Jump to content

Ауди 100-Разход на гориво


borkata23

Recommended Posts

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И кво е това дето толкова те кефи,питам за тези 2-3 годишните коли?

Сериозно се чудих дали да ти отговарям въобще на въпросчето те нещата са очевадни за повечето хора с отношение по въпроса

Първо моторите и най-вече дизелите старото ТДИ е на нивото на бензина а последните комън рейли къде са :hilezh: но понеже идея си нямаш се чусваш дотговорен\а да питаш

Интериора на Ауди мерцедес и БМВ е доста по -добър и функционален есетически издържан и поведението на пътя на въпросните коли е действитерно много по- добро

Примерно новата А6 е коренно различен автомобил от с5 които сега е актуален на пазара втора ръка а 3те литра дизел са нещо без аналог при предишното поколение като вървене разход и удоволствие от шофирането за останалите 2 марки който споменавам също е така даже и при нискобюджетните коли като шкода и vw има сериозна разлика така че какъв е смисълът от въпроса че нещо не вдявам :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си идея,БАЦЕ,имам си,като гледам караш А6/Ц4-и аз карам такава,а така ми се иска да карам новото А8,ама немога,немога да си позволя дори и старото.Пожелавам ти да се сдобиеш с нещо ново.

Извинявам се,че се отклоних от темата.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя дзвер както е на снимката климатроника показва 210 значи под 10 км бяга но уредите са дигитални и карам с точния размер гуми ако не се лъжа ваште табла са аналогови и вероятно разликата е по-голяма в точността

Бах сега като се замисля на едно спускане ми показа 225 за момент не видях на таблото колко щот некъв гей тръгна да изпреварва със 120 :hilezh:около ябланица на магистрала Хемус.

Ама да ви кажа чесно ми мина мерака нема сми най-много да се утрепеш а и като покарам някоя кола на 2-3 години и разбирам колко съм далече от истината достатъчно е да се кефиш че 10 +годишните ни аудита се държат пилично и вървят добре за парите си :birthday:

1."Нашите" табла също са "дигиатални" т.е получават импулс от датчик на Хол в скоростната кутия.Според мен разликата се получава от твърдоста на пружината която връща стрелката на скоростомера.

2.Гумите нямат никакво значение за това какво показва климатроника и какво скоростомера.Те ползват един и същ импулс.

Редактирано от radostin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1."Нашите" табла също са "дигиатални" т.е получават импулс от датчик на Хол в скоростната кутия.Според мен разликата се получава от твърдоста на пружината която връща стрелката на скоростомера.2.Гумите нямат никакво значение за това какво показва климатроника и какво скоростомера.Те ползват един и същ импулс.
По точка 1 съм напълно съгласен относно пружинатаПо 2 не си прав сега не ми се търси калкулатор за гуми но със сигурност влияят на показанието на таблото :birthday:По точка 1 съм напълно съгласен относно пружинатаПо 2 не си прав сега не ми се търси калкулатор за гуми но със сигурност влияят на показанието на таблото :respekt:Ако можеше\спирачните апарати :hilezh: \ сложи едни 13-ки 175 х 65 и ми кажи дали гумите нямат влиятие :birthday:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера на гумите (по-малки) влияе дотолкова, че ако се движиш с 100км/ч например по показания на километража, реалната скорост ще е по-малка с 5-10км/ч в зависимост от размера гумите (има калкулатор за гуми с който може да се провери). Така, че при 200км/ч примерно тази грешка ще е 2х или 10-20км и т.н. Просто реалната скорост ще е по-ниска от тази на таблото. Отделно километража има грешка около 5% (показва винаги по-малко за да са спазени пътните ограничения на скоростта). Ако се сметнат всички тези фактори може да се окаже, че грешката в показанията е доста по-голяма (естествено ако се ползват по-малки гуми). Това също води до грешно отчитане на дневния и общия километраж - променя се отчетения спрямо реалния разход на гориво например. Затова завода производител дава точно какви размери трябва да са гумите. Друг показател е и максималната скорост, която дава производителя. Тя реално е гарантирана при определени условия и затова е възможно колата да вдигне повече от това което дава производителя, но не много повече. Естествено ако е много голям наклона и предавателното число на скоростната кутия позволява без да влиза в червения сектор оборотомера (и попътен вятър :hilezh: ) може да вдигне и 10-15км/ч повече.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, усрахме на колегата темата, предлагам който иска да продължи да спори да отвори нова тема.

А за разходите, на колегата мога да му кажа да събере и усредни разходите на колегите с еднакаквите двигатели и така ще има някаква представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blackey: Абсолютно си прав! Правиме си вятър на ушите, опаа на клавиатурите :blackey: Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:2gunsfiring_v1: Абсолютно си прав! Правиме си вятър на ушите, опаа на клавиатурите :)

Абе то е така ама се мойте коли харчат най - много и въвят най - малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли доволен от 2.3-то?

Какво да ти кажа още не съм на 100% изтествал колата по мойте разбирания.

Все пак от 0 до сто дано куатрото да го спъва иначе отврат.(за 136к.с.)

Подръжка на 100км добре НО на 3000 оборота страшно много.Мощност на 5 при 100 и газ до ламарината като вектра 1.6 м.и.

Трябва непрекъснато да сваляш предавки.

Отлично поведение в баири.

За сега толкова.

А другото го казах по скоро от това че всички малко послъгват за вървеш и разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишното ми Ауди 100 беше 2.3Е и вървеше много добре, но не беше куатро и нямаше климатик. Двигателя беше много еластичен и дори от 70км/ч на 5-та пак набираше много добре. Разхода и беше нормален като за такъв мотор 11-12/100 бензин градско (тогава задръстванията не бяха толкова големи като сега) и около 8/100 при 120-130 скорост извънградско. На газ около 2л повече гореше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина темата се разшири много,като 4ета си мисля 4е карам по разли4на кола,моята е 100 ц4 2.0 16 в ,върви прили4но,не сум вдигал пове4е от 180-190 не сум излизал на магистрала още с нея ,но си я усещам 4е ще напълни километража,темата беше за разхода колата си върви колкот си я натискаш но и си горииии,зимата не съм я заси4ал то4но но мисля 4е е не по малко от 15 градко на куси рразтояния ,обективен сум ,как си сваляте толкова разхода не знам ,колата не карана само на бензин няма и не е имала газово,мисля 4е трябва да я карам пак на диагностика въпреки 4е нямам никакви пороблеми с двигателя засега :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина темата се разшири много,като 4ета си мисля 4е карам по разли4на кола,моята е 100 ц4 2.0 16 в ,върви прили4но,не сум вдигал пове4е от 180-190 не сум излизал на магистрала още с нея ,но си я усещам 4е ще напълни километража,темата беше за разхода колата си върви колкот си я натискаш но и си горииии,зимата не съм я заси4ал то4но но мисля 4е е не по малко от 15 градко на куси рразтояния ,обективен сум ,как си сваляте толкова разхода не знам ,колата не карана само на бензин няма и не е имала газово,мисля 4е трябва да я карам пак на диагностика въпреки 4е нямам никакви пороблеми с двигателя засега :-)

За мен 15 в сф са и много и нормално завивиси колко висиш.По меродавно ще ти е извън сф да я засечеш.Аз така правя и 17 газ не се почувствах добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е наред колата.Аз за градско не мога да коментирам защото софииското градко няма нищо общо с бургаското,но за извънградско максимума който сам постигал е 14.5/100 при зверско каране и включен климатроник.За коледа ходих до Будапеща и при 120-130 км/ч само магистрали ми даде 11/100 газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е наред колата.Аз за градско не мога да коментирам защото софииското градко няма нищо общо с бургаското,но за извънградско максимума който сам постигал е 14.5/100 при зверско каране и включен климатроник.За коледа ходих до Будапеща и при 120-130 км/ч само магистрали ми даде 11/100 газ

Колега все пак ти не си 4х4.Имам едно питане към теб понеже си същия мотор как е колата като старт и ускорение.Щото при мен единствено на 3 - та те натиска за седалката иначе не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като чета коментарите си мисля че карам друга кола ,защото на мойто а6 2,0 16v разхода му е доста по на долу - брах много ядове с тази кола и след 2 години ходене при "разбирачи" и вложени доста пари една част ,от които на вятъра и накрая един човек любител на марката ауди от този форум казва се Пепи "buzzi" така ми настрои колата че не мога да я позная става въпрос за вървене и разход ако искате вярвайте понеже така се случва да карам комбинирано градско извън градско 50% на 50% средният разход сега през зимата ми е 10л на 100км плюс минус 0,5л засичам я от капачка до капачка извън градско карам с 120-160км/ч колата не е имала агу,има няколко важни момента по този мотор , които колегата Пепи "buzzi" ги извади от руския форум и нещата се оказаха не чак толкова сложни е доста се потруди за което съм му много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега все пак ти не си 4х4.Имам едно питане към теб понеже си същия мотор как е колата като старт и ускорение.Щото при мен единствено на 3 - та те натиска за седалката иначе не.

Тази кола във никакъв случай не е адската бегачка с невероятния старт.Дори мога да кажа че до 120 км/ч е тромава,но след това идва удоволствието.Определено петака е за дълъг път.В града кефа е, че на 5-та върви със 50км/ч и като и дадеш газ поема.Куатрото сигурно я спъва още.Дори и само с предно трябва доста жестоко отношение към колата за да и пропищят гумите.На този модел куатрото е екстра само на сняг.За мен е истинско удоволствие да карам петака всеки ден и мисля че няма да я сменя за кола с по-малко цилиндри.

П.С. Не мога да сравнявам тази кола с Опел.Просто няма база за сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8,5 на дълго и 10,5 градско- бензин

Аха!!!! ТОЧНО!

А ако мноо, ама наистина мноо, се запънеш на извънградско мое уеко под 8/100 да паднеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11/100 дълго (100-120км/ч)

13/100 дълго (с настъпване)

14-16/100 градско

става дума за LPG, бензин градско около 13/100 , за дълго нямам впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моята 6ца харчи 16/100 градско...изяънградско не съм я пробвал още, че я купих скоро... аз даже си мислех да пускам тема да питам ама вие ме изпреварихте. Дайте коментар за моята нормално ли е 16/100. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за колата дето е под юзернейма ти най-отдолу не ми се струва да е много нормален този разход. Виж какви са данните по каталог, а предполагам и други колеги ще се изкажат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...