Jump to content

Ауди 100-Разход на гориво


borkata23

Recommended Posts

Свалих до 12.8 / 100 в града! Брей, докога ли ще пада? Дали ще ми даде накрая минсов разход ))))

Здравейте, моята кола е Ауди А6 Авант Куатро 16V 2,0 АСЕ двигател и харчи 12,8/100 градско по околовръстното шосе на София /от Бистришко шосе до Пушкин/, а извънградско е около 8/100 при около 120км./h, комбинирано е около 10-11/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ACE

газ градско 10,5л

газ извънградско -7.6л

това е когато реша че не ми трябва резак, тоест настроя газовата така че мощноста е като на 100кс, по бавно набира и т.н.

иначе е 13.5-15.5 газ градско и 10.5-11.5 извънградско

на магистрала с 140км/ч разхода е 11л

на магистрала с 240км/ч разхода е 18-20л

разбира се всички стойности са относителни за този автомобил, всеки от колегите има различен разходи зависещи най вече от стилът на каране, газта която зарежда, и т.н.

axaxaxaxa по голяма глупост не бях чувал - АСЕ мотор на магистрала с 240км/ч

ти да не караш на марс ве пи4????

АСЕ дори и при свободно падане нема да ги дигне тия 240, злееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее!

п.с. И се научи да членуваш!

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотора е малко по различен но си заслужава да се види Аудито е 100 92г. седан http://vbox7.com/play:f5cc5aa7

Редактирано от mladen99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата със 100цата ако дигне повече от 220, ще го повозя с 250 за награда ...после цял живот ще кара с не повече от 130 :hilezh:

готов съм да му взема и топла супичка.

Колега,аз съм със същия двигател( 100-ца,2,0 16V).Вдигал съм 220 км. на бензин,можеше и още,но ме хвана шубето,защото магистралата беше неравна и колата беше неустойчива.На газ есента вдигнах 200 без проблем.Относно грешката на километража-колкото е по висока скоростта толкова и грешката е по-голяма.При 220-230 км./час грешката е от порядъка на 12-15 км.

Редактирано от peter66
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

AUDI 100 2.0 16.V -върви прилично ,над 120 супер,вдигал съм много пъти 200 км ,и то на път кудето не е много уд4но ,само за проба ,ще вдигне и 220 със сигурност,за 240 не знам ,но на магистралата може би,колата си върви супер ето и снимка ,ако някои иска ще я снимам и с 220.да добавя че много върви но и гори ,в града на къси разстояния около14-15 с клима,извън с 140-160 може би е над 15

post-8331-1212753121_thumb.jpg

Редактирано от mirko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUDI 100 2.0 16.V -върви прилично ,над 120 супер,вдигал съм много пъти 200 км ,и то на път кудето не е много уд4но ,само за проба ,ще вдигне и 220 със сигурност,за 240 не знам ,но на магистралата може би,колата си върви супер ето и снимка ,ако някои иска ще я снимам и с 220.да добавя че много върви но и гори ,в града на къси разстояния около14-15 с клима,извън с 140-160 може би е над 15

220 уви, колега, няма да вдигне! извънградско със 140 си на максимален въртящ момент ~4500 оборота и не е чак толкова зле разхода -за пример - Варна-Шумен - 90км - 30 мин. изгорих А95 за 30 лв. което въобще не е много с оглед на високите обороти, които поддържах. поне при мене е така...

възможно ли е Л сонда да ми е за смяна, при положение, че разхода не ми е завишен? (извинявам се, знам че въпросът е тъп)

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам колата- А6 Ц4 2.0 16в от 3 седмици-в града я засякох....13 на 100(без "стъпка") малко множко ми се вижда,но.......

да ходя ли на диагностика и къде в Пловдив :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега Дафил, с този разход треа да черпиш, а не да ходиш на диагностика, можеше също да попрегледаш тази тема, има доста написано - и от мен, и от други колеги със същия мотор. Ай наздраве!!!

p.s. При мене със същия мотор + quattro в София е около 15 разхода. Извънградско е 9 или 10 в зависимост от това дали съм с климатик или без. Твоят градски разход е съвсем във нормата. Друг е въпроса, че ако не си ходил на диагностика откак си я взел, няма да е зле да отидеш - да си каже, ако някъде я боли...

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта харчи около 12л./100км. газ извънградско при скорости между 120-150км/ч тук-таме 180.

Градско съм стигал до 17л./100км. иначе около 15-ка.

Газовият ми инжекцион е някакъв измислен "Бардолини" но колата си върви все едно е на бензин.

Нямам климатик.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

на метан верно може да изхарчи 11/100 лв :flipoff: аз съм с ACE и на градско и извънградско все 14 ама ми развален потенциометъра на бош към дебитомера и малко куца работа. А иначе за метана харчи 10 на лв на 100 километра при цена на метана 1.39. Ако някой нещо го интересува за метанова уредба на този двигател да пише на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE 100 C4 Avant Quattro - 17градско,12 селско/ГАЗ :hilezh:

Колеги стига с тоя разход бе, който не иска да му харчи колата да си купи ренде или пижо. Ей таман пристигам във Варна от София и разходът, при абсолютно нормално каране (90-110) и 3та предавка при изпреварване, е 41 литра за 490 километра, което прави 8,3. Мисля, че е доволно прилично за този клас (без оглед на факта, че градският разход е почти двоен), все пак старата ми кола ситроен ЗХ 1.4 без quattro® :) харчеше 7 докато след 140 км/ч пукаше я глава, я прегряваше, я клапан кривеше. А ц4 хем държат на издевателства, хем са сравнително поносими откъм цени по поддръжка.

п.с. преместено в нова тема

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стига с тоя разход бе, който не иска да му харчи колата да си купи ренде или пижо. Ей таман пристигам във Варна от София и разходът, при абсолютно нормално каране (90-110) и 3та предавка при изпреварване, е 41 литра за 490 километра, което прави 8,3. Мисля, че е доволно прилично за този клас (без оглед на факта, че градският разход е почти двоен), все пак старата ми кола ситроен ЗХ 1.4 без quattro® :hilezh: харчеше 7 докато след 140 км/ч пукаше я глава, я прегряваше, я клапан кривеше. А ц4 хем държат на издевателства, хем са сравнително поносими откъм цени по поддръжка.

п.с. преместено в нова тема

Тоя разход за който говориш 8.3 е абсолютен рекорд! Незнам за теб но аз немога да карам пенсионерската :)

Разхода, който сам написал е абсолютно реален, а това че Ц4 държи на издевателства съм съгласен.

ПП: Винаги съм си задавал въпроса защо французите слагат лампа за температурата на водата(антифриза)?!?

Тая лампа видиш ли я да свети на френски автомобил значи вече е късно и си за ремонт (в най-добрия случай) :hilezh:

Редактирано от SG mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя разход за който говориш 8.3 е абсолютен рекорд!

Забравих да кажа, че след В. Търново не съм изключвал климата. Гордея се, хубаво е да си рекордьор!!! :)

п.с. Забравих и да кажа, че с 41-те литра (100лв.) излях и една STP Fuel Injector Cleaner. Възможно е и заради нея да е намалял разхода малко, но е факт, че след нея колата си тръгна значително по-добре. (Друг е въпроса, че със сигурност тия добавки не са много полезни за ДВГ-то, в дългосрочен план. :hilezh: )

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стига с тоя разход бе, който не иска да му харчи колата да си купи ренде или пижо. Ей таман пристигам във Варна от София и разходът, при абсолютно нормално каране (90-110) и 3та предавка при изпреварване, е 41 литра за 490 километра, което прави 8,3.

при такава скорост и аз съм имал разход под 9 литра на 100 км, но не съм го засичал съвсем точно, така че ми се вижда съвсем нормално.

преди седмица ходих до морето и по магистралата под 150-160 почти не съм падал....и не ми се мисли тогава какъв е бил разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стига с тоя разход бе, който не иска да му харчи колата да си купи ренде или пижо. Ей таман пристигам във Варна от София и разходът, при абсолютно нормално каране (90-110) и 3та предавка при изпреварване, е 41 литра за 490 километра, което прави 8,3. Мисля, че е доволно прилично за този клас (без оглед на факта, че градският разход е почти двоен), все пак старата ми кола ситроен ЗХ 1.4 без quattro® :wall: харчеше 7 докато след 140 км/ч пукаше я глава, я прегряваше, я клапан кривеше. А ц4 хем държат на издевателства, хем са сравнително поносими откъм цени по поддръжка.

п.с. преместено в нова тема

В общи линии, и на мен ми е подобен разхода с тая скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии, и на мен ми е подобен разхода с тая скорост.

Значи зависи от задволанното устройство. АСЕ наистина може да бъде култивиран. Съотношението разход/удоволствие е в негова полза.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...