Jump to content

Ауди 100-Разход на гориво


borkata23

Recommended Posts

Здравейте колеги, реших да мина на малко по висок клас Ауди. Затова моля хората който карат Ауди 100 2.0 с различните мотори 116"коня" и 140"коня" бензин да споделят разхода си. Аз мисля да слагам и газ, така че ако споделите и за такъв разход ще ви бъда благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

здравеи колега моята красавижца е 100 92 г ,2.16 V 136 КС карана е само на бензин,засичах е лятото ,градско каране ,само на куси разтояния,с включен климатроник -14.6 л ,извънградко при умерено каране с клима ,може би е малко под или около 10 лЗдравейте колеги, реших да мина на малко по висок клас Ауди. Затова моля хората който карат Ауди 100 2.0 с различните мотори 116"коня" и 140"коня" бензин да споделят разхода си. Аз мисля да слагам и газ, така че ако споделите и за такъв разход ще ви бъда благодарен.
дравеи колега моята красавица е 100 92 г ,2.0 16 V 136 КС карана е само на бензин,засичах е лятото ,градско каране ,само на къси разстояния,с включен климатроник -14.6 л ,извънградко при умерено каране с клима ,може би е малко под или около 10 л
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!Аз съм със А6 2000 115к 95г.На гас съм.Гр 12-13 Иг 8.5-9.5 на100.Двигателя е малко слаб за това купе,зависи какъв стил на каране имаш.Без проблемен ДВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм засекъл следният разход на бензин(газ нямам):

градско в момента - зимата де, щото я имам от октомври: около 12/100

извънградско:

при скорост 90-100 - около 7.5 - 8/100

при скорост 130-140 - около 9/100

п.п. двигателя е AAD 115 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 1995Г.2.0 16в.ACE мотор 140 кс.

Засечен разход на газ,зимата:

градско,предимно на къси разтояния,4-7км-между 14-16л.

Извън градско-90-110~9

120>около 10.5,при по-високи скорости,от порядъка на 150-170 ми е давало14л

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE

газ градско 10,5л

газ извънградско -7.6л

това е когато реша че не ми трябва резак, тоест настроя газовата така че мощноста е като на 100кс, по бавно набира и т.н.

иначе е 13.5-15.5 газ градско и 10.5-11.5 извънградско

на магистрала с 140км/ч разхода е 11л

на магистрала с 240км/ч разхода е 18-20л

разбира се всички стойности са относителни за този автомобил, всеки от колегите има различен разходи зависещи най вече от стилът на каране, газта която зарежда, и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е 2.0Е двигател AAD 115к.с. и е на газ с обикновено АГУ:

градско 12-13/100 лятото с 50% климатик и до 15/100 зимата в големите задръствания :P и маршрут 20км в едната посока

извънградско лятото 9/100 с климатик 50% и 10/100 с климатик 100% при средна скорост 120-130км/ч

извънградско зимата 9/100 без климатик и средна скорост 120-130км/ч

Всички замервания съм правил при зареждане пълно/пълно на бутилката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE

газ градско 10,5л

газ извънградско -7.6л

това е когато реша че не ми трябва резак, тоест настроя газовата така че мощноста е като на 100кс, по бавно набира и т.н.

на магистрала с 240км/ч разхода е 18-20л

разбира се всички стойности са относителни за този автомобил, всеки от колегите има различен разходи зависещи най вече от стилът на каране, газта която зарежда, и т.н.

240 ама на трупчета :hilezh: тоя мотор с огромна мъка прехвърля 200 реални и то на бензин и такъв разход нямаш щот не ги дигаш тия километри :hilezh:

115 кс е с 2-3 литра по-икономичен 16 пък върви доста по-добре разход 17-18 за софия си е добър и идеята на газ за 16- вто не е особено добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

240 ама на трупчета :hilezh: тоя мотор с огромна мъка прехвърля 200 реални и то на бензин и такъв разход нямаш щот не ги дигаш тия километри :hilezh:

...и то монтиран на купе. 100-тицата е бая по-тежка.

Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

240 ама на трупчета :hilezh: тоя мотор с огромна мъка прехвърля 200 реални и то на бензин и такъв разход нямаш щот не ги дигаш тия километри :hilezh:

115 кс е с 2-3 литра по-икономичен 16 пък върви доста по-добре разход 17-18 за софия си е добър и идеята на газ за 16- вто не е особено добра

колега нямаш никакъв проблем, слагаш 100лв на масата и тестваме и на газ и на бензин си пълни 240км на равно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нямаш никакъв проблем, слагаш 100лв на масата и тестваме и на газ и на бензин си пълни 240км на равно

А аз имам друго предложение купи си нови уреди на таблото щото тея твойте малко прувеличават пък и ще ти излезе по тънко като пари нали ще имаш да ми даваш 100лв :respekt:

Виж съвсем сериозно радвам се че ти харесва колата ти и ти се струва бърза но бъди реалист това което казва е непостижимо в твоята комбинация -масивно купе-4 цилиндров мотор с относителноо малък въртящ момент и къси предавки на 240 км оборотите са нещо от сорта на 8500-9000 :flipoff: ти да не си F1 бе брат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в едно си прав че всички уреди дават отклонение и може и там да е грешката. но тъй като сигурно повечето от нас нямат специализирана техника да си измерят реалната скорост се позоваваме на това което ни пише по километражите. на мен ми ги пълни и на газ и на бензин, вярвам на това което виждам и го казвам съвсем добросъвестно че колата си пълни километража.

това колко е реално като се има предвид отклонението немога да кажа.

а колега ако си мислиш че ще запазиш стоте лева грешиш :D , щото все пак ще се качиш при мене и ще видиш колко показва километража, това което е реално (180 или 260 :respekt: ) това не влиза в уговорката :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[

а колега ако си мислиш че ще запазиш стоте лева грешиш :D , щото все пак ще се качиш при мене и ще видиш колко показва километража, това което е реално (180 или 260 :respekt: ) това не влиза в уговорката :D

Моето предложение е друго само е желателно да е сухо намираш подходяща отсечка на която предполагаш че дигаш 240 и аз карам зад теб и ако се окаже че можеш да увеличиш дистанцията от мен признавам дигаш 200+ не се притеснявай само 115 кс съм умрел дизел :D

Да ти кажа чесно моята на равно не съм я виждал да показва повече от 210 дори и на челна стойка ама това е защото дига 190 по книжка :flipoff: + че километража ми е дигитален а твоя май ц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата със 100цата ако дигне повече от 220, ще го повозя с 250 за награда ...после цял живот ще кара с не повече от 130 :respekt:

готов съм да му взема и топла супичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[

а колега ако си мислиш че ще запазиш стоте лева грешиш :D , щото все пак ще се качиш при мене и ще видиш колко показва километража, това което е реално (180 или 260 :respekt: ) това не влиза в уговорката :D

Моето предложение е друго само е желателно да е сухо намираш подходяща отсечка на която предполагаш че дигаш 240 и аз карам зад теб и ако се окаже че можеш да увеличиш дистанцията от мен признавам дигаш 200+ не се притеснявай само 115 кс съм умрел дизел :D

Да ти кажа чесно моята на равно не съм я виждал да показва повече от 210 дори и на челна стойка ама това е защото дига 190 по книжка :flipoff: + че километража ми е дигитален а твоя май ц

еййййй ама не се предаваш докато не се опариш :D

съгласен съм и на твойто предложение и за да не те боли после за 100те лева толкова ще ги изпиеме заедно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе,ще напиша,само,че с мойто ACE съм вдигал и над 200,на бензин,и за по достоверно пред мен се движеше един познат с БМВ 535,че ме изяде си признавам,ама около километър се движихме един зад друг,и след като се видяхме си споделихме скоростите,оказаха се еднакви,.....Значи дали са верни или не километражите показва200км/ч,а ся ако ша викаме мерки и теглилки,и тем подобни,може и друго да покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еййййй ама не се предаваш докато не се опариш :respekt: съгласен съм и на твойто предложение и за да не те боли после за 100те лева толкова ще ги изпиеме заедно. :flipoff:
Виж няма как да се предам защото много рядко се изказвам неподготвен :D освен това по няква случайност съм имал досег с точно тоя тип мотор на 3-4 болида + че даже съм имал такъв 2 год. само че на пасат \същия е мотора само дето е напречно а не надлъжно и абривиатурата ми е 9А\ и така Освен това много бих се радвал ако тази скорост за която твърдиш че постигаш по километраж де е вярна защото ауди радва само дето тоя резултат е постижим само / 2.2 S4 Turbo на 100-ца а твоя не е такъв което ми напомня че още не си черпил :DМожеше още най-много 10 км по нанадолнище :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя дзвер както е на снимката климатроника показва 210 значи под 10 км бяга но уредите са дигитални и карам с точния размер гуми ако не се лъжа ваште табла са аналогови и вероятно разликата е по-голяма в точността

Бах сега като се замисля на едно спускане ми показа 225 за момент не видях на таблото колко щот некъв гей тръгна да изпреварва със 120 :bia:около ябланица на магистрала Хемус.

Ама да ви кажа чесно ми мина мерака нема сми най-много да се утрепеш а и като покарам някоя кола на 2-3 години и разбирам колко съм далече от истината достатъчно е да се кефиш че 10 +годишните ни аудита се държат пилично и вървят добре за парите си :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кво е това дето толкова те кефи,питам за тези 2-3 годишните коли?

Аз на мойто като му гледам къде му отива обортомера при 110 много се смънявам в 240 те на колегата.

Аз не съм го тествал колко може но според мен повече от 160,170 трудно ще направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помоща, вече се спрях на колта която искам. Така че някой ако има такова чудо за продан да казва Ауди 100/А6; 2.0; Мощност - 115 к.с. бензин, след 1994г, с климатроник. Очаквам вашите предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойто като му гледам къде му отива обортомера при 110 много се смънявам в 240 те на колегата.

Аз не съм го тествал колко може но според мен повече от 160,170 трудно ще направи.

Ами по каталог на пета с 1000 оборота си с 39км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...