Jump to content

NG - разход на газ ???


Recommended Posts

Имам една оферта за едно 90 NG ,мисля да го взимам за жената.Тъй като минава всеки ден 70 км. ме интересува какъв разход ще дава това НГ на газ извън градско.За сравнение в момента кара Голф 2 1.8 който харчи 7,5/8 газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам човека на който е колата! Колата е много читава и е на реални 150 000 км. напълно обслужена и на добра цена.А от голф 2 на корса разликата не е много голяма :blackey: жената иска по голяма кола която да не я мисли много.Това е точно такава кола и знам,че НГто не е претециозно за газ, за тва питам направо за разхода колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден , че си вярваш на това което си написал.
И аз така мисля, а ако си вярва наистина, нещата са зле.
За сравнение в момента кара Голф 2 1.8 който харчи 7,5/8 газ.
Ако не го настъпваш над 120, извънградско на газ и 2.3 ще ти даде такъв разход. :blackey:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не го настъпваш над 120, извънградско на газ и 2.3 ще ти даде такъв разход. :hilezh:

Ауди 90 NG quattro - извънградско при много галене (90-110) 8-9л/100км. Нормално каране 120-140, около 10л/100, при желания 15-18л/100 не са проблем за постигане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди 90 NG quattro - извънградско при много галене (90-110) 8-9л/100км. Нормално каране 120-140, около 10л/100, при желания 15-18л/100 не са проблем за постигане...

Значи за предно мога да очаквам 8 газ?

10Х :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за предно мога да очаквам 8 газ?

10Х :)

Можеш да го очакваш при загрял двигател и извънградско. Не се подлъгвай, че ако караш извънградско на къси разстояния (до 15-ина км) ще ти харчи 8. Иначе да, постижим е такъв разход :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8/100 газ е малко в зоната на мечтите ако питаш мен..... то конете си искат зоб. Пък и с тоя двигател е много интересно как ще карам по магистралата със 90 за да направя 8/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8/100 газ е малко в зоната на мечтите ако питаш мен..... то конете си искат зоб. Пък и с тоя двигател е много интересно как ще карам по магистралата със 90 за да направя 8/100.

На мен ми е давало точно 8/100, София-Плевен 13.5 литра изразходена газ 171 километра, сметни го сам. Не съм вдигал повече от 110 никъде, условията не позволяваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8/100 газ е малко в зоната на мечтите ако питаш мен..... то конете си искат зоб. Пък и с тоя двигател е много интересно как ще карам по магистралата със 90 за да направя 8/100.

Прав е колегата...!!!

Под 15 в София е ГЕРОЙСТВО...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата...!!!

Под 15 в София е ГЕРОЙСТВО...

София градско е там някъде 15-16л/100, ма то е нормално в тия задръствания. То просто тръгваш от паркинга и спираш. И така докато стигнеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта почна да ме изненадва с разход при тия задръствания.. 18/100 не беше правила.. но и на това свикнах вече. (5.5км за 35-45 мин в зависимост от задръстването)

Извън града си е 10.5 по-малко не може.(от 90 до 140км/ч в зависимост от пътя , ако е магистрала 10.5-12.5 - 2.0 АБК двигател)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говорете за разходи че аз съм в паника.. хахах от как застуде,под 18 нема свалянка тоя разход.. кво и стана не знам... ше я тормоза тия дена,нещо явно се е изпържило,и не бачка правилно... миналата зима,чукаше 16-тина разход са изведнъж 18-20.. бах я! :blink:

Някой от вас колеги,да сподели.. кво му е мнението за БЛУ ФОРС ГАЗ,от петрол? Абе аз налях 60 литра миналата седмица,цела седмица джиткам с тая газ,не е свършила още(пу-пу да не я уручасам да свърши са),и некво ми се струва по мазничко работи на газ с това.. а разликата в цената не е неква фрапираща.. мисля да я покарам още един резервоар така..д а видя къв ше е ефекта... за сега,съм почти убеден,че сваля разхода... дай боже да съм рпав,работи амзничко,сваля разхода.. бах ги у 5-те стинки разлика! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя случай е абселютно идентичен... миналата зима беше 14-15.. какво и стана оследно време не знам. (Оспамихме на човека темата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема да се плашите! Мойта взе да папка по 20 -21 л./100км. Иначе пък много бяга и сърце не ми дава да ходя да я настроят на икономичен режим. Все пак като пари излиза колкото хипер евтиния 1.9TDI.От икономия на гориво няма някой забогатял, по-добре изкарвайте повече парички и си джиткайте спокойно количките!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аиде и аз да се включа преди 2 седмици ми сложиха газ на колицата, щото с тоя разход на бенз ми се разказа играта.

Та двигателя ми е точно такъв NG 2,3 QUATTRO на бензин ми даваше 17,18/100 вярно обаче на къси растояния и студена иначе извън града 10/100 с 120-130 макс км/час.

Сега на газчица 20/100 същия маршрут, извън града ощя няма данни.

Като сметна разликата в цената на горивата май съм на далавера пък ще видим за по нататака.Хич не ми се слагаше газ ама е брутално 200лв за гориво на месец .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А к'во ше кажете за 12/100 разход на Рено Туинго, 1.2 двигател? Това е откакто застудя. Жена ми го кара по 4 км. сутрин и толкова вечер. Средната скорост е около 8 км/ч, тоест половин час от нас до работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам преки наблюдения в/ у разхода на няколко коли и те са: Ауди А6 2.6 /мойта/ -21л./100км. газ, Ибиза 1.0 45кс. 11л./100 газ, Форд Куриер 1.3 - 12,5л./ 100км.газ, Пасат 1.8 моно инж.-19л/100км.газ, Рено 19 1.4 12л. /100км. газ. Миналата зима също беше висок разхода на газ , но тази година надхвърли очакванията ми.!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, а к'во беше когато джитках с едно дизелово Ситроенче АХ...

Зареждане - веднъж месечно.

Нафтата - 1.30 лв., аз зареждах от една нелицензирана апокрифна бензиностанция, на която, като махнеш акциза, тунджата излизаше левче литъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една оферта за едно 90 NG ,мисля да го взимам за жената.Тъй като минава всеки ден 70 км. ме интересува какъв разход ще дава това НГ на газ извън градско.За сравнение в момента кара Голф 2 1.8 който харчи 7,5/8 газ.

и аз да се включа,моита е 1.8 125кончета ауди а3.значи сложих му газов инж.кво да ви кажа....в началото бая проблеми.изгоря ми бенз помпа!ама сега да 4укна на дърво е ок.заси4ах я последно смесено 8.7гас,ако щете вярвайте.е мощостт леко падна,ама и разхода наполовина!ама съвет от мен,ако имате вазможност колеги карайте си на бензинец,чиста работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо ви е толкова чудно когато изгори бензинова помпа или се развали нещо по двигателя и горивната уредба на 10 годишни котъри на по N00 000км. И понеже веднага след като сме купили колата сме я ъпгрейднали с газ, то всички ядове би трябвало да идат от газта. :flipoff::hilezh::bia: !!! Газовите уредби са системи които се изграждат по установени правила и съответно има и правила на експлоатация. Ако пренебрегнете тези правила ще установите че ефтинкото излиза скъпичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На репатрак ,но със запален двигател!!! :flipoff::hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...