Jump to content

Ел.часовник на таблото на Б4


ivcopalbg

Recommended Posts

Колеги, извинявам се, че задавам подобен въпрос, но не успях да стигна до правилно заключение от другите публикации по темата за ел.часовник на таблото. Въпроса ми е: има ли този часовник осветление? Моят през деня е така, както на снимката:post-14706-1206024281_thumb.jpg, а на тъмно изобщо не се вижда. До сега си мислех, че стандартно е без осветление, а сега се надявам, че ми е изгоряла крушката. Но все пак вие ми кажете има ли крушка и ако е така, трудно ли се сменя.

Благодаря предварително за търпението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето осветление се спомина наскоро :)

Проблема ми го обяснява ел.техник преди няколко години.Ако една изгори,натоварва останалите и се получава ефекта на доминото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да те е метнал този майстор, моят часовник също не светеше, но смених лампичката и сега свети с оранжев цвят за 20 мин работа най -много :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ме е метнал,но тогава си спомням че изгоря една и след около 2 часа половината табло не светеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така но смених тези дето изгаснаха и всичко се оправи и така 2-3-4 месеца вече .Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем с часовника въобще се не вижда, а като ми свири музиката се показва в ритъм с баса! Тъпо звучи ама е така :hilezh: ко да го права? Па и друго сочи грешно час, не връви верно?!?!!??!

Редактирано от spoilera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,часовника си свети щом дадеш на контакт независимо дали си пуснал фарове или не,най вероятно крушката ти е заминала а шо се отнася до онова,че една ако изгори и останалите си заминават това е доста глупаво според мен,все пак крушките на таблото са вързани успоредно и нямат нищо общо една с друга. Аз сега отивам да свалям таблото и да сменя именно тази крушка на часовника със светодиод да му сменя малко цвета,просто ми е скучно и няма какво да правя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за споделените мнения. Оказа се, че наистина ми е изгоряла крушката. Взех най-близката здрава и часовника светна. Сега временно съм без крушка за осветление на оборотомера, но ще потърся една такава и ще стане работата. Знаете ли дали се намират по магазините такива особенни крушки или да търся по моргите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти търсил ли си изобщо ? Намират се на доста места - магазини за авточасти , разни "тунинг" магазинчета ..., абе навсякъде съм намирал такива, струват 2лв. и ментетата продават за толкова на места и качествените , обаче си вземи мостра че има доста видове с близки корпуси кто не всички стават а и продавачите обикновенно си нямат и идея коя за каква кола е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти търсил ли си изобщо ? Намират се на доста места - магазини за авточасти , разни "тунинг" магазинчета ..., абе навсякъде съм намирал такива, струват 2лв. и ментетата продават за толкова на места и качествените , обаче си вземи мостра че има доста видове с близки корпуси кто не всички стават а и продавачите обикновенно си нямат и идея коя за каква кола е.

Колега, наистина още не съм търсил, защото вчера беше почивен ден и не знаех, че навсякъде има, но щом се намират значи нямам проблем. Взел съм мостра и ще потърся, но все пак се надявам, че навсякъде в София е като навсякъде в Плевен. Все пак благодаря за съвета относно ментетата и корпусите. Не подозирах, че пазара е залят с малки крушки със специални корпуси и форми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да търсиш 1,2W,че масово предлагат 1,5W,а с тях таблото ти няма да свети равномерно-ще имаш по-светли и по-тъмни участъци,което много дразни! Иначе за 2 лева трябва наистина да са "маркови",защото аз си ги купувам за 1.20/неизвестна марка/ ,но си работят на 6+. :icon_eek:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип крушките по осветлението на таблото (оборотомер и скоростомер) са 1.1W. Но те рядко се намират, не знам защо. Навсякъде има 1.2W и нагоре. Няма кой знае каква разлика в светенето между 1.1 и 1.2. Така че ако не намериш 1.1, вземи си спокойно 1.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

Темата е доста старичка, но за да не създавам нова ще пиша в тази.

Аз също имам същия проблем с подсветката на часовника. Можете ли да ми помогнете с това как да си сменя крушката. Намерих тази прекрасна тема, но от нея не успях да разбера дали трябва да разглобявам целия панел с уредите или има друг начин.

Благодарско предварително.

Редактирано от Dobermann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

В часовника има една малка жична крушчица, с крачета като на светодиод.

Ето в тази тема е показано как се сменя крушката на дигиталния термометър, на часовника е по същия начин:

http://www.audiquattro.de/infos/ata/index.htm

За да го направиш трябва да разглобиш таблото както е показано в другата тема. Аз като човек не особенно "навътре" в техниката успях да си наглася доста неща по таблото водейки се по темата на Inkozi. Btw: тази тема според мен трябва да стои пинната горе при другите важни теми.

Още нещо: първият път като разглобих таблото незнаех дали после ще успея да го сглобя обратно, затова се въоръжих с един фотоапарат и след всяка стъпка щраквах по една снимка - ей така за всеки случай :)

В момента подсветката и на моя часовник не свети, но при мен оборотомера е слаган допълнително и имам слагани допълнителни жички и незнам дали ако го отворя няма да скъсам някоя спойка без да искам.

по принцип крушките по осветлението на таблото (оборотомер и скоростомер) са 1.1W. Но те рядко се намират, не знам защо. Навсякъде има 1.2W и нагоре. Няма кой знае каква разлика в светенето между 1.1 и 1.2. Така че ако не намериш 1.1, вземи си спокойно 1.2

Виждам, че постът е стар, но има нещо интересно което знам по този въпрос: По едно време си бях взел неоригинални крушки от 2W за таблото и се оказа, че оригиналните от 1,1 /1.2W не помня точно вече/ светят малко по-силно от тях. Така че веднага оставих мощните крушки и си сложих оригинални.

Тоест не винаги ватовете са от най-голямо значение.

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката за осветяване на часовника няма нищо общо с крушката за осветяване на дигиталния термометър.Тя си е точно такава каквато е всяка друга крушка за осветяване на таблото,а и менно 1,2W поместена фабрично във фасунга.Сменя се по най-елементарния начин,като нищо по таблото не се разглобява,а просто откъм задната му част въпросната крушка се махне със завъртане и после по обратен ред се монтира новата.И ватовете на тези крушки имат наистина голямо значение,каквото и да ти говорят,защото иначе ти гарантирам,че ще имаш проблеми,ако не с цялото табло,то поне със стопени световоди вътре в него/немците не са ги смятали тези мощности ей така за кеф/. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,jordanik, сега разбирам, че съм бил в голяма заблуда за подсветката на часовника. Моля да бъде изтрит поста ми по-горе, понеже съм писал пълни глупости, за което се извинявам. Не искам да подведа някой.

И все пак ще ми покажеш ли къде се намира крушката, която е за часовника?

008614503.jpg

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем с часовника въобще се не вижда, а като ми свири музиката се показва в ритъм с баса!

Кондензатор преди усилвателя имаш ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих коя е крушката за часовника. Оказа се, че при мен има крушка, не е изгоряла, но не свети. Вероятно, защото колата отначало беше с големия часовник и по платката няма пътечки към крушката за дигиталния. Пуснах една жичка от най-близката крушка и светна. :respekt: Благодарско на колегите по-горе :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...