Jump to content

Съвети при покупка на Audi 100 S


Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да ви помоля за съвет при избора на АУДИ 100.

Хвърлил сам око на едно 2.8 литрово, автоматик, с много ел. екстри - седалки, шибидах, отопляеми седалки, кожен салон и т.н.

Въпроса ми е има ли някакви подводни камъни при тези модели, например много ли е скъп компютъра, как да преценя дали не е сдал багажа и въобще за какво друго да гледам. ще чуя двигателя, ще проверя течностите. Колата е на около 220 хиляди. Гаражна е и собственика казва че е много запазена. Намира се в САЩ.

Ето и link към обявата.

http://newjersey.craigslist.org/car/437189337.html

ще съм ви благодарен за всякакви мнения, които могат да са ми от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, за тая цена аз бих я взел веднага, без колебание!

Кво да гледаш - с двигателя едва ли може да има проблем - ако пали и работи тихо и равномерно, и ускорява нормално във всички режими, значи е наред. Ако е стояла в гараж колата, значи трябва да промиеш мазителната система и да сложиш хубаво масло. Гледай да не свети никаква лампа за неизправностти на таблото, виж как се върти волана и погледни рейката - маншона да не е скъсан. Малко е труден достъпа до нея и ремонта е гаден и скъп. Също и нивото на хидравличната течност на волана. Провери дали има дълги светлини колата - често срещана неизправност при тези модели. Също трябва да знаеш, че отдолу отпред има две ниски гърненца (на мястото на двата катализатора), които са доста ниско над земята и трябва да се внимава при минаване през дупки и бордюри да не ги чукнеш. Има две планки, които ги пазят отляво и отдясно, но често се смазват или чупят при удари. Погледни и за теч от един маркуч на хидравличната система на волана - като махнеш капака на двигателя се намира вляво.

Редактирано от JohnP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

това ти се струва евтино на пръв поглед , просто долара е много нисък сега, това прави около 2100 евро.

Имай в пред вид , че в Щатите Заплатите са много по ниски от колкото в Западна Европа, а и като цяло там по тая причина всичко е по евтино.

Та цената е нормална, ако е в добро състояние колата си струва да се купи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията! Днес погледнах колата. Салона е доста запазен но кожата има нужда от малко сапун. Боята има някакъв блясък все още. Нови гуми поне отпред. Направи ми впечатление, че шофьорската врата поскърцва и на колана трябваше да му се помогне за да се прибере. Може би е нормално за над 230 хиляди км пробег. човекът от които я купувам е втори собственик и казва че я е карал на кратки дистанции, т.е. колана е опъван и прибиран многократно. Но иначе салона е запазен, уредите и таблото направо светят. Ел. екстрите си работят.

Нормалкo ли е в багажника да има нишичка в дъното, т.е. леко е повдигнато сякаш минава греда за задния most. Мислех, че това е само при quattro.

Относно мотора - работи тихо, вътре почти не се чува както и очаквах. Имаше някакво разлято масло по кората долу, той предполага, че може да е от скорошната смяна на ангренажния ремък и термостата, което малко ме съмнява, защото преполагам че за такъв ремонт трябва да се отстрани.

Когато превключваш на задна се чувства съвсем лек тласък, но не и удар. Когато колелата са завити максимално наляво или надясно се чува съвсем малко по-силно хидравличната помпа. Когато завиваш обаче се чува едно пукане отпред. Собственика казва че се е появило когато е сменял щанги (или някакви оси или каретата, незнам точно), но откакто ги е сменил преди 3 години, този шум си стои и не е някакъв дефект.

Двете малки гърненца в средата ги погледнах - не са наранени. Друго май не съм гледал.

Какво мислите?

Договорихме се за 2.800 долара, което е под 4 хил. лева май! Мисля че цената е добра. Всичко зависи от ремонтите които аз ще трябва да правя, ако нещо възникне. Иначе вчера гледах и обява за Авант същата година, но на над 330 хил. км. И все пак не мисля че при покупката 300-500 долара са от голямо значение ако колата не е читава.

Благодаря ви!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Здравейте колеги, искам да ви помоля за съвет при избора на АУДИ 100.

Хвърлил сам око на едно 2.8 литрово, автоматик, с много ел. екстри - седалки, шибидах, отопляеми седалки, кожен салон и т.н.

Въпроса ми е има ли някакви подводни камъни при тези модели, например много ли е скъп компютъра, как да преценя дали не е сдал багажа и въобще за какво друго да гледам. ще чуя двигателя, ще проверя течностите. Колата е на около 220 хиляди. Гаражна е и собственика казва че е много запазена. Намира се в САЩ.

Ето и link към обявата.

http://newjersey.craigslist.org/car/437189337.html

ще съм ви благодарен за всякакви мнения, които могат да са ми от полза!

Ako vi interesuva o6te takava kola,za6toto vijdam 4e obqvata vi e ot davna mojete da zvannete na nomer -0888648168 Kiro i da se razberete

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako vi interesuva o6te takava kola,za6toto vijdam 4e obqvata vi e ot davna mojete da zvannete na nomer -0888648168 Kiro i da se razberete

Благодаря Ви, но аз вече взех колата, а и става въпрос наистина за Щатите, тук я карам и се надявам да я карам безаварийно в следващите няколко години! :flipoff:

Freestyler вярно че ги карат, но май не им връщат много, много километражите, наистина много често срещано е 150-200 хиляди мили - 230-300 хиляди км и изглежда хората не се притесняват да го споменават. Не се и съмнявам, че има и с "оригинални" 60 000 мили :flipoff:

Иначе за тази мога да кажа, че изглежда добре - като за 230 си хиляди. Нито повече, нито по-малко. Понеже е гаражна и е сравнително запазена. Щеше да е още по добре, но четките в автомивките са видяли сметката на лака. Харесва ми че е с кожа, алармата ми прибира шибидаха и стъклата, отоплението на седалките, ел. шибидаха и ел шофиорска седалка. Досега тези екстри са ми липсвали и винаги съм се надявал колата ми да има някои от тях. Е, седалките не падат, за да отварят повече пространство за багажника, няма климатроник, има си кусури и шумчета, но като цяло май извадих късмет, щото хамериканските трошки отвътре ми изглеждат примитивни, щях да се измъча, все пак не можех много да избирам за до 3 000 долара. А тук Ауди-тата са доста евтини, направо съм изумен.

Като си помисля, че ако не бях видял това Ауди, сега щях да карам американски или японски тарамбук :dance: и направо грейвам ;)

А и не на последно място, двигателя (2.8 литра ААН) има достатъчно мощност, въпреки че винаги може да се желае повече. А и в комбинация с ръчни скорости щях да владея повече колата, но понеже не я ръчкам, ми доставя истинко удоволствие да карам автоматик. Ако педала на газта се натисне плавно, има шанс да превключи само с една предавка по-ниско, а не с две, че тогава вдига много оборотите, до над 4000, а аз наистина не ща да я юркам. Засега ми отчита към 9.5 на сто километра в смесен режим - градско и извънградско.

Тази кола и този модел са истинско удоволствие! :bussi:

Ето и няколко снимки:

post-1808-1193565073_thumb.jpg

post-1808-1193565109_thumb.jpg

post-1808-1193565134_thumb.jpg

post-1808-1193565171_thumb.jpg

Редактирано от smashed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега със здраве да си я караш :)

В работата имаме "близначка" на твоята хубавица (само че е Авант) -2.8 100-ка,автомат и мога да кажа само прекрасни думи за нея :lol:

Имах удоволствието да я покарам събота и неделя (около 260 лм и навъртях) и съм очарован от поведението й :)

А бях предубеден към автоматика...е няма такъв кеф - автомат и голям двигател 6-ак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fibrom, благодаря ти! :flehan:

Щом си карал такова чудо, значи знаеш за какво говоря! И аз много исках да е авант, по ме кефи, но не посмях да рискувам и да чакам докато намеря - явно тук в Щатите много рядко се продават каквито и да било стотици, а и все още си мисля, че съм случил с този екземпляр! :respekt::P;) Мислех си да си взема с ръчни скорости първоначално, но сега се убеждавам че щях да сбъркам, добре че не ми се наложи да избирам между двете - тук почти нямаш алтернатива, 90 % ако не и повече са автоматици! От друга страна и на жената ще и е по-лесно и аз няма да се нервя като кара със стрелката на оборотомера в лютеницата ;)

Иво, случихме на коли! :P Бих ти завиждал, не толкова благородно, ако нямах сега като твоята :P

Колега,ако не е тайна,как я докара от щатите,на каква цена?

Никиева, карам колата в Щатите и въпреки че много ми харесва, надали бих си играл да я транспортирам до БГ, защото транспорта се оказва най-малкият ти проблем, след като се сблъскаш с трудностите по регистрацията. Чувал съм, че изискват колата да се стандартизира по евро стандарт, което пък май не можело да стане в БГ, но го правели в Германия и какво ли още не... Та не си е работа. Ако трябваше да си купувам кола в България, просто бих търсил по-упорито и вероятно бих я взел от собственик. Но дори и от автокъща - поне избора е голям! Тук има избор на американски коли, не на европейски, а разстоянията от автокъща до автокъща са доста големи, няма как да се придвижваш пеша. Затова аз си търсих по интернет, а човека от който я купих би 50 мили за да ми я покаже, защото аз не можах да стигна до неговия град. Представям си как съм бил единствения който му се е обадил за колата, иначе нямаше да се разкарва. Явно е бил на зор - малко хора биха си купили Ауди тук, май имат лошо име в Щатите. Дано не ми се налага да я продавам скоро ;) няма да е лесно!

Аз лично платих 2800 долара за тази и не че съжалявам че съм дал тези пари, но съм убеден че и за 2000 може да се купи - не държат цена, няма търсене на такива.

Дай боже всяка следваща колица да ни е по-готина и да й се радвате като деца! Пожелавам ви го на всички! ;)

Редактирано от smashed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...