Jump to content

AHF-110kc проблем


bad_bad_boy

Recommended Posts

Колега какво имаш предвид под "притръсва"? Нещо като притерперване ли или по отчетливо тресене? Силни или слаби вибрации?

От началото са слаби, но с времето стават доста изразителни вибрацийте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

До тук си прав на 50%, а останалото износване идва от тръгване с повече газ от нулево полужение... Но това е консуматив, а и за това са тези магазини, и те хляб трябва да ядът...

Значи да разбираме че при по-нормално каране може да си нямама проблеми с маховика...да не пилим гуми,да не настъпваме на кикдаун при потегляне,което аз често правя...))::

А влияе ли му задържането на съединител,например правиш ляв завой и държиш на първа с натиснат съединител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... и не е 800 лева а около 700 !!!

800 лв е по супередрови цени на Sachs бре момче. Дани 94 добре ти е писал, защото и той го взима по моите цени. :(

По-евтиното е ментак бре човече.

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз имам проблем със съединителя(Голф 3, АФН) след слагането на чиповете (боксува, а освен това и претриса при тръгване) мисля да го сменям, но не с оригинален, а с нещо по-силно. В друг форум стигнахме до извода, че е най-добре да се сложи недемферен маховик от 1.9 чист дизел или от Г60 (били еднакви маховиците и може да се вземе ефтино втора уптреба) + комплект съединител за ВР6 мотор.

По този начин се получава доста по-силен съединител и отстраняваме досадния и скъп демферен маховик. Аз още не съм го направил, но в най-скоро време мисля да пробвам този вариант.

Поста ми не е съвет, тъй като незнам дали ще е добре, а просто едно предложение.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз имам проблем със съединителя(Голф 3, АФН) след слагането на чиповете (боксува, а освен това и претриса при тръгване) мисля да го сменям, но не с оригинален, а с нещо по-силно. В друг форум стигнахме до извода, че е най-добре да се сложи недемферен маховик от 1.9 чист дизел или от Г60 (били еднакви маховиците и може да се вземе ефтино втора уптреба) + комплект съединител за ВР6 мотор.

По този начин се получава доста по-силен съединител и отстраняваме досадния и скъп демферен маховик. Аз още не съм го направил, но в най-скоро време мисля да пробвам този вариант.

Поста ми не е съвет, тъй като незнам дали ще е добре, а просто едно предложение.

Поздрави!

дано се получи нещо наистина здраво, моят маховик също е за смяна имам симптомите, но го чакам все още, за да сменя съединителя + маховика и ще си купя ДЕМПФЕРЕН, такъв са му сложили в завода такъв трябва да си бъде, за сега просто чакам да му дойде времето/да почне да ме безспокои/ и ще си поръчам от КОКО :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800 лв е по супередрови цени на Sachs бре момче. Дани 94 добре ти е писал, защото и той го взима по моите цени. :flehan:

По-евтиното е ментак бре човече.

НАздраве и на теб :) !!! Ама сте дали снимка на моето VALEO, което закупих за около 700, та и по-евтино от Ауто + ! Та не знам дали е менте ама 6000 км. с ЧИП и нямам ядове.

Симптомите ми бяха следните ::: при спиране точно преди колата да остане на место се разклащаше ! Все едно има криви дискове, обаче не го прави при висока скорост, при натискане на спирачка !

И вторият (по-ясен) : при палене, докато съм на стартер тресеше доста гадно !

Трето : майстора видя, че е напукано около демпферните пружини и каза ..... Сменяй !!!

Сега всичко си ми е наред, няма притрисания !!! Отделяше си (при поставяне) пак малко по нагоре, но ми казаха, че се саморегулира и като че ли след известни километри се нормализира или аз свикнах !!!! Приятели като са ми карали колата са ми казвали че отделя супер !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така колеги, имам следния проблем: когато автомобила се движи с около 20км/ч започва да потреперва мотора /на таблото не отчита спад в оборотите/, на ВАГ-ком отчита леко спадане в оборотите, това го прави само при тази скорост, при спиране и то докато не спре а-ла напълно, на празен ход няма проблем при по-висока скорост също, правиго само на свободна и то при 18-20км/ч. :):flehan::) момчето при което я занесох каза че най-вероятно е датчик в ГНП-то, който се зацапвал и трябва да се почисти и след това ще е ОК, но заяви, че няма проблем да си я карам така :flehan: ТА МИСЪЛТА МИ Е ДА ИЗКАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ И В КРАЯ НА КРАИЩАТА БЕЗОПАСНА ЛИ Е ТАЗИ ПРОФИЛАКТИКА НА ГНП-то, АКО ДА - ВИНАГИ СЪМ ЗА ПРОФИЛАКТИКИТЕ, НО АКО Е НЕЩО СЪС СЪМНИТЕЛЕН КРАЙ ;)

Точно разбития демферен маховик ми правеше същата като на теб простотия !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми тресе (трепер мотора и колата), когато карам на 2ра без да подавам газ и оставя оборотите да паднат около 1000. Тогава почва да тресе и като паднат под 1000 спира да тресе, както и спира да тресе при подаване на газ. Први го само около 1000 оборота на 2ра без подаване на газ.

Тва има ли нещо общо с гореописаните симптоми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми тресе (трепер мотора и колата), когато карам на 2ра без да подавам газ и оставя оборотите да паднат около 1000. Тогава почва да тресе и като паднат под 1000 спира да тресе, както и спира да тресе при подаване на газ. Први го само около 1000 оборота на 2ра без подаване на газ.

Тва има ли нещо общо с гореописаните симптоми?

Нещо подобно беше и при мен !!! Нека все пак да ти го погледне майстор !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз не разбрах! Тази "девалера" със комплекта който не е с демферен маховик става ли за А4 Б5 или само за голфове и пасати с АФН мотори.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз не разбрах! Тази "девалера" със комплекта който не е с демферен маховик става ли за А4 Б5 или само за голфове и пасати с АФН мотори.

Питай в някой Ауто + ! .... Йеба ли га ?!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този комплект НЕ става за а4.съединителя ,комплект за а4 б5 на валео (заместител )струва 1200лв.оригиналния на закс струва 1300лв.единствената далавера за 100 лв по евтино е,че никога повече няма да сменяш маховик,но кога ще навъртим 200 000,че да сменяме и демпферния.избора е ваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
така колеги, имам следния проблем: когато автомобила се движи с около 20км/ч започва да потреперва мотора /на таблото не отчита спад в оборотите/, на ВАГ-ком отчита леко спадане в оборотите, това го прави само при тази скорост, при спиране и то докато не спре а-ла напълно, на празен ход няма проблем при по-висока скорост също, правиго само на свободна и то при 18-20км/ч. :blink: :blink: :blink: момчето при което я занесох каза че най-вероятно е датчик в ГНП-то, който се зацапвал и трябва да се почисти и след това ще е ОК, но заяви, че няма проблем да си я карам така :) ТА МИСЪЛТА МИ Е ДА ИЗКАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ И В КРАЯ НА КРАИЩАТА БЕЗОПАСНА ЛИ Е ТАЗИ ПРОФИЛАКТИКА НА ГНП-то, АКО ДА - ВИНАГИ СЪМ ЗА ПРОФИЛАКТИКИТЕ, НО АКО Е НЕЩО СЪС СЪМНИТЕЛЕН КРАЙ :)

Възобновявам темата, защото имам същия проблем.

Има обаче нови, неописани дотук обстоятелства:

Колебанието в работата на мотора се получава и когато оставиш колата сама да потегли по наклон (без въобще да ползваш съединител) и после спираш (пак без да включваш скорост или да натискаш съединител).

Според мен проблема е в порцията гориво и как движението на колата влияе при изчисляването й. Забелязах също, че при включен компресор (по-голяма порция гориво) проблема изчезава.

Тук само един колега е дал подобно мнение, а всички останали са започнали дебати за демпферни маховици...

Та знае ли някой как движението на автомобила влияе при изчисляването на порцията гориво за празен ход?

Редактирано от aud1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възобновявам темата, защото имам същия проблем.

Има обаче нови, неописани дотук обстоятелства:

Колебанието в работата на мотора се получава и когато оставиш колата сама да потегли по наклон (без въобще да ползваш съединител) и после спираш (пак без да включваш скорост или да натискаш съединител).

Според мен проблема е в порцията гориво и как движението на колата влияе при изчисляването й. Забелязах също, че при включен компресор (по-голяма порция гориво) проблема изчезава.

Тук само един колега е дал подобно мнение, а всички останали са започнали дебати за демпферни маховици...

Та знае ли някой как движението на автомобила влияе при изчисляването на порцията гориво за празен ход?

Много добре си възобновил темата... Имаше същият проблем и в фолксваген форума... И там не си решиха проблема... Нека някой, който е по близо до Монтана да дойде до мен, ако има желание разбира се де, и след това ще каже на другите дали си заслужава да идват до тук...

Пак казвам, на никой не се натискам да му оправя колата, само ако някой реши да се разходи, мога да направя, това на което съм способен...

Успех на всички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си възобновил темата... Имаше същият проблем и в фолксваген форума... И там не си решиха проблема... Нека някой, който е по близо до Монтана да дойде до мен, ако има желание разбира се де, и след това ще каже на другите дали си заслужава да идват до тук...

Пак казвам, на никой не се натискам да му оправя колата, само ако някой реши да се разходи, мога да направя, това на което съм способен...

Успех на всички...

Ти запознат ли си конкретно с този проблем? Можеш ли да го обясниш? На какво според теб се дължи? Можеш ли да постнеш линка към темата във фауве форума, защото не успях да я намеря?

Ако бях по-близо бих дошъл да се видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си възобновил темата... Имаше същият проблем и в фолксваген форума... И там не си решиха проблема... Нека някой, който е по близо до Монтана да дойде до мен, ако има желание разбира се де, и след това ще каже на другите дали си заслужава да идват до тук...

Пак казвам, на никой не се натискам да му оправя колата, само ако някой реши да се разходи, мога да направя, това на което съм способен...

Успех на всички...

Колега, само не разбрах ти категорично ли решаваш първоначално описания проблем с претрисането при спиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си възобновил темата... Имаше същият проблем и в фолксваген форума... И там не си решиха проблема... Нека някой, който е по близо до Монтана да дойде до мен, ако има желание разбира се де, и след това ще каже на другите дали си заслужава да идват до тук...

Пак казвам, на никой не се натискам да му оправя колата, само ако някой реши да се разходи, мога да направя, това на което съм способен...

Успех на всички...

Добре бе пич sorry ама във всяко твое мнение се чете само "елате до Монтана да видите на какво съм способен". Дай кажи на кого си отстранил тоя проблем (не казвам временно решение с прекодиране на автомат), ако човека е от форума да каже доволен ли е, имал ли е някакви проблеми след това ... и така на татък. В VW форума същата работа "аз мога да го оправя .... ама няма да ви кажа как...." като в детската градина. Пусни направо твърда цена "това ще струва толкова" и човек като си сложи и пътя до Монтана и сам да си прецени .... така на сляпо много малко хора ще се навият :hilezh: Нищо лично ама трябва да се подкрепиш и с факти !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе пич sorry ама във всяко твое мнение се чете само "елате до Монтана да видите на какво съм способен". Дай кажи на кого си отстранил тоя проблем (не казвам временно решение с прекодиране на автомат), ако човека е от форума да каже доволен ли е, имал ли е някакви проблеми след това ... и така на татък. В VW форума същата работа "аз мога да го оправя .... ама няма да ви кажа как...." като в детската градина. Пусни направо твърда цена "това ще струва толкова" и човек като си сложи и пътя до Монтана и сам да си прецени .... така на сляпо много малко хора ще се навият :steinigung: Нищо лично ама трябва да се подкрепиш и с факти !

Не идвайте до Монтана... Аз НЕ знам как да ви оправя колите...

Това досатъчно ли е...

Карайте си колите, така щом ви харесват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=47434

Личното е с заглавие '' Благодарско от Габрово''

Здравей,Дани. Искам да ти кажа че колата е неузнаваема,наистина такава динамика и лекота на вървене,просто не е истина.Уверих се в всичко което каза като се прибирах,колата вървеше с 120 със съвсем лека газ,а когато решах да изпреварвам само настъпвах и излитах,в баирите с 150.

Найстина голяма работа свърши.Благодаря и чао.

ПАК, и отново казвам, през следващият най-малко месец, няма да приема, никой от този форум... Хора които са настоявали, в моят ''цикъл'' да дойдат до Монтана, винаги са били отрязвани... Следващата случка, когато се опитам отново да ви помогна, и се яви отново такъв ''Тома Неверни'', ще приключа и с този форум...

НЕ идвайте до Монтана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо, след като напиша нещо в този форум, и след това 2-3 дни не пишете абсолютно нищо...

Хайде пишете, и ме усвирквайте де, може и да ме увиквате...

Редактирано от dani_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо, след като напиша нещо в този форум, и след това 2-3 дни не пишете абсолютно нищо...

Хайде пишете, и ме усвирквайте де, може и да ме увиквате...

Ти май не ме разбра пак ти казвам нищо лично кажи цена за която отстраняваш тоя проблем и това е, а не да ми постваш цитати как вървяла колата на някого и каква динамика имала ...

Ето питам те съвсем конкретно колата ми претриса когато е на свободна с около 20 км/ч, както казваш можеш да отстраниш проблема и сега те питам колко ще ми струва това колата е А3 мотор AHF ... ти си :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май не ме разбра пак ти казвам нищо лично кажи цена за която отстраняваш тоя проблем и това е, а не да ми постваш цитати как вървяла колата на някого и каква динамика имала ...

Ето питам те съвсем конкретно колата ми претриса когато е на свободна с около 20 км/ч, както казваш можеш да отстраниш проблема и сега те питам колко ще ми струва това колата е А3 мотор AHF ... ти си :gut:

Без пари ще ти е...

Подарък от мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без пари ще ти е...

Подарък от мен...

Абе явно с тебе не може да се говори .... питам те съвсем конкретно и очаквам адекватен отговор който може да е в полза на доста хора, а ти пак нощо .... ае стига вече явно не можеш да помогнеш с нищо, а само врява вдигаш !!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПАК, и отново казвам, през следващият най-малко месец, няма да приема, никой от този форум...

А така, накажи ни, лоши момчета такива ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...