Jump to content

Кой двигател е по-икономичен ???


audi_rs2_quattro

Recommended Posts

...Монтажа на газова на АБК е около 1000лв...
С газта за половин година толко!
...Около колко лева ще е газовата уретба за 2.0/115 к.с. ???
Около 600
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей колега,аз съм със Б4 2.0/90к.с с оригинално АГУ от Италия разхода ми градско е от 10-12(с или без клима) и извънградско от 7,5 до 12 на 100 в зависимост от скоростта с която карам.Карал съм и Б4/АБК и при всички положения и на старт и на дълго върви повече но при него с обикновено АГУ ще имаш ядове(най-вече детонаций при рязко подаване на газ) и не ги слушай тези дето ще ти кажат че всичко зависи от изпарител,кабели свещи и т.н.за да ги няма тези проблеми(то ако беше така хората нямаше да измислят ГИ).Един мой познат има Б4/АБК/авант и му сложи ГИ като разхода му е абсолютно същия като моя а ГИ е 1400лв-БРЦ,ти най добре си реши заслужава ли си този разход на тази кола.И имай още нещо в предвид като правиш избора си-АБТ двигателя е един от най-добрите и здрави двигатели произвеждани някога от ВАГ с най-евтина подръжка от всички Б4,ако се разровиш из форума почти няма да откриеш оплаквания от него,така че избора си е лично твой.УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам маи наистина това е здрав двигател, но не е ли малко тромав на газ ???

Редактирано от audi_rs2_quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за абк-то освен ако не си харесаш нещо наистина заслужаващо си с ада или абт. Понеже пак става въпрос за газ и икономия, да спомена че мойто абк си го карам от година някъде, всеки ден и все едно на бензин - за толкова каране само веднъж ми гръмна газта лекично (на 99% по моя вина) иначе не съм чул и най-лека детонацийка без значение как карам.

Разхода ми извънградско без напъване е 8 газ без никакво скопяване на газта. При това положение не ми се иска да изпреварвам цяла вечност с по-малките мотори. То дори абк-то не е кой знае колко пъргав на това купе...по-добре да не се мисли само за икономия според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брееееее хора вярно ....трудно се намира запазено Б4 комби ужас !!!

То едно А4 с газов инжекцион е към 7000/8000 лв почвам да се чудя какво да правя ?

Най на края ще си сменя рейката за 150 лв и ще си карам още доста време здравото Б3

Редактирано от audi_rs2_quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брееееее хора вярно ....трудно се намира запазено Б4 комби ужас !!!

То едно А4 с газов инжекцион е към 7000/8000 лв почвам да се чудя какво да правя ?

Най на края ще си сменя рейката за 150 лв и ще си карам още доста време здравото Б3

Пиши в кой град го търсиш , ако открием нещо да ти подскажем . Търсех три месеца ,до преди две седмици за приятел обиколих почти цяла София и не харесах нито едно , накрая си купи пасат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........

Имаи на предвид, че инжекциона на ауди е миханичен до колкото знам ........

Ти от гората ли си дошъл или са те изпуснали от зоопарка ?

На В3 ките е механична, на В4 20, 115 (АВК) - Инжекциона е електрически... на АСЕ то е механика... Има както електронни, така и механични, чети преди да се цепиш като пастир от баир на баир...

Пък и акъл гледам даваме.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но ми е любопитно да науча в кой точно град?

От Бургас съм,незнам какво значение има.Навъртял съм близо 50 хил.км.,48 да бъдем точни и няма смисъл да да лъжа или нещо такова ако си харчеше 10 или 12 пак щеше да ми е се тая щото от бензин никой не забогатял ама харчи толкова колкото казвам,щото съм я засичал,а ако не вярваш вече.............незная.Има ли смисъл да те убеждавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На В3 ките е механична.........

Вентиловите петаци са с ЕФИ уа. Нема се обиждаме на инжекциони ся. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята АДА гори около 11-12 градско и 9 извън градско. Но като имаш на пред ви че колата я карам над 3-3500 об.м

АУДИ Б4 :blink:

Редактирано от Todor Slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве кво и стана и на моята да гори толкоз при много леко каране 2-2.5хил об.

Преди гореше градско 10. Да не си сложил и ти дълга скоростна кутия?

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз съм с 1.6 ADA в града ми харчи 8 извън града 7,пълна инжекция е.Другото е въпрос на личен избор,какъв тип шофьор си и т.н.

B4 1.6ADA 8 в града само ако го буташ а пък като гледам твойта е и авант така че този разход може да ти го даде само като я гледаш как работи на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B4 1.6ADA 8 в града само ако го буташ а пък като гледам твойта е и авант така че този разход може да ти го даде само като я гледаш как работи на място

Виж кво се ми е тая дали ми вярваш,аз си казах за мойта кола пък за твоята ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях купил на жена ми 1,6 ADA - В4 Avant, карахме я 2 месеца, Варна - лятото, наистина 2л. по-малко от АВК-то! Продадох я и много ме е яд! По въпроса за газ - АВК-то ми е с ГИ, беше си на колата - разход градско 11-12, че и 13 прави, извън града 7,5 при 100-120 км/ч, 9-10, ако си с над 150. За АВТ незнам нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега!

Аз съм с АБТ-90 коня.Ако решиш да монтираш газова,няма да имаш никакви проблеми.Монтажа на газова за този двигател е между 350-400лв,а на АБК е около 1000лв.На градско ми гори около 10-12,според сезона,а извън-градско около 7газ.И двигателя е лесен за подръжка.

Успех в избора!

колега ти да не си луд- става въпрос за колегата дет каза че газта за абк е 1000лв

аман от незапознати хора

инжекциона е по стар и опростен тип за разлика от новите и с газта се разбират добре

500 кината и слагаш газ на абк

аз карам текава и немам ядове

а и да неговорим че си я монтирах сам щот е адски лесно и ми изляе 350-400лв

ада двигателя е тромав и не икономичен

имах приятел които караше такъв и разхода бе 15 градско газ

избираи между абт и абк

в момента ми дава между 12-13 газ градско

с клима 14 прекосили

Редактирано от audi-fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...