, се бех виждал базово ниво ма чак такова никога :hilezh: тва да спестиш от инфо за водата си е вече не мога да намеря подходяща дума кво.

Надявам се да съм те разубедил, за добро е повярвай ми. Бегай далече от тва. Новите коли на целия VAG са би си мамЪта отсекъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шаврантия нЬЕдна си ти :icon_cool::hilezh:

Новите коли на целия VAG са би си мамЪта отсекъде.

И ние сме се качвали чат-пат на VAG коли,недей с такива силни изказвания моля.

Редактирано от deliveryman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние сме се качвали чат-пат на VAG коли,недей с такива силни изказвания моля.

Ние па никога, ма обичаме си прикааме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Наще са 105 коня ПД, като динамика е много куул, не съм вярвал, че 105 коня могат така да бегат, но пък са трошливи клозети, от 14 коли 7-8 минаха през Юнитрейд още до втория месец, счупени турбини, трещящи клапани и се от тоя сорт, дефекти в електрониката, мноо е сладко в 6 часа час пик на пъпа на София колата да ти умрЕ, но се случва. :) Дотук с лошите неща, нека малко и да го похваля. Оборудване. никога не съм виждал по-постна кола :bia: НЯМА СТРЕЛКА ЗА ТЕМПЕРАТУРАТА НА ВОДАТА, се бех виждал базово ниво ма чак такова никога :rotcol: тва да спестиш от инфо за водата си е вече не мога да намеря подходяща дума кво.

Надявам се да съм те разубедил, за добро е повярвай ми. Бегай далече от тва. Новите коли на целия VAG са би си мамЪта отсекъде.

Да не цитирам всичко, че са ми по бегли наблюденията. За Transporter иде реч обаче...Допълвам, че няма допълнителна задна светлина за мъгла и фаровете се регулират с реглаж отпред като на ладичка. Ако искаш нещо по-така от тия "екстри" не ги търси в базов модел..Наистина качеството на интериора е безумно май...А тва за уреда за температурата, не ме учуди, то ме шокира, като не го открих. Коментирам , защото Caddy, Transporter и Touran, сичките са мислени за "баничарки" май. Ако ти трябва баничарка, колкото и да е нелепо да ти го препоръчвам, директно към пежо и/или ситроен ходи :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си Туран като втора кола декември миналата година и досега съм и навъртял 30000 км. и до сега съм сменил само отпред по окачването разни дреболии, но като цяло смея да твърдя че е невероятна кола. Много съм доволен от поведениято и на пътя. Мотора е 1.9 ТДИ 101 к.с. За конете си върви добре вози малко твърдичко но пък е доста стабилна. Като цяло не е лоша според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали? Дето и плочките в банята му викат: "Татко, татко!" :blush:

Аз в банята не обичам :nixweiss:

По темата: баничарката само гледай да не е рено :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам фау-ве пуснали едни Туран-чета с ФАБРИЧНО газово на метан.

е това никога не съм можел да го разбера: Кой ги взема тез коли?

Бутилките дават около 200 км пробег (знаем колко често има метан по пътя) а бензиновия резорвар е 7л.

Едно ТДИ 2,0 ще ти дава с 2лв на 100 повече разход което ако въртиш 20к на година са 400лв а разликата във вървенето и най-вече кефа от шофирането е огромна.

МЕТАН :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ТДИ 2,0 ще ти дава с 2лв на 100 повече разход

Я пак :)

Колега, изказа се изключително неподготвен. Да, има несгоди (между другото метан станциите вече са достатъчно начесто), ОБАЧЕ разликата в цената е поне 2 пъти по-ниска от дизел. Ако пробегът е много голям, определено си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Зафира. Турана ми беше малко тесен :flipoff:

Аз си Туран като втора кола декември миналата година и досега съм и навъртял 30000 км. и до сега съм сменил само отпред по окачването разни дреболии, но като цяло смея да твърдя че е невероятна кола. М

За 60 000км по Зафирата съм сменил само масло и на 57 000км предни накладки!!!

НЯМА СТРЕЛКА ЗА ТЕМПЕРАТУРАТА НА ВОДАТА, се бех виждал базово ниво ма чак такова никога

При Зафира също няма :bia:

Освен това статистиката във фирмения сервиз сочи, че тези коли не дават каквито и да било дефекти в гаранционния срок

Дават и още как стискай палци твоята да не започне! Сменях жабката cim компютър ,сега чакам друг някакъв ,който управлява мултифункционалният волан да се сменя :respekt:

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...