Jump to content

как загрява вашият автомобил?


stanislavM

Recommended Posts

Здравеите,във форума съм нов и бих желал да задам един въпрос.

От скоро карам дизелова ,,Аудиенция,, преди това имах бензинка та въпроса ми е колко бързо загряват вашите автомобили защото при мен е мъка голяма.

За десет км. достигам не повече от 55-60 градуса.

Благодаря Ви предварително и да знаят всички че в дизела е истината :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и да знаят всички че в дизела е истината :dance:

Абе не знам къде точно е истината ,ама днеска мой комшия му се ревеше човека - на пасатора /дизел /лето 95

главата му спукана на 2 места. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам къде точно е истината ,ама днеска мой комшия му се ревеше човека - на пасатора /дизел /лето 95

главата му спукана на 2 места. :zustimm:

Е и? :)

Преди 2 месеца докараха един пасатор 1.9ТДИ АФН 97мо лето от германия, на 412000км (истински:o Двигателя мъркаше като коте! Докаран на собствен ход, без да изхарчи грам масло или вода!

Да не говорим за частни случаи, нема сисъл!

По темата:

Моята загрява нормално за ТДИ, което ще рече бавно за моя метаболизъм! :dance:

Сутрин при -10 трябва да мина 5-6км. за да загрее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и това щото е дизел, нали. Аман :rolleyes:

За кое говориш, колега?!

Форума не предлага телепатична функционалност!

Ако искаш да се включиш читаво в разговора, бъди по-изчерпателен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с АФН.

При -19 градуса, загря до 90 градуса за около 15 мин. (от Х.Димитър до Г.Богров)

При нормално каране из задръстванията при температура до към -10 - загрява до 90 градуса пак там - за около 10-15 мин.

Съществен момент е, че дизелите (поне при АФН е доста осезаемо) - трудно качват температура на празен ход.

П.С. Тъй като казваш, че качва до 60-70 градуса - сигурен ли си, че датчика(на таблото) ти е в изправност ? - защото това е другия вариант (при положение, че термостата ти е изправен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята е така, бавно загрява. 70 гр. за около 1 час каране.

термостат за смяна! Честито - 20лв! :rolleyes:

Аз също съм с АФН.

При -19 градуса, загря до 90 градуса за около 15 мин. (от Х.Димитър до Г.Богров)

При нормално каране из задръстванията при температура до към -10 - загрява до 90 градуса пак там - за около 10-15 мин.

Съществен момент е, че дизелите (поне при АФН е доста осезаемо) - трудно качват температура на празен ход.

П.С. Тъй като казваш, че качва до 60-70 градуса - сигурен ли си, че датчика(на таблото) ти е в изправност ? - защото това е другия вариант (при положение, че термостата ти е изправен)

Мда. На мен при -10, -15 ми загрява от Редута до Сточна гара (Лъвов Мост). около 5 км. или 15тина мин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI,AFN-загрява по код 51 до 90 градуса за 5-6 км градско,а по табло като стигне70-80 градуса климатроника автомат увеличава парното и тогава сстрелката замръзва за няколко минути и после и тя прави 90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И другаде съм го писал - покарай си 10-15 мин. колата из града след студен старт. После отваряш капака на двигателя и пипаш долния маркуч на радиатора. Ако е леден - вс. е ОК. Ако е леко загрял, а стрелката не е стигнала 80 градуса има проблем! Термостат, датчик или по таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........Да не говорим за частни случаи, нема сисъл! ..........

Твоя случай е частен, половината дизеляци са италианки -какво искаш от жабарите. На В4 Авант достига 90 градуса след 8-10 км средно задръстване. На А3 1.9 ТДИ също толкова от Люлин до Джеймс Баучър в големите студуве не достига даже 90

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корсо: на баба му злата шурея и, бил пукнал главата на мотора, ма нали била дизел, за това се пукнала, не за друго.

не ставаш за телепатка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI,AFN-загрява по код 51 до 90 градуса за 5-6 км градско,а по табло като стигне70-80 градуса климатроника автомат увеличава парното и тогава сстрелката замръзва за няколко минути и после и тя прави 90.

Точно така!

Твоя случай е частен, половината дизеляци са италианки -какво искаш от жабарите. На В4 Авант достига 90 градуса след 8-10 км средно задръстване. На А3 1.9 ТДИ също толкова от Люлин до Джеймс Баучър в големите студуве не достига даже 90

И моята е талянка! :blink:

Ма горния случай, точно се покрива с моя!

корсо: на баба му злата шурея и, бил пукнал главата на мотора, ма нали била дизел, за това се пукнала, не за друго.

не ставаш за телепатка

Баце, твоето чуство за хумор ми е толко неясно, че направо се шашкам!

Не ми се случва, често, да не кажа - никога, да не разбирам нечие чуство за хумор! :blink:

Я, местен! :blackey:

И ти ли бе?! :blackey:

Станахме поне 10 вече! :hilezh:

Май е време за пийенйе и йедйенйе у местна кръчма! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес нов рекорд от младост до овча купел по околовръстното-един час каране едвам достигна 80градуса.

Термостата го смених миналата седмица. Вече незнам какво да я правя :)

Каса :2gunsfiring_v1: и мезе подобаващо за напитката за този които ме отвори какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те кът разберът, че сме се събрали, че дойдат сами от ст. град! :2gunsfiring_v1:

94 през фестивална да го пускат викам

тематично:

начи аефена му треаха 5-6 км, ма си зависи от вниманието към десния педал (не е шемал)

са с пумпето малко по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те кът разберът, че сме се събрали, че дойдат сами от ст. град! :2gunsfiring_v1:

Че и от околните градове! (Не слагам емотикон, що'т съм сериозен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...