Jump to content

смених си дисковете...


tox

Recommended Posts

Колеги днес си взех колата,след смяна на гарнитура на главата,смениха ми и дисковете и накладките.След тази интервениция се появи едно нетърпимо жулене (със сигурност идва от предно ляво колело ),ама като казвам жулене значи.........яко жулене.Почнах да се успокоявам,че дисковете и наклдаките се напасват ,ама де да знам :hilezh: накладки съм сменявал и друг път,но не е имало никакъв шум.Дисковете са Брембо МАХ накладките АТЕ-уж най доброто,Като слезнах и пипнах дисковете са топли много (карал съм съвсем бавно),но в никакъв случай запалени-за мен е нормално да се трият и да греят.Интересно,че се чува много по осезаемо когато изключа от скорост и от време на време изчезва.минал съм 15-на км от майстора до вкъщи предполагам не е фатално за дисковете като съм карал(,ако не са направили нещо като хората).Възможно ли да се напасват новите дискове и накладки?На някой случвало му се е? айде спорна и доходна....... и мерси за пореден :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо поздравления ,че оправи колата!А за накладките,ходи до майстора да си дооправи работата- не е нормално да жулат ,свирят и каквото и да е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,то бива напасване,но чак пък с жулене и то само на едното колело.Аз сменях дискове и накладки/абсолютно същия модел/есента и след ремонта карах 2-3 дена със същия шум.Писна ми и свалих колелото да видя какво става.Оказа се ,че е попаднало нещо между накладката и диска и ми е направило яка бразда на единия,почистих всичко и шума изчезна.Лошото,обаче е друго и аз го разбрах едва ,след като се нахендрих по най-баламския начин.Тези дискове Брембо са пълен боклук :hilezh: .Макар,че ги взех от проверен човек/тук от форума/и спазих всички условия по първоначалното им експлоатиране,изкараха точно два сезона и се изкривиха повече от оригиналните-е нема такива ментета!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна се отказах да съветвам някои по някакви въпроси. :hilezh:

Надявам се ме разбираш. :flehan:

Евтини лагери и водни помпи = бърза смяна.

Един колега от Варна мълчи ката пукал на написаното му от мен, но това си е за негова сметка.

А същият се изживява като някакъв шеф на форума. :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна се отказах да съветвам някои по някакви въпроси. :hilezh:

Надявам се ме разбираш. :hilezh:

Евтини лагери и водни помпи = бърза смяна.

Един колега от Варна мълчи ката пукал на написаното му от мен, но това си е за негова сметка.

А същият се изживява като някакъв шеф на форума. :hilezh::flehan:

KOKO надявам се не аз трябва да те разбирам щото не те разбирам :D .... надявам се да не е за мен това което пише по нагоре ,щото се обърках.

А къв е филма с морето пък въобще незнам ;) а щеше да ми проверяваш за едни тампони за макверсъна ама аре` :D всичко е оправено вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених предни дискове с БРЕМБО и накладки ТЕКСТАР. Вярно, моделът при мен е В4, обаче :rolleyes: съжалявам. 80% при натискане на спирачките се чува свииииииииииренееееееееее :wall: . На няма и 3000 км вече има ръб на дисковете. Незная дали проблемът е в дисковете или в накладките, но в тази комбинация НИКОГА повече няма да си купя нищо!

Кокича ми уреди задни дискове и накладки и с малко други интервенции по спирачните апарати - нямам никакви грижи!!!! :)

За Кокича ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе преди да обидиш или злепоставиш някого поне 10 пъти премисли..., защото дума назад не се връща..., а обидата остава, колкото и да се извиняваш...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе преди да обидиш или злепоставиш някого поне 10 пъти премисли..., защото дума назад не се връща..., а обидата остава, колкото и да се извиняваш...

Поздрави!

Колеги или аз не разбирам или пишете на някой друг....сега пък кой обидих ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...