Jump to content

Мога ли да вярвам на mobile.de?


Recommended Posts

Имам намерение да си купя А6-новия модел от2004нагоре

Силите ще ми стигнат за 2.0TDI,като гледам в www.mobile.de има доста оферти около 20000ЕU

Как мислите дали е реално да се намери наистина А6-2.0около 150 000километра за около 40000лева

и дали си заслужава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА ! напълно реално е , ако не искаш да има кой знае какви екстри е идеално за 20000 евро , даже и акциз няма на този двигател ! сам ли мислиш да си я вкарваш ?

Редактирано от F1ng3R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам намерение да си купя А6-новия модел от2004нагоре

Силите ще ми стигнат за 2.0TDI,като гледам в www.mobile.de има доста оферти около 20000ЕU

Как мислите дали е реално да се намери наистина А6-2.0около 150 000километра за около 40000лева

и дали си заслужава ?

Колега бъди внимателен с мобиле де, има много изпечени измамници. Обяви без адрес и телефон въобще не преглеждай, а даже тези със пак може да не са изтински. Коли от сорта на купни в германия докарани в англия и не могат да ги продадат заради обратния волан не се връзвай мене два пути искаха да ме преметнат с такива оферти ( на много ниск ицени са ). А този двигател 2.0тди е доста добър 140кс е до колкото знам, аз съм се бягал с моя 2.5тди А6 ц5 с а4 с и доста добре вървеше на а4 В6. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с измамите ще кажа, че се бях позазяпал по VW Karmann Ghia и гледам обява, колата в страхотно състояние и на два пъто по-ниска цена. Драснах аз мейл и кво се оказа, че бил испанец, който бил работил в Германия и се наложило да се премести в Испания щото му свършила работата и само като му казах че имам ходене до Испания и искам да я видя и той веднага се ската. Некви схеми за плащане ми вкара..... Ние да не пасем трева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега бъди внимателен с мобиле де, има много изпечени измамници. Обяви без адрес и телефон въобще не преглеждай, а даже тези със пак може да не са изтински. Коли от сорта на купни в германия докарани в англия и не могат да ги продадат заради обратния волан не се връзвай мене два пути искаха да ме преметнат с такива оферти ( на много ниск ицени са ). А този двигател 2.0тди е доста добър 140кс е до колкото знам, аз съм се бягал с моя 2.5тди А6 ц5 с а4 с и доста добре вървеше на а4 В6. Успех

колегата е прав, търси само от дилъри, автокъщи - и при тях има измами ама са рядкост и ги разкриваш като отидеш на място ( за съжаление :hilezh: ) , Privat saler или там както се пишеше - аз като видя такова даже и обявата не гледам, директно ги затварям :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех и аз така се запътих за Германия.Колите на пръв поглед по снимките са много запазени и изключително евтини.Реално нещата не стоят така обаче...Добре, че бях взел повече пари и си свърших работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам намерение да си купя А6-новия модел от2004нагоре

Силите ще ми стигнат за 2.0TDI,като гледам в www.mobile.de има доста оферти около 20000ЕU

Как мислите дали е реално да се намери наистина А6-2.0около 150 000километра за около 40000лева

и дали си заслужава ?

Колега, има и голяма доза късмет, но ако проучиш абсолютно всичко предварително по телефона, а ако можеш и да пратиш някой да ти я види и капарира е добре - аз два пъти вземам ауди от мобиле-то като последния път пратих по банка капаро-то дори без да съм я виждал на живо колата.

А този двигател 2.0тди е доста добър 140кс е до колкото знам, аз съм се бягал с моя 2.5тди А6 ц5 с а4 с и доста добре вървеше на а4 В6. Успех

Доколкото знам 2.0тди не се монтира на А4 В6, а на В7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай моята за 59000,може и да я огледаш :bia: .

По темата цената е реална,когато гледаш обявата разгледай сайта на борсата,която предлага колата.

Трябва да са дадени поне един два стационарни телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай моята за 59000,може и да я огледаш :hilezh: .

По темата цената е реална,когато гледаш обявата разгледай сайта на борсата,която предлага колата.

Трябва да са дадени поне един два стационарни телефона.

хмм, даи някакви снимки ако имаш аз съм заинтересуван :respekt: , какви екстри има година и т.н ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите!

Имам приятел който живее на границата между Холандия и Германия мисля да остана околу 10дена и да

търся и в двете страни(така си купих първата кола Форд ескорт през 1999година).

Единствената екстра на която държа е кожен салон-задължително иначе не ме кефи

такава хубава кола а вътре черги

Дано да имам късмет,а за 2.0TDI-нарочно съм се спрял на него няма акциз и гори нормално

но някои казват,че е малък двигател за това купе(аз карам нормално-не сум съзтезател)

вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има и двигател 2.7 тди 163 коня, той също не е акцизен. Също огледай пазарите в Белгия, близо ще ти е, там над 2/3 от продаваните коли са дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има и двигател 2.7 тди 163 коня, той също не е акцизен. Също огледай пазарите в Белгия, близо ще ти е, там над 2/3 от продаваните коли са дизел.

Сигурен ли си че 2.7 не е акцизен?

Доколкото знам до 150 коня няма акциз а 2.7 е132kw=179коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E 2.7 TDI навсякаде го дават 4е е 132 kW (179 PS) и е акцизен, а на А6 С5 2.5 ТДИ е 120kw (163 kc) и не е акцизен.

А6 С5 2.5 ТДИ е 120kw (163 kc)

Но това не е ли стария модел?Доколкото знам новотоА6(от2004г)няма 2.5 двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега получих този отговор за покупка на кола от частно лице в Германия- е как да знам дали не е измамник, даже и телефон за връзка не даде

Hello,

I don't have more picture for this moment,

here is the method:

All the documents are OK and you will have access to them when you will receive the car. All the taxes of shipping will be paid by me so you do not have to worry about more expenses.We will make the deal only through Mobile.de.

This is the way how it works:

1.First me ( The seller ) and you ( The buyer ) must be agreed with the start of the transaction.

2 .You will need to send me your full name and address to start the transaction with Mobile.de.

3.I will leave the car in Mobile.de custody, they will contact you with the invoice and details how to complete the transaction.

4.Along with the Shipping Confirmation you will be asked by them to deposit the money to their agent.

5.After you will complete the payment to them and the money is received by them your money will go into a secured account and they will remain there until you receive and test the car.

6.Once you receive the car, the payment will be released to me only if you are completely satisfied with the car. If you will not be satisfied , Mobile.de.de -Shipping will send the car back to me and they will refund your money.

If you accept my terms please send me your full details (full name and full address) and after that Mobile.de

. will contact you with the next steps.

Какво мислите по въпроса?

Редактирано от eltzetzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 С5 2.5 ТДИ е 120kw (163 kc)

Но това не е ли стария модел?Доколкото знам новотоА6(от2004г)няма 2.5 двигател

Да това което ти мислиш да взимаш (А6 Ц6) няма 2.5 ТДИ, просто го дадох за пример във връзка с акцизите :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега получих този отговор за покупка на кола от частно лице в Германия- е как да знам дали не е измамник, даже и телефон за връзка не даде

Hello,

I don't have more picture for this moment,

here is the method:

All the documents are OK and you will have access to them when you will receive the car. All the taxes of shipping will be paid by me so you do not have to worry about more expenses.We will make the deal only through Mobile.de.

This is the way how it works:

1.First me ( The seller ) and you ( The buyer ) must be agreed with the start of the transaction.

2 .You will need to send me your full name and address to start the transaction with Mobile.de.

3.I will leave the car in Mobile.de custody, they will contact you with the invoice and details how to complete the transaction.

4.Along with the Shipping Confirmation you will be asked by them to deposit the money to their agent.

5.After you will complete the payment to them and the money is received by them your money will go into a secured account and they will remain there until you receive and test the car.

6.Once you receive the car, the payment will be released to me only if you are completely satisfied with the car. If you will not be satisfied , Mobile.de.de -Shipping will send the car back to me and they will refund your money.

If you accept my terms please send me your full details (full name and full address) and after that Mobile.de

. will contact you with the next steps.

Какво мислите по въпроса?

Мисля,че ако се спази всичко написано по-горе и ти си доволен от колата ще е голямя работа- без да ходиш до германия ще я получиш,а ако не ти хареса ще я върнат обратно

и няма да плащаш нищо всичко е за тяхна сметка.Искат само адрес и пълно име-нямя банкови сметки-ако ова те притеснява.неразбрах само за колко пари става дума ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие луди ли сте. Mobile.de е просто сайт за публикуване на обяви. Няма нищо общо с продажба на каквото и да е. Тоя иска да ти вземе парите и толкова. После върви го търси. Не м се връзвай въобще. А и другото кой германце ще ти пише така хубаво английски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен уловката е в тази депозитна сметка, където трябва да преведеш парите за колата. Според него ако не ти хареса колата тези пари от тази сметка ще бъдат възсатовени, тази сметка се контролира от посредника в лицето на mobile.de, но както каза и колегата sky и аз не знам mobile.de да извършва такива услуги!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, от посочените " условия " от " ПРОДАВАЧА " които прочетох мога да ти кажа само едно: Ще те ИЗПЪРЖАТ !!!

Това което тоя пич ти описва е супер смех :hilezh: ... транспорта щял да е за негова сметка... дрън-дрън ... транспорта на едно пакетче от Италия до България ми излиза 30 -40 лв. .. а ти си помисли колко е за цял автомобил ?!?!!?

Тва си е чиста схема за балъци.. и който се върже... щото ше има и такива.

Никви сметки.. посредници.. и глупости... такъв филм нема.

Помисли логично.. примерно праща ти колата... на него му струва ПРИМЕРНО 500 евро за да ти я достави да я огледаш :) .. ти обаче не я харесваш.. и си му я връщаш .. и той пак се набутва 500 евро за обратния транспорт ?!?!?! е мноо луд трябва да е тоз германец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам намерение да си купя А6-новия модел от2004нагоре

Силите ще ми стигнат за 2.0TDI,като гледам в www.mobile.de има доста оферти около 20000ЕU

Как мислите дали е реално да се намери наистина А6-2.0около 150 000километра за около 40000лева

и дали си заслужава ?

Според мен рискуваш силно, купувайки по предложената от "продавача" схема. Не ми е известно мобиле.де да има посреднически функции, както например ebay.com донякъде защитава правата и личните данни на купувачите.

Единственият смислен съвет, който мога да ти дам, е да провериш в "Порше София Запад" за коли, които са били оборотни. Има голям шанс да намериш именно с двигател 2.0 ТДИ, защото е най-удобна за служебна кола за "Порше София". И ще е на малко, истински километри. Примерно до 20к.

Успех.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пише на mobile.de когато търсите на английски :

No money in advance!

A request for payment in advance generally always proves to be attempted fraud.Therefore, never transfer money in advance!

Т.е.

Никога пари предварително !

Всичко други си е жива измама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...