Jump to content

Ауди 100-Разход на гориво


borkata23

Recommended Posts

Здравейте, моята 6ца харчи 16/100 градско...изяънградско не съм я пробвал още, че я купих скоро... аз даже си мислех да пускам тема да питам ама вие ме изпреварихте. Дайте коментар за моята нормално ли е 16/100. Мерси предварително.

Колега ако е колата от профила е невъзможно.Трябва просто да изтича от някъде.Само за сравнение газка с 4.5мотор харчи 20л градско.Това е камион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8,5 на дълго и 10,5 градско- бензин

[/qu

ТОя рязход никога не можеш да го постигнеш градско щото е под каталожния за твоята кола изключвам да си някъв страшен талант :flipoff: 14-15 е по-реалидтично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8,5 на дълго и 10,5 градско- бензин

Извънградското го допускам. Моята дава 6 и нещо на 3000 оборота (1.6, 74 kW). Градското зимъска обаче ми е двойно :flipoff:

Ама ако се кара по много (топла) и не вляям в задръствания, може и да я докарам до 10

Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13.3/100 градско бензин

слизала е до 12.9 но не повече

засичано е от началото на ноември досега

не знам колко е по книжка, но за двулитров мотор и куатро май се ядва ))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко като се прибирах чукнах 205км на дневния и заредих 34литра дизел (долях догоре де)... ??! кво да правя .. да я карам някаде на сервиз или?

гориво не изтича от никъде... колко се предполага, че трябва да харчи горе долу модела ми градско? (99та година е)

Редактирано от Sasho4life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя разход е през лятото,сега я засичах отново на 02 януари

10,5 на дълго и 12,5 градско - бензин

забележка: градското не е в София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно че имаш толкова голям разход на извънградско :hilezh: сигурно ти тежи повече крака\ пасата ми даваше до 9 като карах със 150 средна до пловдив и обратно\

Позволих си да коментирам разхода ти защото имах пасат със същия мотор и знам как харчи а тва че градското не е в софия си е голям фактор почти толкова голям колкото езуитския начин по който производителите изчисляват разходните норми на колите си.

За сравнение карах една седмица наскоро една омега 16 волта и разхода и градско в най-централната част на софия е мин 16л :wub: което е обсолютно неприемливо предвид мотора мъртвец но е е с повече от 25% нагоре от катл.разход а колата е на 160 х купена нова в БГ

Моята дето е дизел почти опря 10ка по същия маршрут при кат-данни 7,5л сега нали разбираш че като прочета как някой оборва инжинерите от ауди меко казано ми се вижда странно

това с особена сила важи за собствениците ва 1.8Т ;)

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко отклонение>>>Няма да чета повечето наизустени глупости преди мен,казани от хора,които карат само...по книжка и на теория :les: Винаги се намира някой такъв да ме обеждава,че еди си коя кола по книжка вдигала еди си колко и било не възможно да вдигне примерно 180-200-240-260 и тн.Или не можело да харчи 10/100,а трябвало поне 14/100 за това купе... :gut:

Смея да твърдя,че имам достатъчно умения и опит с доста коли по пътищата и мога да изцедя всичко от всяка кола и да знам какви са възможностите й. Ще дам няколко примера за недоверието и наивността на някои хора :

1. Купих си Ауди 100 Ц4 92г. ААD - 115 к.с. всички казваха,че този кораб повече от 180 няма да вдигне...еми 4-та година при всяко качване на магистралата под 190-200 км/ч може да не пада колкото време позволява пътя. Разходът е ГР-12л/100км,ИЗВ-8л/100км;

2. Пасат 90г. 2.0 16V 136 к.с. - пак бяха подобни разкази,докато не качих единия от философите и му направих краткотрайна екскурзия(впоследствие за негова сметка според уговорката) от София до Пловдив и обратно ... следваха няколко пъти закован километраж на 245(при 260 макс.) като колата се държеше доста прилично :( .между другото не знам дали скоро пак ще попадна на подобна кола на тези години и в толкова добро състояние. Разходът е около 12;

3. Взех Мерцедес Вито 110D 96г. 2.3TD , пак подобни неща-"Т'ва повече от 120 няма да вдигне..." .... При първото излизане на магистралата бях решен да го изцедя и то пълен с хора...резултатът беше 150-160 без никакви проблеми и едвам ги дотърти до кам 170км/ч. На връщане празен прекъсвачът ми удари на 175км/ч.(километражът е до 180) .... Разход- ГР:13-14л/100км,ИЗВ-около 10/100

......

От скоро съм със Вито 112 CDI 2000г. 122 к.с. и съм невероятно доволен-и на разход,и на още доста страхотни показатели.Един от тях е ускорението.А на магистралата нещата като скорост са горе-долу като предишното-180км/ч(все пак това е бусче),но ги достига без никакъв проблем. Разходът е невероятен -ГР 11-14/100км, ИЗВ-8л/100км

Е,разбира се имаше и издънки като едно Мондео 96г. 1,8 ТД.повече от 160 не можеше да вдигне,и то с много зор точно преди да изпуши :flehan: Поне разходът беше супер,но не мога да се возя в нещо,което се мъчи да върви....а между другото форд и коли ли правеха !?!?!??

Така,че преди да спорите коя кола колко може да вдигне,просто бъдете сигурни в това,което говорите,за да не се излагате. Наистина понякога някои неща звучат невероятни,но са факт и никой не може да го оспори :bia::(

Редактирано от ibonev85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че можеш да изтискаш максимума от колите не разбрах с каква цел го казваш това.Нищо фантастично няма в това дето си написал.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подразних се от някои от отговорите и дадох за пример някои факти....все пак съм писал и малко по темата :flehan::hilezh:

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подразних се от някои от отговорите и дадох за пример някои факти....все пак съм писал и малко по темата :D:bia:

Виж сега май фриенд може да се дразниш колкот си искаш аз далече не съм най-големио капацитет се пак съм на 32 :) ама не слизам от рейса можеш да бъдеш уверен в тва правя 30-35х+ годишно в последните 7-8г което е повече от средното бъди убеден и на базата на това и възможността да карам различни коли имам мнение и гледам да не се изхвърлям мокър на пясъка :lupe:

.Твоето твърдение за пасата е меко казано смехотворто "Пасат 90г. 2.0 16V 136 к.с.-245 км ":wall::) тва по-бързо от S2 бе приятел почти като М5 за един нещастен период притежавах такова животно1993 и мога да ти кажа че и от черни връх да се спуснеш па няма да ги стигнеш +че ако я настъпваш толкова разход 12 ама смесено

Твърдение №1. "Купих си Ауди 100 Ц4 92г. ААD - 115 к.с. всички казваха,че този кораб повече от 180 няма да вдигне...еми 4-та година при всяко качване на магистралата под 190-200 км/ч може да не пада колкото време позволява пътя. Разходът е ГР-12л/100км,ИЗВ-8л/100км;" :) ВИж сега този мотор си е много хубав като конструкция прост, надежден и икономичен но на 100 Ц4 е относително слаб и задължително ще паднеш под скоростта за която пишеш имах вектра 2.0 115 която е доста по-лека от твоя кораб и не ги можеше тия неща нищо че на равно си пълнеше километража а боротомера седеше под 5х :) при изкачвания нямаш никакъв шанс да разхода си е така просто за тоя мотор трудно може да се каже лоша дума

Тва за дето разправяш че имаш опит и знаеш как да изцедиш възможностите на автомобила, ще ти кажа че и аз до скоро си мислех така ама един ден се повозих с един пич дето леко лошо кара\малко е рали ш-н\ и от тогава съм си "just another everyday racer" със шлеп :wall:

Предполагам че убежденито ти за високите скорости се базира най-вече на инфото от уредите а при тях е заложена грешка 3-5% и като комбинираш с неточни гуми резултата е налице

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нов ъпдейт на разхода без нищо пипано по колата само изчаках да се постопли малко.

За 20л газ 165км засичах от изгасване сипах 20л и пак до изгасване.

Разхода е паднал с 4л само от времето.От тези 165км 20 са в сф и около 10 по черен заснежен път остатъка на нормален път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сега разхода ти е по-нормален, като се има впредвид кубатурата и, че си 4х4. Баща ми си взе една Б4 2.0i / 16V , АСЕ мотор и сега ми е интересно колко ще му гори на газ. Моята (колата от подписа) гори около 14/100 градско, добре че не са толкова големи задръстванията вече, но предполагам, че и на баща ми ще е толкова, а може би и малко повече. Като имам инфо ще пиша.

Поздрави,

Вальо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи моето 2.3 харчи доста газ градско около 16-17л извьнградско макс. пада до 13лс една бутилка 32л минавам до 190км смесено в софия и изванградско много ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сега разхода ти е по-нормален, като се има впредвид кубатурата и, че си 4х4. Баща ми си взе една Б4 2.0i / 16V , АСЕ мотор и сега ми е интересно колко ще му гори на газ. Моята (колата от подписа) гори около 14/100 градско, добре че не са толкова големи задръстванията вече, но предполагам, че и на баща ми ще е толкова, а може би и малко повече. Като имам инфо ще пиша.

Поздрави,

Вальо

И аз така мисля, но мисля че има и проблем по нещо защото не работи гладко и леко мени обороти.Пък на бензин почти винаги подържа около 1200оборота.А датчика който показва външната температура нещо се побърка показва страшни глупости като 15 градуса днес.

А до колегата Антонио нормален ти е рахода градско, но за извън ако не си 4х4 може още по малко да е.Просто трябва добре ако не си го направил да изучиш мотора.Смисъл от зверско натискане още от 1ва 2ра е безмислено.Мотора не е такъв тип по плавното ускорение и навременото превкючване = на нисък разход.Аз от скоро го забезязъх пък и много приатния факт в малките обороти и високата скорост.Преди бях писъл тук че при много високи обороти подържа 100км.Ами не съм гледал нещо 2600 не са никак много.

Това е мотор способен и 20 24 да изгори ако имаш желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си ключето под дроселовата клапа дали "цъка" като върнеш жилото на газта. То обикновено причинява тези високи ниски обороти 1200 :hilezh: за които пишеш. Просто ако не затваря, ЕКУ-то не знае, че си на ниски и затова не ги регулира. Ако не цъка ключето на дроселовите клапи, опитай да ги върнеш на ръка и чуй тогава дали ще "цъкне". Ако е така, то проблема ти е в амортисьорчето, което се грижи за плавното връщане на оборотите - много често срещано явление. Самото амортисьорче се регулира и може да го настроиш така, че да връща по-бързо дроселовата клапа и респективно да цъка ключето, което управлява :bia:. Много е важно за правилния реглаж е да не си въртял винта (шпилката) за ниските обороти, която се грижи за положението на дроселовата клапа в покой. Ако си го въртял - проблема може да е в него и да се наложи да го развиеш малко докато почне да цъка ключето при всяко връщане на дросела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си ключето под дроселовата клапа дали "цъка" като върнеш жилото на газта. То обикновено причинява тези високи ниски обороти 1200 :bia: за които пишеш. Просто ако не затваря, ЕКУ-то не знае, че си на ниски и затова не ги регулира. Ако не цъка ключето на дроселовите клапи, опитай да ги върнеш на ръка и чуй тогава дали ще "цъкне". Ако е така, то проблема ти е в амортисьорчето, което се грижи за плавното връщане на оборотите - много често срещано явление. Самото амортисьорче се регулира и може да го настроиш така, че да връща по-бързо дроселовата клапа и респективно да цъка ключето, което управлява :bia:. Много е важно за правилния реглаж е да не си въртял винта (шпилката) за ниските обороти, която се грижи за положението на дроселовата клапа в покой. Ако си го въртял - проблема може да е в него и да се наложи да го развиеш малко докато почне да цъка ключето при всяко връщане на дросела.

Аха нищо не съм пипал.

Но като не му подавам газ имa едно треперене като сеедно карам дизел не е равномерна работата.А отностно датчика за външната темература днес си бачка нормално.

Мерси колега

Редактирано от bobsen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bobsen, явно си със същия двигател като моя. Само за информация - оборотите ми винаги са точно 800 без значение дали работи на бензин или газ. Последното ми засичане до Варна и обратно карайки като баба пенсионерка 100-120 удари точно 10.5/100 но с BlueForceGas.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bobsen, явно си със същия двигател като моя. Само за информация - оборотите ми винаги са точно 800 без значение дали работи на бензин или газ. Последното ми засичане до Варна и обратно карайки като баба пенсионерка 100-120 удари точно 10.5/100 но с BlueForceGas.

За разхода съм съгласен че ще е толкова аз с черно и градско го докарах на 12.5.Но това за оборотите ме дразни пък и имам чувството че и не върви както преди.Тръгва да се ускорява и към 2500 забива нос.

Още не съм я водил на диагнотика и се чуда къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..................................

Предполагам че убежденито ти за високите скорости се базира най-вече на инфото от уредите а при тях е заложена грешка 3-5% и като комбинираш с неточни гуми резултата е налице

:hilezh: ако не съм споменал,става въпрос за показания на уредите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до Бачковския манастир. Извънградско ми даде 9л/100км при скорост 120-130км/ч. Газта заредих на ЕКО до горе и днес сутринта на същата газостанция пак допълних до горе бутилката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

440 км с 60 литра бензин.

т.е. 13.63 на 100 км.

доволен съм.

още повече че този разход е само в центъра на София.

сега си сипах омв 100...да видим с него какво ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз съм с Audi 100 V5 2.3i, 88г.

Разхода на газ ми е около 16л/100 в града а извън града разхода ми пада значително и даже невероятно.

Това го усетих като ходих до морето, бях си изчислил горивото но за изненада когато трябваше да се връщам към Пловдив отидох на газстанция исках да заредя за 30 лева като предполгах че за толкова ще се напълни но ботилката ми с газ се напъни до горе за около 14 лева :D

и като се има предвид че и климатроника ми беше включен, което значи че разхода ми е паднал с поне 3 литра.

На бензин не съм я засичал :hilezh: но предполагам че е около 13 - 14л в града.

Редактирано от SAGITARIUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...