Jump to content

Няколко въпроса за кражби на автомобили


victorn

Recommended Posts

Вчера ми откраднаха колата - Ауди А6, C5, 1997 година. Та ми стана интересно как точно протича процеса на крадене на една кола, етапите от начало до край - дали се прави предварително проучване или просто крадеца си харесва нещо на момента. Но да започна с мойта историйка: Колата е купена преди два месеца от Германия - лично ходих да се занимая с тази задачка и мисля, че си харесах много добре запазен автомобил. В началото на годината я регистрирах в Плевен и я застраховах в Булстрад. Регистрирана е на фирма, не на мое име. И така карах я около месец.. до вчера. Вчера сутринта я оставих на паркинга пред зала Фестивална и 3 часа и половина по - късно я нямаше. Интересно е, че за същото време от това място са откраднати поне още една кола и един малък автобус. След това се обадих на застрахователя, отидох до районното полицейско управление и общо взето това е цялата случка. Ето и въпросите ми:

1. Това че са откраднати няколко автомобила едновременно от същото място ме кара да мисля че не съм бил набелязан предварително - това възможно ли е и ако да колко е вероятно?

2. В каква част от случаите жертвата е набелязана предварително, проучена, може би набавен ключ от колата или друго което би улеснило кражбата. Това изобщо прави ли се или деактивирането на алармата, отключването и паленето на колата не са особено сложна задачка за крадеца и той не намира за нужно да се затормозява с това предварително?

3. Разбирам че в случай на открадната кола възможните развръзки са две - или ти се обаждат за откуп, или я разпарчетосват. Има ли истина в това и какви са другите варианти ако има такива?

4. Ако колата е застрахована, както в моя случай, каква е вероятността да се обадят за откуп?

5. Ако колата е регистрирана на фирма, както в моя случай, каква е вероятността да се обадят за откуп?

6. От полицейските регистри ли си набавят крадците информацията за колата, както и телефона на собственика?

7. Има ли вероятност колата да бъде открита невредима от полицията, и колко е голяма?

8. Има ли вероятност колата да бъде открита невредима от застрахователите, и колко е голяма?

Предполагам, че пропускам някои въпроси, но ще допълвам темата в последствие.

Надявам се да се отзовете с отговори - 100% е сигурно, че сте по - наясно с тези неща от мене защото аз си нямам никаква представа.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не мога да ти отговоря на зададените въпроси,само мога да изкажа съжаление за случката.Дано всичко в крайна сметка свърши добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж нещата са относителни,ако искат пари ще ти звъннат,ако имат поръчка за части -не.Няма мерило и теглио за действията,по принцип колите се набелязват и се проучват,ама знаеш ли........Искрено съжалявам,дано има добър край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си я застраховал,няма нужда да се трвожиш много,бих ти дал съвет да си изключиш телефона или смениш временно,защото за теб не е оферта да те изнудват за пари за да тия върнат,в смисъл ,че може да те вкарат в чуденака ненужно!Ако ти се обадят за откуп,най вероятно ще ти кажата,че ако не им платиш,ще сипят захар или нещо в резевоара или пясък в мотора и ще го повредят сериозно - подхвърлят колата , тогава застрахователя ще си изпълни ангажимента като ти я върнат цяля-целеничка,но с бракуван мотор който не се покрива от застраховката.Затова гледай да осуетиш евентуални контакти с крадците и си чакай парите.

п.с да не би шиптърската мафия да набавя коли за нуждите на новата държава,след подобна масова кражба?!?!

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и въпросите ми:

1. Това че са откраднати няколко автомобила едновременно от същото място ме кара да мисля че не съм бил набелязан предварително - това възможно ли е и ако да колко е вероятно?

2. В каква част от случаите жертвата е набелязана предварително, проучена, може би набавен ключ от колата или друго което би улеснило кражбата. Това изобщо прави ли се или деактивирането на алармата, отключването и паленето на колата не са особено сложна задачка за крадеца и той не намира за нужно да се затормозява с това предварително?

3. Разбирам че в случай на открадната кола възможните развръзки са две - или ти се обаждат за откуп, или я разпарчетосват. Има ли истина в това и какви са другите варианти ако има такива?

4. Ако колата е застрахована, както в моя случай, каква е вероятността да се обадят за откуп?

5. Ако колата е регистрирана на фирма, както в моя случай, каква е вероятността да се обадят за откуп?

6. От полицейските регистри ли си набавят крадците информацията за колата, както и телефона на собственика?

7. Има ли вероятност колата да бъде открита невредима от полицията, и колко е голяма?

8. Има ли вероятност колата да бъде открита невредима от застрахователите, и колко е голяма?

Колега приеми искренното ми съжаление за случката

Да им исъхнат ръчичките дано един да не остане тяхната мамка крадлива :(

Ама въпросите ти са задедени така че все едно тоя форум се състои само от елитни автокрадци :huh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадна работа.Щом са откраднали няколко возила,значи са ОРГАНИЗИРАНА БАНДА.За описаната от теб сценка трябват поне 5-6/петима-шестима/човека.Щом се води на фирма,няма никакъв проблем през чичко Гугъл да намерят телефон.Само че повече ми прилича на албанска поръчка и вече може возилата да са по- на запад.Застрахователите също си имат канали и те търсят доста здраво,щото като намерят и върнат коли/накажат бандата/,имиджа им се вдига.Дано ти я намерят читава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата по горе добре те посъветва да осуетиш контактите с крадците за евентуален откуп, но ако целта им е откуп а ти не си го сложиш присърце има вероятнос за лоши последици, смисъл да повредят мотора да прецакат салон купе и тн и да я зарежат някаде. Дано не се случва. иначе има шанс и да я открият невредима. На един съсед преди месец му откраднаха камион който дори не беше застрахован, след 2 дена го откриха изван софия в едно поле :) щети - само разбита ключалка и леко изкривена броня. А по другите въпроси: най вероятно са те проучили и като нищо са те чакали там за да я дигнат. Много са информирани мамка им и прасета. Относно информация от полиция и тн май няма да згреша ако кажа че те тея двата отбора са заедно..... Дано я намерят скоро и е невредима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятно е това. Да се надяваме, че след тази кофти случка ще ти се случат поне 3 много хубави, които да те компенсират морално и материално.

1. Това че са откраднати няколко автомобила едновременно от същото място ме кара да мисля че не съм бил набелязан предварително - това възможно ли е и ако да колко е вероятно?
Най-вероятно наистина не си бил набелязан предварително. По-скоро това е някаква банда която "работи" в района и колата ти, както и другите откраднати коли, просто са били на неподходящото място по това време.
2. В каква част от случаите жертвата е набелязана предварително, проучена, може би набавен ключ от колата или друго което би улеснило кражбата. Това изобщо прави ли се или деактивирането на алармата, отключването и паленето на колата не са особено сложна задачка за крадеца и той не намира за нужно да се затормозява с това предварително?
Мисля, че това важи за по-скъпите коли или за тези коли, за които има "поръчка" за части било то от застраховател или частно лице(от ул. Цар Симеон например).
3. Разбирам че в случай на открадната кола възможните развръзки са две - или ти се обаждат за откуп, или я разпарчетосват. Има ли истина в това и какви са другите варианти ако има такива?
Освен тези 2 варианта има още. Например да откраднат колата на някой голям човек, такъв с положение в обществото(без значение какво). Тогава колата се връща, резервоара се пълни догоре, колата се лъсва отвсякъде, слагат се ароматизатори(не борчета), по-скъпи лети джанти, извинително писмо(евентуално), ако е на дама - букет цветя за 100 лв и т.н.

Другия вариант е колата да бъде намерена с някои по-стойностни откраднати неща и изоставена.

4. Ако колата е застрахована, както в моя случай, каква е вероятността да се обадят за откуп?
50/50
5. Ако колата е регистрирана на фирма, както в моя случай, каква е вероятността да се обадят за откуп?
40/60 че няма да се обадят.
6. От полицейските регистри ли си набавят крадците информацията за колата, както и телефона на собственика?
И от полицейските регистри и от регистрите на застрахователите.
7. Има ли вероятност колата да бъде открита невредима от полицията, и колко е голяма?
Не е голяма, но не е и малка.
8. Има ли вероятност колата да бъде открита невредима от застрахователите, и колко е голяма?
Не е голяма, но не е и малка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съболезнования колега, но съм съгласен с мнението на Стефан(СУМИСТА).

П.П. Е сега ще се издадът всички автокрадци във форума. който отговори на въпросите на човека, ми е ясен. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май няма такъв вариянт, щото ако отидеш с ушати и онези разберат - ще ти потрошат колата.А почти е сигурно, че някои ушат ще им шепне на ушенце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,съжалявам за случилото ти се!Знам как се чувстваш,защото съм преживял същата история.Вероятността да си видиш отново колата и да не си платиш за това,е мнооооого малка.Прежалвай я и дръж здраво застрахователите-по хубава ще си купиш!

Почти съм сигурен,че колите които са изчезнали не са били застраховани в Бул-инс или Лев-инс.От известно време се говори,че много застрахователни компании се мъчат да се намърдат в автомобилното застраховане,а там както знаеш,пазара е отдавна разпределен и място за нови играчи няма. Точно по тази причина колите застраховани при "новите играчи" започнаха масово и "мистериозно" да изчезват.

Просто ти си попаднал в неподходящо време,на неподходящо място и не си бил застрахован при "правилния" застраховател!

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правилния застраховател...???

не знам какво да кажа!

То правилен застраховател няма... има застраховател, който няма интерес от изчезването на колата ми .... иначе всички са с едни интереси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас,

колега ... незнам какво да ти кажа, освен, че знам как се чувстваш!! В твоят случай би трябвало нещата да се развият по-бързо, тъй като до колкото знам Булстрад са единственият застраховател който не чака цялата абсурдна процедура по издирването на автомобила а ти го изплащат до 20тина дни след събитието.... Аз вече 3-ти месец чакам да приключи следствието ... така че какво да ти кажа ..... кофти е.

Все пак, върни малко обратна информация за развитието на ситуацията (със застрахователите). За мен лично ще бъде интересно а предполагам и за другите участници(колеги)!

Пожелавам ти по-скоро да си получиш парите, и да си купиш още по-хубава кола!!!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята кола беше застрахована в Булстрад когато ми я откраднаха, но това беше преди 3 год. Тогава ми обясниха, че имало някаква война между групировките и взаимно си крадяли коли. Не мисля, че сега причината е същата. На мен ми я вдигнаха от паркинга на БИЛЛА и повече ни вест ни кост. Дадоха ми книтите сравнително бързо и така се приключиха нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...