Jump to content

Датчик - предупреждение за антифриза


GiN

Recommended Posts

Днеска, нямаше кво да правя и се почорках малко с тая работа. Проверих старата ампула дали работи, оказа се здрава, не е развакумирана. При тестовете обаче установих, че проблема идва от МАГНИТА в поплавъка. Явно след толкова години е загубил от полето си /размагнитизирал се е/ и не успява да задейства ампулката всеки път. Установих също, че "датчика" трябва да бъде поставен с ампулката към купето/да гледа назад/, тогава сработва по-добре. Ампулата е от същата страна, на която е и прореза на буксата

dsc01614jd2.th.jpg

Сигурен съм, че при ново казанче няма да има значение как ще е завъртян датчикав леглото му, но при нашите дъртаняни :) явно има значение...

Някой, ако има идея как да намагнитизирам пак магнитчето в поплавъка да сподели. :rolleyes:

За по-сигурно ще си купя и една нова ампулка, но ще е следващата седмица...сигурно.

Браво разкрил си една мистерия на Audi. Наистина дупка на казанчето имам, инсталация имам, а датчик нямам. Колкото Audi загледах повечето бяха така. Преди време бях пазарил едно казанче с датчик за 15 лева от една морга (но небеше като моето и не го взех) откъде да знам да му искубна само датчика!!

Този датчик имали номер какво да кажа като го търся в магазина?

Редактирано от Zhivko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...
На около три пръста оставаща течност

Ей,батка скоро имах проблем с щуцера на главата от към парното.Купих си но не се се оказа пукнат и смених само гуменото уплътнение.Направи ми впечатление ,че нищо не ми сигнализира на таблото ,че казанчето е празно!Имам датчик на казанчето,а не сигнализира.....!Погледнах но не видях поплавък.Искам да питам :АКО МОТОРА ЗАПОЧНЕ ДА ПРЕГРЯВА ИМА ЛИ ВКЛюЧЕНА ЗВУКОВА СИГНАЛИЗАЦИЯ?Защото и зумера ми не работи... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На около три пръста оставаща течност

Колега буксата на този датчик каква е на цвят,защото под казанчето имам една свободна букса(черна с розов пръстен),а на самото казанче няма датчик :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такава е буксата, черна с розов държач. Според мен казанчето ти е сменяно и са сложили такова без датчик. Замости двата кабела на буксата и запали колата, трябва до 30 сек. да почне да ти мига лампата за водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такава е буксата, черна с розов държач. Според мен казанчето ти е сменяно и са сложили такова без датчик. Замости двата кабела на буксата и запали колата, трябва до 30 сек. да почне да ти мига лампата за водата.

ОК,благодаря ти,значи трябва да си търся датчик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето какво си купих преди почти месец

17022009004.th.jpg

17022009002.th.jpg

17022009001.th.jpg

само дето още не съм намерил време да го монтирам.

Сещам се да питам обаче, някой знае ли защо заличават номерата на частите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

струва ми се подходящо да питам - значи като завъртя ключа на контакт и перката на радиатора отпред започва да работи без да спира - съответно като запаля никакъв пазен ход т.е. трябва да си поддържам газ иначе гасне и това докато позагрее - същото е и със свалена букса от моторчето за празен ход - т.е. там никакъв сигнал, иначе уреда за темп. на таблото показва вчрно ?

та къде е проблема бтв това се случи след като протече вътре парното и разглобих всичко да го сменя , в разглобено състояние пробвах дали няма да текне новото :bia:, всичко беше нормално , а като сглобих ето този проблем ПОООмощ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=7802...amp;#entry78871

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=8903&mode=linear

Това на прима виста,

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=si...mp;aq=f&oq=

това по-задълбочено

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=4763&hl

това за обща култура. Толкова по първия проблем.

За втория относно тихите обороти, дай още инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се да питам обаче, някой знае ли защо заличават номерата на частите?

Не знам колега аз пазарувам от едно магазинче в люлин там сивия датчик пак си беше 25 лева и номерът му беше заличен. Като питах продавача ми каза че били оригинални датчици обаче трябвало нещо като лиценз или не знам си там точно какво за да ги продават и за това и триели номерата. А бе някаква пазарна политика :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, явно там ще търся проблема.

ами другия проблем стана заедно с първия - като запаля колата и ако не държа газта натисната с което да държа обороти , в момент акойто пусна и си загасва ...

опитах се да разхлабя възможно максимално (преди да започен да съскат.е. да диша) болта за регулиране от клапата и така като поработи 2-3 мин. двигателя започна да не гасне ама е мъка, а и не съм пробвал какво ще стане като загрее, вероятно тогава ще държи високи обороти...

пробвах като откачих кабелите на регулировката за празен ход (онова прословуто моторче, което при мен е в кондиция) но няма промяна с което си мисля че е възможно ако датчика за температура си мисли че колата е на 120 гр. и върти бясно перката , то да не пуска сигнал на моторчето защото да няма какво да се регулира т.е. да си мисли че въздуха е достатъчно, но като се занимая с темп. датчик ще видим, може всичко това да са глупости ама в 1.00 ч толкова :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Този датчик, който трябва да смениш се намира на радиатора и няма нищо общо с датчика, който дава инфо на ЕКУ-то.

Нека някой запали вместо теб, а ти почукай с нещо /дръжка на отверка/ по моторчето, дано да е заседнало и проблема да е от там, че инак става дебела... Кажи какво е станало та да знаем в коя посока да умуваме.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпковия мотор го свали и го изчисти, ако и тогава не се оправи купуваш нов :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Ето какво си купих преди почти месец

17022009004.th.jpg

17022009002.th.jpg

17022009001.th.jpg

само дето още не съм намерил време да го монтирам.

Сещам се да питам обаче, някой знае ли защо заличават номерата на частите?

Ми ти какво искаш да ти напишат рецептата на КОКА-КОЛА ли ! :lol: Идват хора от Англия за една седмица поставят си контролерите и преди да си заминат заличават номерациите на интегралите.Това видях във фирмата в която работя.Нали се сещаш че това може да са интегралки по по 5 лев единия ,но ако го поръчаш от тях струва 500 ойро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Днес не издържах и издърпах буксата на датчика на казанчето за антифриза и не сигнализира на таблото..................после реших да късирам с кабел двата края на буксата и пак не сигнализира?Къде е проблема бат Ждин? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като дадеш двете крачета на късо, трябва да запалиш и да изчакаш 30 сек-1мин. Ако и тогава не сигнализира, значи проблема най вероятно е в таблото, в самия чек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като намалее течноста в казанчето трябва ли да свири зумера или само лампа светва и колко от нивото трябва да падне за да получа индикация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като дадеш двете крачета на късо, трябва да запалиш и да изчакаш 30 сек-1мин. Ако и тогава не сигнализира, значи проблема най вероятно е в таблото, в самия чек.

Пуснах едно мостче на буксата ,но не сигнализира тая лампа.Чек нямам,явно е нещо по таблото или кабелите до него.Не ми работи зумера обаче ,може да имат обща пътека там в таблото ,примерно масата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...