Jump to content

Плафоните ми в купето гаснат след 3/4мин.?!


se7en

Recommended Posts

Колеги, да попитам някой дали е срещал този проблем - плафоните в купето гаснат след около 3/4мин. след като заключа колата. При отваряне светват, паля я и пак така си изгасват след около 3/4мин. Преди месец се бяха оправили сами, гаснеха плавно веднага след заключване или след палене (така както трябва да си е), но за съжаление само за ден, два. Не е кой знае какво, но ме дразни, малко помощ може ли?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от бутоните за отчитане на затворена врата не ти работи. Все едно държиш отворена някоя врата. В този случай централното реагира по този начин. Ако ти се занимава - разглоби всяко бутонче и го замери с уред дали работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе да е от датчика за отворена врата, тогава алармата няма да заключва и ще пищи за грешка.По-скоро някъде трябва да има реле, което да ги гаси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% не е от бутон на врата, нали ще ми пищи зумера в такъв случай (а той си работи нормално). Други идеи?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля като колегата за бутоните на вратите...просто при отворена врата плафоните наистина светят 3-4 минути и тогава угасват.....може и друго да е разбира се, но не пречи да започнеш от там проверката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за реле. Наистина ако беше от някой бутон, алармата нямаше да му се включва, а щеше да писука за грешка. На мене примерно като ми се прецака централното не ми светеше плафона, но при теб сигурно е друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че зумера ще пищи при забравени фарове примерно. И пиши имаш ли или нямаш аларма. И ако имаш в БГ ли е слагана? При мен като заключвам с недобре затворена врата плафона си остава да свети за 1-2 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при всеки е различно.При мен ако вратата не е затворена, тя неможе да се заключи и алармата си пищи, за да се затвори.Алармата ми е слагана тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък не светва!

Като отварям вратите не се задейства осветлението на купето при положение включено за отворени врати. / на Ауди А4, 2000г., 1,9 ТДИ, 116 кс. /.

Някой има ли идея защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Някой има ли идея защо?

И при мен е така. Успокоителното е , че оправия няма. Разглобявал съм я ,но не става.

Ключето е част от бравата и само то не може да се смени. Единствения начин е да смениш цялата брава.

Да ме извинява колегата se7en , че не е по неговата тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Прочети книжката за алармата!

Накои от алармите имат възможност да се задава времето за послесветене на лампите в купето.

При мене това се прави с комбинации от бутоните на дистанционното, ама не съм го пробвал никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Прочети книжката за алармата!

Накои от алармите имат възможност да се задава времето за послесветене на лампите в купето.

При мене това се прави с комбинации от бутоните на дистанционното, ама не съм го пробвал никога.

аларма nicht :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата? До около 97-ма 98-ма имат цял модул за централното, в който са и комфорт функциите: осветление, вдигане на стъкла и др. Може да се е понамокрил, ако е като при А4 в багажника. Може да е лош контакт в буксите. Закачи я на ВАГ-ком и виж няма ли да си признае какво я боли...

И аз имам проблем с димера на светлините в купето, но не съм успял да го реша все още: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=34117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата? До около 97-ма 98-ма имат цял модул за централното, в който са и комфорт функциите: осветление, вдигане на стъкла и др. Може да се е понамокрил, ако е като при А4 в багажника. Може да е лош контакт в буксите. Закачи я на ВАГ-ком и виж няма ли да си признае какво я боли...

И аз имам проблем с димера на светлините в купето, но не съм успял да го реша все още: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=34117

10.96 ама май ще търся такава брава, че много ме дразни :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10.96 ама май ще търся такава брава, че много ме дразни :flipoff:

като изгасиш двг и извадиш ключа вкл ли се плафоните?

Виж ключа на самия плафон в какво положение е- мисля трябва да е крайно напред към предното стъкло посока..

..бутоните на вратите лесно се почистват.на по 2 винта са.пълно разглобяване и сглобяване на 4 -те врати бутоните - общо 45мин работа.Поне на моята баба яга е така. виж и багажник - светлината, както и под преден капак двг осветление.

абе май ти требе джиджкаджия :hilezh:

едит: хах едит майна :hilezh:

Редактирано от 4VS2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах Golf IV, което на практика е същото и не ми работеше копчето на шофьорската врата. Редовна болешка им е. Лошото е, че цък-цък копченцето за 15 стотинки вътре не може да се смени самостоятелно, а трябва да смениш целия механизъм за заключване и затваряне на вратата, който е 200+ лв на магазина. Бях намерил някъде как се сменя, но трябва да се разпломбира и т.н. затова аз си поръчах направо нов механизъм и го смених. Моето работеше, но ако затвориш леко вратата само да захапе и после я дръпнеш леко навън. Пръсках го с контактни спрейове, с почистващи - нищо. Така не отчиташе забравени светлини, не палеше бензиновата помпа и не реагираше като отвориш вратата. Централното работи, но то няма връзка с това. Би трябвало след като затвориш врататите, без да я заключваш, да ти изгасне осветлението както му е реда, след 3-4 мин в твоя случай, след това отваряй всяка една врата и после отново изчаквай да угасне. Така ще видиш на коя врата не светват плафоните вътре. Сигнала за забравени светлини е само на шофьорската врата, така че ако работи той при отваряне то не е от нея врата - остават 3 или 1 (не знам колко врата ти е колата). Ако видиш, че не е от копчетата търси вече на друго място проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах Golf IV, което на практика е същото и не ми работеше копчето на шофьорската врата. Редовна болешка им е. Лошото е, че цък-цък копченцето за 15 стотинки вътре не може да се смени самостоятелно, а трябва да смениш целия механизъм за заключване и затваряне на вратата, който е 200+ лв на магазина. Бях намерил някъде как се сменя, но трябва да се разпломбира и т.н. затова аз си поръчах направо нов механизъм и го смених. Моето работеше, но ако затвориш леко вратата само да захапе и после я дръпнеш леко навън. Пръсках го с контактни спрейове, с почистващи - нищо. Така не отчиташе забравени светлини, не палеше бензиновата помпа и не реагираше като отвориш вратата. Централното работи, но то няма връзка с това. Би трябвало след като затвориш врататите, без да я заключваш, да ти изгасне осветлението както му е реда, след 3-4 мин в твоя случай, след това отваряй всяка една врата и после отново изчаквай да угасне. Така ще видиш на коя врата не светват плафоните вътре. Сигнала за забравени светлини е само на шофьорската врата, така че ако работи той при отваряне то не е от нея врата - остават 3 или 1 (не знам колко врата ти е колата). Ако видиш, че не е от копчетата търси вече на друго място проблема.

Благодаря за многото и различни отговори, вратите са 3, нямам проблеми с централно и т.н., сигнала за забравени светлини работи безотказно, както и осветлението в багажника, а под предния капак нямам такова. Днес май случихме да време и ще поразгледаме какво става... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми прави някакъв проблем .Затварям си вратата (шофьорската) , а вътре продължава да си свети и даже не угасва изобщо ... и виждам че отдолу свети лампичката и 2-3-4 пъти затварям ,но :hilezh:

Къде може да е проблема и евентуалното му решение ?

п.с. ааа колата беше на автомивка ... един колега беше споменал нещо за намокряне , или това няма връзка с моя проблем ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер като се прибирах, превключих бутона за осветлението в положение на врата, подреждах си там жабки това-онова и след няколко мин.угасна, обърнах го в другото положение - постоянно светене. Като приключих си го върнах пак на врата (нали си беше вече уж изгаснала) и си викам да го пробвам, че скоро не съм - вадя си ключа от таблото, изключвам си габаритите, излизам от колата.. не светва... отварям вратата (шофъорската) - пак нищо. Затворих и пробвах другата, пасажерската - никакъв резултат след отваряне и затваряне. След като я затворих, заключих и тогава светна.. но пак без да гасне. Отключвам отново, заключвам пак.. само примигва и продължава да си свети. Не моа да му схвана цаката и не мога.. не е бутон на врата това.. щом и на 2-те врати го прави.. шанс да са и 2-та бутона заминали... абсурд! :hilezh: Е к'во прайм с тия светлини?!

П.П. Осветлението отзад също го бях превключил в положение на врата, съответно както предното.

Редактирано от se7en
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...